R. Butkevičiaus nuotr.

„Dūdų vasaroje“ – išskirtinis trio

„Dūdų vasaroje“ – išskirtinis trio

Į nemokamus koncertus Panevėžio dailės galerijos kiemelyje kiekvieną penktadienį sukviečiantis festivalis „Dūdų vasara“ šįkart panevėžiečiams įteiks išskirtinę muzikinę dovaną.

Trijų atlikėjų – Nerijaus Bakulos, Mariaus Šinkūno ir Rolando Butkevičiaus – solinė ir tarptautinė patirtis leidžia jiems nuvesti klausytojus į išskirtines garsines keliones. Tokia ansamblio sudėtis, kai jame dera vibrofonas, akordeonas ir pučiamieji, yra viena iš rečiausių pasaulyje, tad ir ansamblio įkūrėjas vibrofonininkas ir kompozitorius M. Šinkūnas muzikines kompozicijas sukūrė specialiai tik šiam trio. O programos stilistiniai žanrai atspindi kiekvieno ansamblyje esančio instrumento formavimosi epochas.
Panevėžiečiams koncertuosiantis Nerijus Bakula – Lietuvos muzikos ir teatro akademijos absolventas, tarptautinių ir respublikinių konkursų laureatas, už pasiekimus, apdovanotas Lietuvos Respublikos prezidento, ministro pirmininko ir kt. padėkomis. Groja popmuziką, džiazą, tango, pasaulio etninę muziką („world“) su žinomais šalies bei užsienio muzikantais ir dainininkais, Lietuvos valstybiniu simfoniniu orkestru. Koncertavo Italijoje, Lenkijoje, Latvijoje, Baltarusijoje, Prancūzijoje, Ukrainoje, Slovėnijoje, Danijoje, JAV, Kanadoje. Su įvairiais ansambliais dalyvavo Vilniaus, Birštono, Nidos, Panevėžio džiazo festivaliuose, taip pat daugelyje kitų festivalių bei koncertų. Šiuo metu aktyviai koncertuoja ir dirba pedagoginį darbą Vilniuje bei Varėnoje.

Ansamblio įkūrėjas Marius Šinkūnas – daugelio respublikinių ir tarptautinių konkursų laureatas, vienintelis profesionalus Lietuvoje vibrafonininkas, savo žinias gilinęs ir koncertavęs Prancūzijoje, JAV, Japonijoje. Jis veda vibrafono meistriškumo kursus Sankt Peterburgo meno licėjuje, koncertuoja su džiazo, šiuolaikinės ir klasikinės muzikos atlikėjais. Vilniaus Balio Dvariono muzikos mokykloje jis įsteigė pirmąją Baltijos šalyse vibrafono klasę.

Dar vienas šio unikalaus trio atlikėjas Rolandas Butkevičius – džiazo saksofonininkas, 1997 metais baigęs džiazo studijas Klaipėdos universitete. Tai multiinstrumentalistas, puikiai įvaldęs klarnetą ir fleitą. Nuo 2002-ųjų išvykęs į Ispaniją, R. Butkevičius užsiima koncertine ir pedagogine veikla.

Vigo mieste (Ispanija) subūrė diksilendą „Vicus Swing Band“, bigbendą „Big Bang Band“, jaunimo džiazo orkestrą „Navia Swing Band“. Jis taip pat yra „Navia Swing Festival“ įkūrėjas ir organizatorius.

Per savo profesinę karjerą dalyvavo daugelyje tarptautinių bliuzo ir džiazo festivalių, bendradarbiavo su įvairiomis grupėmis kaip kviestinis solistas.

M. Butkevičius įrašęs albumus su Karolio Biveinio Jazz Quartet „Moments of Reflection“, argentiniečių funk-rock grupe „Phantom Club“ „Funksiona!“, Ispanijos rockabilly kolektyvu „Rockin‘ Gina & The Sentinels“, „One Crazy Night“. Naujausias bosanovos, bliuzo ir džiazo albumas, įrašytas 2019 metais, yra „Vatapa Quinteto Vol 2“ (Ispanija).

Galerija

Komentarai

  • Per sena aš tokiai muzikai.

Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų