„Dūdų vasara“ atidaro sezoną

„Dūdų vasara“ atidaro sezoną

Vasara ir dūdos – neatsiejama Aukštaitijos sostinės savasties dalis. Jau šį penktadienį vėl startuoja didelio populiarumo Panevėžyje sulaukęs koncertų maratonas „Dūdų vasara“. Šįkart septynioliktasis „Dūdų vasaros“ sezonas panevėžiečius kvies ne į tradicinę susitikimų vietą Laisvės aikštėje, o jaukų atnaujintos Dailės galerijos kiemelį.

Kaip sakė vienas iš „Dūdų vasaros“ organizatorių Vilmantas Vapsva, pirmasis koncertas, prasidėsiantis penktadienį 17 valandą, bus skirtas artėjančiai Tėvo dienai ir savotiškai atšvęsti pirmąjį didesnį išėjimą į viešąsias erdves. Festivalį atidaryti patikėta Lietuvos kariuomenės orkestrui.

„Tai bus vienas didesnių koncertų laisvėjant karantinui. Nors šiemet mūsų koncertų biudžetas bus kiek kuklesnis, vis tiek stengsimės pasikviesti vis naujų orkestrų ir atlikėjų, kurie labai išsiilgo žiūrovų ir klausytojų. Tikiuosi, kad klausytojai taip pat pasiilgo „Dūdų vasaros“, – sakė V. Vapsva.
Dėl Laisvės aikštės rekonstrukcijos šiemet teko ieškotis kitos susibūrimo vietos. Iš kelių pasiūlymų organizatoriai pasirinko Dailės galerijos kiemą – visiems puikiai žinomą kultūrinę erdvę, kuriai varinės dūdos pridės savotiško šarmo. Be to, dabar nebereikės nutraukti koncertų pliaupiant lietui – galerija muzikantus ir žiūrovus mielai priims po savo stogu.

„Laisvės aikštėje koncertuoti būdavo gerai, kai gražus oras. Bet pasitaikė, kad žiūrovai patys laikydavo skėčius virš muzikantų galvų, kad tik nenutrūktų koncertas. Dabar to neprireiks“, – sako V. Vapsva.
Nors vieta kita, tradicijos nebus laužomos – „Dūdų vasaros“ koncertai vyks iki pat rugsėjo pabaigos. Pučiamųjų muzikos mylėtojai kiekvieną penktadienį galerijos kiemelyje galės klausytis gyvos klasikinės, populiariosios ir originalios pučiamųjų muzikos koncertų.

Pastebima, kad festivalis per septyniolika gyvavimo metų užsiaugino savą žiūrovų ratą. Nors į koncertus susirenka nemažai jaunų panevėžiečių, šeimų su vaikais, visgi ištikimiausi klausytojai – senjorai. Šie atvyksta dar gerokai prieš renginį, kad užsiimtų geriausias vietas.

„Per tiek metų jau žinome, kur sėdi patys aktyviausi „Dūdų vasaros“ gerbėjai – jie visada įsitaiso net tose pačiose vietose. Tikimės, kad geros muzikos išsiilgę panevėžiečiai šiemet bus kaip niekad aktyvūs“, – kalbėjo V. Vapsva.

Festivalį organizuoja Lietuvos varinių pučiamųjų instrumentų orkestrų asociacija. Rėmėjai Lietuvos kultūros taryba bei Panevėžio miesto savivaldybė.

Komentarai

Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų