Lietuvos paviljone „tebežydi“ ir stiklo menininko iš Panevėžio Remigijaus Kriuko įspūdingos stiklo gėlės.
Nuo Dubajaus karščio Lietuvos paviljono lankytojai pailsėti gali žvelgdami į grafiškus lietuviškos žiemos peizažus. Serijoje „Saulės grafika“ A. Repšys labai jautriai per minimalistinės fotografijos estetiką kelia tvarumo, atsinaujinančios energijos ateities bei klimato kaitos klausimus. Gausiai susirinkusiems Lietuvos paviljono antrame aukšte parodos atidarymo dalyviams A. Repšys pasakojo apie savo fotografijas, kuriamas pasitelkus bepilotį orlaivį, bei apie nuolat dokumentuojamą Lietuvos atsinaujinančios energetikos augimą bei kaitą.
Vykstant parodos atidarymui saksofonu grojo šiuo metu Dubajuje gyvenanti ir koncertuojanti muzikantė Rusnė Mikiškaitė, o sveikinimo žodį tarė Lietuvos ekspozicijos pasaulinėje parodoje „EXPO 2020 Dubai“ generalinis komisaras Romas Jankauskas ir paviljono komunikacijos vadovė Austėja Brasiūnaitė. Renginyje apsilankė Lenkijos, Portugalijos, Estijos, Gvinėjoj Bisau bei Paragvajaus EXPO paviljonų atstovai ir būrys „EXPO 2020 Dubai“ svečių.
Negana to, A. Repšys gavo ypatingą galimybę – su profesionaliu drono pilotu apskristi „EXPO 2020 Dubai“ teritoriją bei padaryti unikalių šios erdvės kadrų. Jie artimiausiu metu taip pat atsidurs ekspozicijoje.
„Nepakartojamas jausmas skraidyti virš šių įmantrių, savitų pastatų ir erdvių, stebėti ir fiksuoti jų tarpusavio formų žaismą. Tikiuosi, greitu metu galėsiu parodyti tai ir žiūrovams“, – įspūdžiais dalijosi A. Repšys.
Pasak fotografo, šių metų pasaulinės parodos ekspozicijos labiausiai stebina savo technologinėmis naujovėmis. Savo objektyvą A. Repšys dažnai atkreipia ir į įvairius visuomenei svarbius klausimus – pasak fotografo, menininkai turi kalbėti savo darbuose apie problemas, kurias mato ir jaučia savo aplinkoje, tokias kaip žmogaus įtaką gamtai, žmogaus teisių klausimai ar klimato atšilimas. Šįkart jis stengiasi subtiliai ir neįkyriai priminti, kad klimato atšilimo klausimą galime išspręsti visi kartu ir kad kiekvienas turime pasirinkimą, net ir kalbant apie tokią kasdienę būtinybę kaip elektros energija, – tai atsinaujinantys energijos šaltiniai.
A. Repšio darbuose užfiksuotos užtvankos, vėjo jėgainės ir saulės baterijos, anot fotografo, yra būdas pristabdyti mūsų planetą žalojančius procesus. Šioje A. Repšio serijoje saulės įkaitintos šiuolaikinės atsinaujinančios energijos technologijos susitinka su gausiu sniegu ir kartu pasineria į juodos ir baltos, linijų ir taškų šokį, kurį stebėdamas žiūrovas pats nejučia gali pradėti suktis šio šokio ritmu.
Pasaulinėje parodoje A. Repšys Lietuvai atstovauja nebe pirmą kartą. 2017 metais jo fotografijų paroda jau rodė Lietuvos gamtos grožį Astanoje vykusioje „EXPO 2017“.
Šiųmetės parodos Dubajuje lankytojai, užsukę į Lietuvos paviljoną, gėrisi įspūdinga panevėžiečio stiklo menininko Remigijaus Kriuko menine ekspozicija iš 15 auksu tviskančių „Dykumos gėlių“.
R. Kriukas savo kūryba norėjo pristatyti būtent lietuviškos dykumos žiedus.
„Ekspozicijos idėja – kūrybinių kančių rezultatas. Bet noriu pasakyti, kad mes irgi turime dykumą – savąją Neringą su jos unikalia augmenija. Tai ir yra mano parodos potekstė“, – pasakoja autorius.
Pasaulinės parodos Dubajuje lankytojai „Dykumos gėlėmis“ grožėsis dar pusę metų.
Nuo atidarymo spalio 1-ąją pasaulinėje parodoje „EXPO 2020“ Dubajuje jau apsilankė virš 3 milijonų svečių. Parodoje dalyvauja 192 šalys, siekiančios pabrėžti savo unikalumą ir pasauliui pristatyti meno, technologijos ir kitokius pasiekimus. Lietuva EXPO parodose dalyvauja nuo 1937 m., o atgavusi nepriklausomybę nepraleido nė vienos ir iš viso yra dalyvavusi jau trylikoje EXPO parodų. Šių metų Lietuvos paviljonas „Openarium“ išsiskiria įspūdinga medine konstrukcija, atkreipiančia lankytojų dėmesį tradiciniais motyvais dekoruotų langinių instaliacija.