KOP nuotr.

Dovanojo viltį gyventi

Dovanojo viltį gyventi

Iš Pajuosčio aerodromo Panevėžio pašonėje pirmadienio rytą pakilęs karinis sraigtasparnis į Kauno transplantacijos centrą išgabeno donoro organus – viltį toliau gyventi net keliems pacientams.

Žengti tokį žingsnį – sunkus sprendimas mirusiojo artimiesiems, visgi Transplantacijos biuro atstovai pastebi, kad visuomenės požiūris į organų donorystę keičiasi, o tai leidžia vis daugiau sunkių pacientų sulaukti bilieto į naują gyvenimą.

Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų (KOP) sraigtasparnis, apie 9.30 val. pakilęs iš Kauno, Aleksote esančio 2-ojo paieškos ir gelbėjimo posto, pirmadienio rytą pasiekė Pajuosčio aerodromą Panevėžio rajone.

Čia jo jau laukė Respublikinėje Panevėžio ligoninėje paruošti transplantacijai tinkami donoro organai ir gydytojų komanda.

Medikai atskraidinti į 2-ąjį paieškos ir gelbėjimo postą bei palydėti iki Kauno transplantacijos centro.

Transplantacijos biuro Komunikacijos skyriaus vedėjo Manto Banio teigimu, donorystė remiasi anonimiškumu, todėl atskleisti daugiau detalių negalima.

„Tai be galo jautrus dalykas, bet galiu pasakyti, kad artimųjų dėka bus išgelbėta ne viena gyvybė“, – sakė M. Banys.

Visą straipsnį skaitykite balandžio 17 dienos (trečiadienio) „Sekundės“ laikraštyje. Prenumeruokite https://prenumerata.sekunde.lt/ – yra ir PDF formatu.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų