ldsf.lt nuotr.

Dopingo skandalas pasivijo Panevėžio dviratininkus

Dopingo skandalas pasivijo Panevėžio dviratininkus

 

Klaipėdos policija užčiuopė ilgą dopingo siūlą Lietuvos sporto pasaulyje. Deja, šis nešvarus kamuolys atvedė ir į Panevėžį, kur dviem garsiems dviračių sporto treneriams pareikšti įtarimai disponavimu neleistinomis medžiagomis turint tikslą jas platinti.

Balandžio pabaigoje Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos pareigūnai surengė operaciją, kurios taikiniu tapo puikiai sporto pasaulyje žinomas sunkiaatletis Ramūnas Vyšniauskas ir jo tėvas – Lietuvos sunkiosios atletikos federacijos prezidentas Bronislovas Vyšniauskas. Abu vyrai buvo sulaikyti, tačiau areštinėje liko tik B. Vyšniauskas.

Jo atžvilgiu pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl neteisėto disponavimo tam tikromis Lietuvos Respublikos dopingo medžiagų kontrolės įstatyme nurodytomis medžiagomis turint tikslą jas platinti. Ir nors pareigūnai per kratas trenerio namuose rado cheminių preparatų, įtariamasis kaltinimus neigia. Jis mano, kad su juo siekiama susidoroti.

Atvedė į Panevėžį

Tęsiant šį policijos tyrimą, pradėtą pagal Lietuvos antidopingo agentūros pareiškimą, uostamiesčio teisėsaugininkai gavo duomenų, kad su neteisėta dopingo medžiagų, aptiktų pas Lietuvos sunkiosios atletikos federacijos prezidentą , apyvarta gali būti susijusi ir su Lietuvos dviračių treko rinktinės treneriais. Dėl šių įtarimų praeitą savaitę kriminalistai tyrėjai atliko kratas Panevėžio kūno kultūros ir sporto centre bei įtariamųjų namuose. Kratų metu aptiktas didelis kiekis, įtariama, dopingo medžiagų, taip pat, įtariama, psichotropinių vaistų.

Du Lietuvos dviračių treko rinktinės treneriai buvo uždaryti į areštinę, jiems pareikšti įtarimai dėl neteisėto disponavimo dopingo medžiagomis turint tikslą jas platinti. Paimtos medžiagos perduotos tirti ekspertams, o įtariamiesiems paskirta kardomoji priemonė – rašytinis pasižadėjimas neišvykti.

Vertina neigiamai

Lietuvos dviračių sporto federacijos (LDSF) generalinė sekretorė, direktorė Rasa Ališauskienė žiniasklaidai patvirtino, kad vienas jų gerai žinomas dviračių sporto treneris iš Panevėžio Antanas Jakimavičius. Jo komandoje dirbanti Solveiga Baleišytė taip pat gali būti viena įtariamųjų. Tačiau federacijos atstovė to tiesiogiai patvirtinti vengė.

„Mes iš tikrųjų nieko apie tyrimą nežinome. Tiesiog gavome prašymą pateikti koordinates tų mergaičių, kurių mėginiai yra paimti. Jos treniruojasi Panevėžyje“, – komentavo R. Ališauskienė.

Iki šiol apie dopingo naudojimą ar platinimą federacijos vadovai tikina neturėję signalų. Pareikštus įtarimus jie vertina labai blogai. Pasak pašnekovės, dviratininkus vienijanti sąjunga glaudžiai bendradarbiauja su Lietuvos antidopingo agentūra, todėl pasitvirtinus informacijai nusižengę treneriai esą sulauks griežčiausių sankcijų.

„Treneriai dirbo savo darbą. Jie nusipelnė tiek, kiek pasiekė jų sportininkai“, – įtariamųjų nuopelnus trumpai apibūdino R. Ališauskienė.

Toliau dirba

Tuo metu į policijos akiratį pakliuvusius kolegas Panevėžio kūno kultūros ir sporto centro treneriai bei vadovai vertina atsargiai.

„Lietuvoje galioja duomenų apsaugos įstatymai ir aš neturiu teisės patvirtinti, kurie mūsų treneriai minimi ikiteisiminio tyrimo medžiagoje – neturiu tam įrodyti oficialių dokumentų“, – teigė Panevėžio kūno kultūros ir sporto centro direktorius Saulius Raziūnas. Bet žiniasklaidos paviešintas pavardes pašnekovas tikino girdėjęs.

Į dopingo skandalą pakliuvę treneriai, anot jo, nepraleido savo darbo valandų centre, tik vienas buvo pasiprašęs atostogų. Ir toliau abu darbuotojai esą dirba savo darbą.

„Neturiu jokių duomenų apie jų sulaikymą. Dėl kratų mūsų centre taip pat neturiu jokios informacijos“, – teigė direktorius.

Jis tikino neturėjęs įtarimų, kad už Panevėžio kūno kultūros ir sporto centro sienų gali vykti tokie dalykai. Įstaigos vadovas pabrėžė, kad sporto pasaulyje dopingas yra smerktinas ir jis pats esąs tokios pačios nuomonės.

„Būtų gaila gerų trenerių, bet kol tyrimas nebaigtas ir informacija nepatvirtinta, negaliu nieko daugiau komentuoti dėl jų likimo“, – sakė S. Raziūnas.

Įtariamųjų kolegos taip pat nepuolė iš karto kaltinti sulaikytų trenerių. Kalbinti darbuotojai teigė patyrę šoką po teisėsaugos žinios ir net spėja, kad gal net dopingą bendradarbiai vartojo savo reikmėms. Nors, jų žiniomis, S. Baleišytė ir A. Jakimavičius ruošėsi dviračių sporto jaunių treko čempionatui jau šį savaitgalį.

„Mūsų sportininkai tikrinami per kiekvienas tarptautines varžybas. Kažkas čia ne taip, sunku patikėti“, – stebėjosi kalbinti Panevėžio kūno kultūros ir sporto centro treneriai.

Tačiau ši įstaiga dėl trenerių ne pirmą kartą sulaukia skundų. Įvairias institucijas yra pasiekę raštai dėl čia dirbančių specialistų įtariamo dokumentų klastojimo asmeninei ir kitokiai naudai gauti.

Pačių įtariamų trenerių pakalbinti nepavyko, jie neatsiliepė į telefono skambučius.

Pasiekimai

Į policijos akiratį patekę treneriai išugdė ne vieną puikų sportininką. 61-erių A. Jakimavičius 1995 m. gavo nusipelniusio trenerio vardą. Išugdė dviratininkes J. ir R. Polikevičiūtes, D. Čepelienę, I. Alenčikaitę, S. Karužaitę, R. Mažeikytę. Kartu su V. Konovalovu treniravo pasaulio grupinių lenktynių čempionę D. Žiliūtę, E. Pučinskaitę, laimėjusią prestižines Tour de France daugiadienes lenktynes, dukart Europos treko čempione tapusią R. Mažeikytę. Nuo 1998 – Lietuvos moterų dviračių treko rinktinės vyr. treneris. Dabar treniruoja įvairių varžybų medalininkę, olimpinių žaidynių dalyvę S. Krupeckaitę. Jo prižiūrima puikių rezultatų čempionatuose pasiekia V. Sereikaitė.

S. Baleišytė treniruoja savo dukrą Oliviją – perspektyvią jauną dviratininkę, skinančią pergales tarptautinėse varžybose, praėjusiais metais Europos jaunimo (iki 23 metų) ir jaunių (iki 18 metų) dviračių treko čempionate tapusią pasaulio rekordininke.

Komentarai

  • Jeigu Panevėžio kūno kultūros ir sporto centre tiek visko rado policija , kaip yra rašoma spaudoje ,tai tada kyla klausimas: kaip savo PAREIGAS atlieka PKKSC direktorius S.Raziūnas , direktoriaus pavaduotojas M.Kuchalskis ir Sportinio ugdymo vedėja V.Rudzenskaitė. Šįkart M.Kuchalskis nebespėjo nieko ,,užkardyti“. Kaip matyti, įvykių eiga parodė, kad vis dėlto PKKSC administracijos darbuotojai didesnį dėmesį ir daugiau laiko turėjo skirti antidopingo programų įgyvendinimui ir jų kontrolei , o ne perteklinį dėmesį ir laiką skirti mažareikšmiams dalykams, ypatingai dėl savo garbės ir orumo. Šių metų pradžioje, portale http://www.panskliautas.lt, straipsnyje ,,Gimnazijos „vidinis karas“ pasiekė policiją“ Panevėžio miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas T.Jukna viešai pareiškė: ,,Karas vykstąs tarp gimnazijoje ir Kūno kultūros ir sporto centre dirbančių trenerių. Jie nepasidalijantys etatų. „Yra keletas moterėlių, kurios nuolat nepatenkintos viskuo – tai dėl maitinimo, tai dėl mokymo. Dabar dar kažkokie dokumentai išlindo… Kare, kaip sakoma, visos priemonės tinkamos“, – kalbėjo valdininkas. Savivaldybė tokiuose nedalyvaujanti, nes, anot T.Juknos, kol kas tai – „vidinis karas“. Jei, pasak valdininko, kare visos priemonės yra tinkamos , tai gal jau ,,vidinis karas“ baigėsi ir perėjo į ,,aukštesnį reikaluose lygį“, nes išlindo dopingas ir psichotropiniai vaistai.

Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų