Dingusi elektra paralyžiavo svarbiausių Panevėžio įstaigų darbą (atnaujinta)

Dingusi elektra paralyžiavo svarbiausių Panevėžio įstaigų darbą (atnaujinta)

Panevėžio centre ir dalyje rajono lietingą ir aptemusį antradienio rytą vos pusvalandžiui dingus elektrai, kilo nemenka sumaištis. Nepatogumų patyrė ne tik gyventojai – paralyžiuotas ir svarbiausių institucijų, likusių be telefono, interneto ryšio, darbas. Laisvės a. ir jos prieigose prieš 10 val. užgesus elektrai, sutriko miesto Savivaldybės, Panevėžio kolegijos, Panevėžio apygardos teismo veikla.

„Sunkiai be elektros verčiamės, mes gi – kompiuterizuoti žmonės. Darbas beveik paralyžiuotas, nelabai ką turime veikti su popieriais“, – pripažino Panevėžio kolegijos direktorius dr. Gediminas Sargūnas.

Vis dėlto, anot jo, dėl elektros tiekimo sutrikimo paskaitos studentams nebuvo nutrauktos.

Dingus elektrai priverstinę pertrauką teko daryti Panevėžio savivaldybės darbuotojams. Jos atstovas ryšiams su visuomene Audrius Rudys pripažino, kad nutrūkęs telefono, interneto ryšys, išsijungę kompiuteriai specialistams sukėlė nemažai problemų.

„Aš net baigto rašyti pranešimo spaudai negaliu atspausdinti, kad nuneščiau paskaityti vadovams“, – teigė A. Rudys.

Savivaldybės specialistai juokavo, kad dingus elektrai negalintys ne tik dirbti, bet net ir kavos išsivirti.

Dėl elektros tiekimo sutrikimų antradienio ryte keblumų kilo ir Panevėžio apygardos teisme. Pasak teismo pirmininko padėjėjos Jolitos Gudelienės, nors elektra buvo užgesusi vos kelioms minutėms, tiek užteko, kad užstrigtų teismo darbas.

„Išsijungė kompiuteriai, nutrūko interneto ryšys, neveikė teismo interneto svetainė, teismų informavimo sistema. Atsiradus elektrai mūsų informacinių technologijų specialistai turi daug darbo“, – „Sekundei“ pasakojo J. Gudelienė.

Antradienio rytą be elektros liko ir dalis Panevėžio rajono – užtemo teritorija nuo miesto iki pat Karsakiškio. Vis dėlto Karsakiškio seniūnės pavaduotojas Juozas Gibas teigia, jog seniūnijos nepasiekė gyventojų nusiskundimai dėl elektros tiekimo sutrikimų.

Energijos skirstymo operatoriaus ESO atstovės spaudai Akvilės Adomaitytės teigimu, antradienio rytą Panevėžyje užfiksuoti keli elektros energijos sutrikimai, kuriuos sukėlė požeminių kabelių ir oro linijų gedimai. Jų priežastys nustatomos.

Daugiausia gyventojų, apie 2 tūkstančius, elektros neturėjo apie 9.30 val. Panevėžiečiai be elektros buvo likę apie pusvalandį.

Sutrikus energijos tiekimui, gyventojai gali patikrinti interaktyvų gedimų žemėlapį, kuriame ESO realiu laiku skelbia informaciją apie elektros skirstymo tinklo darbą. Žemėlapyje galima matyti, kurioje vietovėje atjungti elektros skirstymo tinklo įrenginiai, taip pat pranešti apie elektros energijos tiekimo sutrikimą.

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų