G. Kartano nuotr.

Dieną be automobilio autobusai veš nemokamai

Dieną be automobilio autobusai veš nemokamai

Aplinkos ministerija kartu su Lietuvos policija įgyvendina akciją, kurios metu rugsėjo 21 dieną didžiausiuose Lietuvos miestuose – Vilniuje, Kaune, Panevėžyje, Šiauliuose, Klaipėdoje – bus stabdomi vairuotojai ir kviečiami keliauti aplinkai draugiškais būdais.

Akcijos metu savivaldybės dovanos vienkartinius viešojo transporto bilietėlius ir kvies Dieną be automobilio paminėti renkantis viešąjį transportą.

Miesto maršrutiniai autobusai rugsėjo 22 dieną Panevėžyje, kaip ir kituose šalies didmiesčiuose, veš nemokamai.

Akcija „Mieste – be savo automobilio” pirmą kartą buvo surengta Prancūzijoje 1998 m. Po poros metų tokia akcija vyko jau 760-yje Europos miestų.
2001 m. gruodžio 8 d. Berlyno Aplinkosaugos akademijoje buvo įvertinti pirmųjų akcijų ,,Mieste – be savo automobilio“ rezultatai ir pasirašyta visų šalių, dalyvaujančių šioje akcijoje, aplinkos ministrų deklaracija. Tarp šių šalių yra ir Lietuva. Nuo tada rugsėjo 22-oji paskelbta Tarptautine diena be automobilio.
Šią dieną siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į neigiamą transporto įtaką aplinkai ir žmonių sveikatai, patiems prisidėti prie švarios aplinkos išsaugojimo.
Žmonės raginami bent šią dieną mieste išsiversti be automobilio, ieškoti kitokių susisiekimo priemonių – eiti pėsčiomis, važiuoti ekologiškomis transporto priemonėmis.

Komentarai

  • Ką tik atvažiavau į darbą 6-ojo maršruto autobusu su pažymėtu bilietuku, nes komposteriai veikia puikiausiai, jokios informacijos autobuse nėra, kad galima važiuoti nemokamai.

Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų