Medikai ir mama jau išbandė viską, kas sukurta onkologinei ligai nugalėti, bet devynmetės Elijos ši baisi liga vis tiek nepaleidžia. Asmeninio archyvo nuotr.

Didiesiems PST akcininkams teismas nebuvo palankus

Didiesiems PST akcininkams teismas nebuvo palankus

Aukščiausiasis Teismas nutraukė penkerius
metus besitęsiantį Panevėžio statybos tresto (PST) pagrindinių akcininkų ir
finansų maklerio Mindaugo Vėgelės bylinėjimosi maratoną. Pagrindiniai PST
akcininkai privalo skelbti pasiūlymą supirkti likusias akcijas. Aukščiausiojo
Teismo nutartis galutinė ir neskundžiama. Teismo nutartį nedelsdami privalo
vykdyti pagrindiniai akcininkai: „Panevėžio keliai“, PST valdybos pirmininkas
Remigijus Juodviršis, Rasa Juodviršienė, Ksaveras ir Nijolė Balčėčiai bei
„Panevėžio kelių“ stebėtojų tarybos pirmininkas Valdas Šimoliūnas.

2003 metais į teismą kreipėsi smulkusis akcininkas M.Vėgelė. Jis teigė, kad pagrindiniai PST akcininkai yra susiję ir valdo 54,72 procento akcijų paketą, todėl privalo skelbti oficialų pasiūlymą supirkti likusias akcijas. Pagal Vertybinių popierių rinkos įstatymą, oficialus pasiūlymas supirkti likusias akcijas turi būti skelbiamas, kai peržengiama 40 procentų akcijų riba, o akcijos turi būti superkamos ne mažesne kaina, nei už jas mokėta per pastaruosius 12 mėnesių. M.Vėgelės tuomet valdytas PST akcijų paketas viršijo dešimtadalį statybos įmonės įstatinio kapitalo.

Panevėžio miesto apylinkės teismas buvo palankus pagrindinių akcininkų grupei, o Panevėžio apygardos teismas – M.Vėgelei. Balandžio 3 dieną Aukščiausiasis Teismas paliko galioti 2006 metų spalio 11 dieną priimtą Panevėžio apygardos teismo nutartį ir įpareigojo pagrindinius PST akcininkus skelbti oficialų pasiūlymą supirkti akcijas. PST valdybos pirmininkas Remigijus Juodviršis „Sekundei“ sakė Aukščiausiojo Teismo nutarties dar negavęs, o jos komentuoti neatsisakantis tik todėl, kad mieste nekiltų nereikalingų spėliojimų.

Pagrindinė PST akcininkė yra bendrovė „Panevėžio keliai“, pernai birželio mėnesio pabaigoje valdžiusi 49,78 proc. įmonės akcijų paketą.

Bendrovės atstovė Rasa Čepienė patvirtino, kad Aukščiausiojo Teismo sprendimą „Panevėžio keliai“ vykdys nedelsdami. „Per dvi dienas turime parengti oficialiojo pasiūlymo PST akcininkams cirkuliarą ir kreiptis į Konkurencijos tarybą bei gauti jos leidimą įsigyti iki 100 procentų įmonės akcijų, – sakė R.Čepienė. – Laikantis visų terminų, akcijų supirkimas gali prasidėti ne anksčiau kaip po mėnesio.“

Kokią siūlys akcijų kainą, bendrovės atstovai aptars susipažinę su Aukščiausiojo Teismo nutartimi. R.Čepienė neatmeta galimybės, kad „Panevėžio kelių“ bendrovės ir M.Vėgelės nuomonės dėl kainos išsiskirs. M.Vėgelė žiniasklaidoje skelbia besitikintis akcijas parduoti bent po 20 litų.

O R.Čepienė sako, kad teisingiausia būtų jas pirkti per praėjusius 12 mėnesių galiojusia kaina. 2005 ir 2006 metais biržoje didžiausia PST akcijos kaina buvo atitinkamai 14 ir 16 litų.

Praėjusią savaitę „NASDAQ OMX Vilniaus“ biržos Oficialiajame prekybos sąraše kotiruojamos PST akcijos kainavo 1,42 lito. Iki biržos sprendimo praėjusį ketvirtadienį sustabdyti prekybą PST akcijomis jos buvo pabrangusios iki 1,69 lito.


Birutė KRONIENĖ

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų