P. Židonio nuotr.

Didesnės aikštelės – vos keliuose kiemuose

Didesnės aikštelės – vos keliuose kiemuose

 

Nebesurandančius, kur pastatyti automobilį, daugiabučių gyventojus pastaruosius metus Panevėžio savivaldybė ragino pasiplatinti per ankštas dabartiniams laikams aikšteles kiemuose. Tačiau tokia idėja pasinaudojo vos saujelė namų, o šįmet tokio prašymo nepateikė nė viena namo bendrija.

Prieš maždaug savaitę Savivaldybė paskelbė automobilių stovėjimo aikštelių daugiabučių namų kiemuose rekonstrukcijos viešuosius pirkimus. Atnaujinti tokias teritorijas numatyta šešiuose kiemuose: Beržų g. 17, Molainių g. 38, 40, 42, Molainių g. 96, Molainių g. 102, Parko g. 63, 65 ir Žemaičių g. 30.

„Daugiausia bus platinamos aikštelės. Rekonstrukcija vyks daugiabučių namų bendrijų pageidavimu, Savivaldybė prie jų projekto prisidės 70 proc. reikalingos pinigų sumos“, – aiškino Miesto infrastruktūros skyriaus vedėjas Dalius Vadluga.

Kitose šalies savivaldybėse gyventojų automobilių stovėjimo aikštelių rekonstrukcija iš biudžeto finansuojama 50 proc.

Rangovą tikimasi surasti iki liepos pradžios, o tada daugiabučių kiemuose jau turėtų užvirti darbai ir trukti iki metų pabaigos.

Prašymų negavo

Iki šiol Panevėžyje bendrijų ir Savivaldybės lėšomis padidintos septynios automobilių aikštelės daugiabučių kiemuose, viena liko nebaigta dėl elektros tinklų trukdžių Žemaičių gatvėje.

„Paraiškas bendrijos paprastai pateikia iki balandžio ir po metų aikštelėse prasideda darbai. Taigi dabar bus rekonstruojami kiemai, kurių bendrijos prašymus pateikusios pernai. O šiemet iki balandžio 1-osios nesulaukėme nė vienos paraiškos“, – teigė Miesto infrastruktūros skyriaus specialistė Loreta Babilauskienė.

Statybininkų g. 56 namo gyventojai apsisprendė automobilių aikštelės nedidinti ne tik dėl finansinių motyvų.
P. Židonio nuotr.

Ji svarsto, kad tam galėjo turėti įtakos ir karantinas. Nors jau seniai dokumentus Savivaldybei galima teikti ir elektroninėje erdvėje, daugiabučių namų bendrijos, ypač jei pirmininkai vyresnio amžiaus, vis dar labiau pripažįsta senąją, patikrintą tvarką – atnešti į kabinetą popierinį dokumentą.

Be to, dėl karantino daugiabučių bendrijos negalėjo rengti gyventojų susirinkimų. O planuojant automobilių stovėjimo aikštelių rekonstrukciją, kaip ir atliekant kitus panašius darbus už gyventojų pinigus, reikia daugumos bendrijos narių sutikimo.

L. Babilauskienės teigimu, automobilių statymo prie daugiabučių klausimas sukeliantis bene daugiausia gyventojų aistrų. Vieniems reikalinga didesnė aikštelė, kiti linkę matyti daugiau pievos prie namo.

„Bet ką sprendžiant nebus visi patenkinti. Savivaldybei svarbus bendrijos nutarimas. Jis yra pagrindas vykdant tokius projektus“, – sako L. Babilauskienė.

Pasiliko be didesnės aikštelės

Išsiskyrus gyventojų nuomonėms, ketinimų platinti aikštelę automobiliams turėjo atsisakyti Statybininkų g. 56 namo bendrija.

Šio namo gyventojams jau seniai keblu greta namų rasti vietą mašinai, o dar sudėtingiau tapo, kai buvo uždrausta transporto priemones statyti Klaipėdos gatvėje ir vairuotojai persikėlė į artimiausių kvartalų kiemus.

„Kaip tik tuo metu pradėjau kalbėti apie didesnę automobilių stovėjimo aikštelę, bet iš karto supratau, kad daugumai to nereikia. Mūsų name trečdalis gyventojų vyresnio amžiaus, taupydami pinigus jie atsisako nebūtinų išlaidų“, – teigė bendrijos pirmininkas Konstantinas Kirpota.

Tačiau net ir geriau gyvenantieji įsitikinę, kad tokios infrastruktūros įrengimas turėtų būti ne gyventojų, o Savivaldybės rūpestis.

„Mes turime pereiti kone 10 institucijų su krūvomis dokumentų, mokėti pinigus, o Savivaldybė tik patvirtina arba nepatvirtina ir asfaltą nutiesia. Jei nėra kam tokiais reikalais pasirūpinti, tegu įdarbina seniūnaičius, kodėl mes turime savo laiką gaišti? Kažkas su mūsų mokesčių sistema ne taip vyksta – aikštelės turėtų būti tvarkomos tik iš biudžeto“, – mano K. Kirpota.

Jo daugiabučiame name 108 butai, kartu su gretimų pastatų kaimynais šie gyventojai teturi apie 30 vietų automobiliams statyti. Dalis savo mašinas palieka tiesiog gatvėje.

„Kas, kad dabar ir pasidarytume aikštelę, į ją susirinktų ir aplinkinių namų mašinos. Kol kas šį klausimą atidėsime geresniems laikams“, – sako bendrijos pirmininkas.

„Regitros“ duomenimis, Panevėžio mieste, turinčiame 85 885 gyventojus, birželį buvo įregistruota 45,5 tūkst. lengvųjų automobilių. Panevėžio rajone važinėja per 21 tūkst. automobilių, o gyventojų rajonas turi 35 328.

Komentarai

  • nera aiksteliu -pigesni butai

    • Kada daugiabutininkai supras, kad namas yra jų ir rūpesčiai aplink namą taip pat yra jų?

Rodyti visus komentarus (2)

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų