Be didelių ginčų išrinkti Senvagės plaukimo karaliai (fotogalerija)

Be didelių ginčų išrinkti Senvagės plaukimo karaliai (fotogalerija)

 

Šalto vandens, kaitrios saulės, gerų emocijų bei šelmiško azarto netrūko šeštosiose tradicinėse dienraščio „Sekundė“ inovatyvių plaukimo priemonių varžybose „Laivas-improvizacija 2019“. Pagrindinį jų prizą irklais iškovojo arbatinuku Senvagę įveikusi komanda „Diskusija“.

Įsibėgėjus 516-ajam Panevėžio gimtadieniui vos po vidurdienio minia svečių jau būriavosi prie visų pamėgtos Senvagės. Čia organizatoriai kvietė į tradicines „Sekundės“ lenktynes vandeniu. Krante būriavosi pirmieji varžybų dalyviai.

Su metalu tviskančios sraigės plaustu polkos ritmu nekantriai trypčiojo šokių studijos „Tavo fortūna“ irkuotojai.

„Mūsų komandos pavadinimas „Kosminis laivas Sraigė 516“. Plaustą gamino dvi šokančios šeimos, kurios norėjo savo draugams ir studijos lankytojams parodyti, kad mes ne tik šokame, bet ir dalyvaujame miesto renginiuose“, – savo komandą pristatė šokėjų vadovė Inga Slivkienė.

Iš padangų pagamintas „Sraigių“ plaustas Senvagės bangas atlaikė puikiai ir finišą pasiekė be jokių nesklandumų. Lenktynininkų krante laukė būrys sirgalių. Šie už palaikymą gavo triukšmingiausių varžybų aistruolių titulą.

Be apdovanojimo neliko ir pati  „Kosminė sraigė 516“. Atplaukusi trečia, komanda pelnė išradingiausiųjų vardą.

Nuotaikingi džentelmenai

Nuotaikingiausiųjų prizas šiandien išplaukė į tikrų šių lenktynių veteranų, komandos „Relax group Panevėžys“ krantą. Pernai jie, virtę piratais, nugvelbė pagrindinį „Laivas-improvizavcija 2019“ lobį.

Šįmet tapę vyrais, juodais kostiumais, du solidūs komandos džentelmenai Gediminas ir Edvinas liko antri. Pradžioje startavę puikiai, vėliau bet kokia kaina siekdami pergalė vaikinai išmetė vieną irklą ir jiems teko su šventiniais drabužiais šokti į vandenį jo pasiimti. Prarastas brangus laikas ir pagrindinis lentynių laimėjimas.

Tačiau kostiumuotų vyrų plaustas nepaliko abejingų.

„Pagamintas su meile, įdedant daug sūraus prakaito. Medžiagos – tai viskas, kas rasta spintoje: sena padanga, bobutės duonkubilis, keletas diržų nuo kaimyno fūros, kažkoks senas tąsos transfunkcionierius, kibiras ir pora „dalbajobų“, – apie savo vandenis skrodžiančią pažibą pasakojo komandos kapitonas Gediminas Ambraška.

Plaukiant iš šio aparato rūko ryškiai geltoni dūmai, o prisitatymo metu šis tiesiog apvirto aukštyn dugnu.

Arbatinuku į finišą

Pagrindinį „Sekundės“ varžybų prizą – TALLINK kruizinę kelionę keltu iš Rygos į Stokholmą ir atgal šiemet be diskusijų laimėjo Tėvynės Sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų komanda „Diskusija“. Su šūkiu „Panevėžys – Europos miestas“, krante pamojavus kapitonei europarlamentarei Rasai Juknevičienei, šie plaukikai baltu arbatinuku, rūkstant mėlyniems dūmams, kaip startavo, taip ir finišavo pirmi.

Tiesa, laivą irklavusi Vaida prisipažino pradžioje itin bijojusi Senvagės vandens spąstų, bet baimė išnyko ir komanda skandavo pergalės šūksnius.

„Laivas pagamintas tausojant gamtą, iš antrinių žaliavų. Laivo kūrėjai ir konstruktoriai – Panevėžio konservatoriai. Norime pasidalinti žinia, kad spalio mėnesį Respublikos gatvėje atidarome naują EP narių priimamąjį ir kviesime visus užsukti arbatos, kviesime diskutuoti apie Panevėžį. Norime, kad Panevėžys būtų europietiškas miestas, kuriame būtų gera gyventi“, – savo žygio vandeniu prasmę atskleidė nebe pirmus metus šiose lenktynėse dalyvaujantys politikai.

Varžybų dalyvius šiemet vertino Panevėžio centrinio turgaus, UAB „Kauptė“ direktorė Asta Pačekajūtė ir darbuotoja Šarūnė Liutkevičienė bei bendrovės „Burbuliukas ir Co“ vadovas Vytautas Kriovė. Teisėjams šį kartą dalyvius teko vertinti dviejuose rungtyse: prisistatymo bei lenktynių.

Galerija

Komentarai

  • Kitais metais ir vėl neplauksiu, nes nenoriu murkdytis vienoje baloje su partija, kuri visur ir visada eteryje…

Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų