Didelių dydžių drabužiai ir jų pasirinkimas pagal figūros tipą

Didelių dydžių drabužiai ir jų pasirinkimas pagal figūros tipą

Kuri moteris nenorėtų turėti drabužių, tobulai derančių prie jos kūno linijų ir suteikiančių daugiau pasitikėjimo savimi bei leidžiančių jaustis užtikrintai, kad figūros privalumai bus išryškinti, o trūkumai paslėpti? Šiandien informacijos apie stiliaus formavimą, skirtos įvairiems figūros tipams, yra pakankamai, tačiau apkūnių kūno formų moterys dažnai tiesiog „įmaišomos“ į bendrą kontekstą ir pasigenda konkrečiai jų kūno linijoms skirtų stiliaus patarimų.

Taigi, jei esate apkūnių linijų figūros savininkė ir šiuo metu jus ėmė dominti nauji didelių dydžių rūbai žemomis kainomis, tačiau nesate tikros, kokie didelių dydžių drabužiai jums tiktų geriausiai, sudarėme išsamų apkūnioms moterims skirtų stiliaus patarimų pagal atskirus figūrų tipus sąrašą.

Obuolio formos figūra

Kaip atrodo obuolio formos figūra? Jei jūsų figūra yra obuolio formos, daugiausiai svorio tenka viršutinei kūno daliai – ypač ties viduriu ir aplink liemenį, todėl jūsų figūra atrodo apvali. Be to, obuolio formos figūros atstovės paprastai turi ir didesnę krūtinę bei platesnę nugarą arba krūtinės ląstą, o kojos ir rankos būna lieknesnės.

Ką pasirinkti? Obuolio formos figūros moterims svarbiausia nukreipti dėmesį nuo vidurinės kūno dalies. Gilios arba V formos iškirptės padeda lengviau sukurti ilgesnio ir lieknesnio liemens iliuziją, todėl suknelė su V formos iškirpte suteiks puikią formą viršuje, o platforminiai bateliai padės išryškinti gražias kojas. Kelius siekiantys sijonai ir suknelės su subtilia A formos linija padės sumažinti iškilumus. Kelnės ir džinsai turi būti tiesaus kirpimo, nes net ir nežymi papildoma apimtis apačioje gali padėti subalansuoti viršutinę kūno dalį. Vertikalūs raštai taip pat gali padėti pailginti figūrą ir atitraukti dėmesį nuo figūros centrinės dalies. Pastaruoju atveju tinka ir geometriniai raštai. Jei naudojami vienspalviai drabužiai, liemens sritį vizualiai galima sumažinti pasitelkiant paprastas detales, pvz., sluoksniuojant drabužius, kaip antai liemenę ar megztinį.

Ko vengti? Jeigu jūsų figūra yra obuolio formos – labai prigludę ir per didelio dydžio drabužiai gali atkreipti dėmesį į jūsų figūros centrinę dalį, kurią kaip tik reikia stengtis paslėpti. Be to, nepatartina naudoti tokių įmantrių detalių kaip klostės ir kišenės aplink didesnės apimties figūros vietas, reikėtų vengti gilių iškirpčių, išryškinančių viršutinę kūno dalį, pieštuko formos sijonų, kurie atkreiptų dėmesį į neproporcingai mažesnę apatinę kūno dalį, ar diržų ties natūralia liemens linija.

Kriaušės formos figūra

Kaip atrodo kriaušės formos figūra? Kriaušės formos figūrai būdinga tai, kad pagrindiniai apvalumai yra susitelkę apatinėje kūno dalyje, todėl kūno apimtis ties klubais, sėdmenimis ir šlaunimis būna didesnė. Kriaušės formos figūros moterų pečiai paprastai būna siauresni už klubus, liemuo aiškiai išreikštas, o krūtinė vidutinio dydžio arba maža.

Ką pasirinkti? Turint kriaušės formos figūrą, reikėtų stengtis sukurti proporcingą siluetą, išryškinant viršutinę kūno dalį ir pabrėžiant liemens liniją. Norint pasiekti pusiausvyrą tarp viršutinės ir apatinės kūno dalies, rekomenduojama rinktis trumpus liemenį formuojančius švarkelius, struktūriškus švarkelius su nedidelėmis petnešėlėmis ir marškinėlius su plačiomis iškirptėmis. Taip pat tinka drabužiai su asimetriškais apvadais, dėmesį nukreipiant į viršų, A formos sijonai, prigludusios ir krentančios suknelės, platėjančios, tiesios arba „bootcut“ stiliaus kelnės ir džinsai, sluoksniuojamas švarkas ar išskirtinis kaklo vėrinys, atkreipiantis dėmesį į viršutinę kūno dalį.

Ko vengti? Nereikėtų rinktis plono kirpimo arba aptemptų kelnių, nes jos išryškins kūno disproporciją. Lygiai tą patį būtų galima pasakyti ir apie prigludusius sijonus, taip pat kišenes ar bet kokias papildomas detales aplink klubus ar apačioje. Nerekomenduojama naudoti švarkų, kurie siekia plačiausią klubų dalį. Ir, žinoma, nesirinkite šviesios spalvos viršuje ir tamsios apačioje – optimaliausia laikytis vienspalvio stiliaus.

Stačiakampio arba pieštuko formos figūra

Kaip atrodo stačiakampio arba pieštuko (tiesi) formos figūra? Atpažinti šį figūros tipą yra labai nesudėtinga – viso kūno linijos tiesios, svoris tolygiai pasiskirstęs viršutinėje ir apatinėje dalyje, o liemuo yra neryškus. Dažniausiai pieštuko formos figūros moterų krūtinė ir pečiai yra tokio paties pločio kaip klubai.

Ką pasirinkti? Formuojant savo stilių reikėtų pasistengti sukurti išlinkimus reikiamose figūros vietose. Stenkitės liemenį paversti siauresniu. Stačiakampio figūros tipui puikiai tinka susiaučiamos ir aptemptos palaidinės, gilios ir V formos iškirptės, drabužiai su figūrą formuojančiomis detalėmis, pvz., raukiniais, asimetriškais dryžiais ar kt., kabantys papuošalai, stiliaus detalės, kurios išryškina pečius ir liemenį. Galima rinktis ir prigludusias bei krentančias sukneles, pieštuko formos sijonus aukštu liemeniu, ilgus sijonus, kelnes aukštu liemeniu, A formos sijonus.

Ko vengti? Pieštuko formos figūros moterims reikėtų vengti drabužių, kurie yra tiesaus kirpimo. Jei bus dėvimi figūros vidurinę dalį aptempiantys drabužiai, jie tik dar labiau išryškins apibrėžtumo stoką, kaip ir ties viduriu dėvimi diržai (jei renkatės diržą, jį segėkite aukštai, tiesiai po šonkaulių linija, kad sukurtumėte apvalesnio liemens įspūdį).

Smėlio laikrodžio formos figūra

Kaip atrodo smėlio laikrodžio formos figūra? Jei jūsų figūra yra smėlio laikrodžio formos, turite pilnesnę krūtinę ir klubus. Šios formos figūrai būdingi ir platesni klubai. Tarp didesnės krūtinės ir klubų būna mažesnė ir aiškiai išreikšta juosmens linija, todėl svoris tolygiai pasiskirsto tarp viršutinės ir apatinės kūno dalies.

Ką pasirinkti? Smėlio laikrodžio figūros tipo atstovėms rekomenduojama išryškinti savo bendrą figūrą, tačiau neakcentuoti probleminių vietų. Jau subalansuotoms kūno proporcijoms reikia supaprastintų siluetų, kad jos būtų dailios, tačiau per daug neakcentuotos. Vertėtų rinktis natūralias linijas atitinkančius kirpimus, pvz., „peplum“, prigludusius drabužius ar suformuotus švarkelius. Puikiai tinka ir aukšto liemens sijonai bei diržai, padedantys išryškinti vidurinę kūno dalį, taip pat „empire“ stiliaus suknelės su raukiniais. Norint dėvėti džinsus arba kelnes, reikėtų rinktis aptemptus arba tiesaus kirpimo modelius, padedančius išryškinti figūrą.

Ko vengti? Smėlio laikrodžio formos figūrai reikėtų atsisakyti pernelyg didelių kirpimų, kurie paslėptų apvalumus, ir raukinių arba kitokių panašių detalių aplink krūtinę, nes jie gali vizualiai sukurti papildomos apimties įspūdį. Nerekomenduojama rinktis ir „kapri“ stiliaus kelnių, kurios praplatintų šlaunis ir blauzdas, o ilgas platėjantis sijonas su įmantresniais raštais ir žemai ant klubų segimas diržas sujauks natūralias tokios figūros proporcijas.

Apversto trikampio formos figūra

Kaip atrodo apversto trikampio formos figūra? Jei jūsų figūra apversto trikampio formos, tuomet turite plačius pečius, o nuo liemenes link klubų figūra siaurėja, todėl viršutinė dalis atrodo stambesnė už apatinę. Paprastai apversto trikampio formos figūros moterų klubai būna siauresni, o kojos – plonesnės.

Ką pasirinkti? Turint apversto trikampio formos figūrą reikėtų stengtis nukreipti dėmesį nuo savo viršutinės kūno dalies ir stengtis subalansuoti kūno proporcijas. Viršutinės dalies drabužiai turėtų pabrėžti liemenį, tam tinka pvz., aptemptos palaidines ir V formos iškirptės, taip pat grandinėlė su pakabuku, nukreipianti žvilgsnį nuo pečių žemyn. Galima dėvėti ir prigludusias sukneles bei A formos sijonus. Tinka ir plačios kelnės, suteikiančios daugiau pusiausvyros, kurias taip pat galima derinti su tunika. Mėgstančioms džinsus, verta rinktis nuo kelių nežymiai platėjančius džinsus. Puikiai tinka derinti tamsesnių spalvų viršutinius drabužius su ryškesne apatine dalimi.

Ko vengti? Nerekomenduojama rinktis „kapri“ stiliaus kelnių, nes jos gali sukurti per didelės figūros įspūdį. Plačios ir per didelės apykaklės, atlapai ir puošmenos taip pat nėra tinkamos, nes jos išryškins pečius.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų