Didelė dalis kitą savaitę atvyksiančių vakcinų bus skirtos revakcinacija

Didelė dalis kitą savaitę atvyksiančių vakcinų bus skirtos revakcinacija

Kitą savaitę Lietuvą turėtų pasiekti apie 130 tūkst. vakcinos nuo koronaviruso dozių, tačiau didelė dalis jų bus skirta revakcinacijai, sako premjerė Ingrida Šimonytė.

„Kitą savaitę pirmadienį turėtų būti apie 100 tūkst. „Pfizer“ vakcinų, tačiau turint mintyje, kad kaip tik kitą savaitę sueis trys savaitės rekordinei povelykinei skiepijimo savaitei, tai labai didelė dalis tų vakcinų bus skirta perskiepijimui ir plėtrai vakcinų nebus tiek daug“, – žurnalistams penktadienį sakė premjerė.

Pasak jos, taip pat laukiama apie 10 tūkst. „Moderna“ ir po keliolika tūkstančių „AstraZeneca“ ir „Johsnon & Johnson“ vakcinų – iš viso apie 130 tūkst. dozių.

Premjerės teigimu, „Pfizer“ paspartinus vakcinų tiekimą šį ketvirtį, Lietuvos gaunami kiekiai birželį augs.

„Gegužę tiekimai bus apie 100 tūkst. į savaitę, o birželį jau 160 tūkst. į savaitę. Tai gana didelis kiekis“, – sakė ministrė pirmininkė.

Be to, pasak jos, Lietuva dar nežino visų vakcinų tiekimo grafikų, pavyzdžiui, nėra žinoma, kaip bus tiekiama „AstraZeneca“ vakcina iki ketvirčio galo.

I. Šimonytės teigimu, birželio mėnuo išlieka tikėtina masinės vakcinacijos pradžia.

Paklausta, ar nėra atsisakoma svarstymo vėlinti revakcinaciją „Pfizer“ skiepais, kad juos galėtų gauti daugiau žmonių, premjerė teigė, kad tai sveikatos ministro Arūno Dulkio apsisprendimo klausimas.

„Šitą sprendimą įgaliotas priimti yra tik sveikatos apsaugos ministras. Dabar tokio sprendimo nėra, šiuo metu yra perskiepijama taip, kaip yra numatyta gamintojo lapelyje“, – sakė I. Šimonytė.

Statistikos departamento duomenimis, balandžio 9 dieną Lietuvoje pirmąja vakcinos doze buvo paskiepyta daugiausiai iki šiol žmonių per vieną dieną: beveik 29,8 tūkst.

Iki šiol pirmąja vakcinos doze paskiepyta beveik 610,2 tūkst. žmonių, abiem dozėmis –   beveik 237,6 tūkst.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų