Diagnozė – įdegis

Diagnozė – įdegis

Dar visai neseniai gydytojai skirdavo odos ligomis sergantiems pacientams saulės vonias kaip pagrindinį vaistą. Dabar specialistai vis dažniau įspėja, kad kai kuriems žmonėms apskritai reikėtų drausti būti saulėje.

Saulės spinduliai žmogaus organizmui gyvybiškai būtini: jie padeda gaminti vitaminą D, suaktyvina imuninę sistemą, gerina kraujotaką. Tačiau per didelės ultravioletinių spindulių dozės kenkia.

Visi tą žinome, tačiau vasarą, pagaliau atėjus taip ilgai lauktam atostogų metui, mūsų negali sustabdyti niekas. Norime gauti kuo daugiau saulės spindulių nesusimąstydami, jog smėlis ir vanduo atspindi iki 85 procentų saulės spindulių, todėl spinduliavimas paplūdimyje yra dar pavojingesnis.

Dažniausiai poilsiautojams atostogas sudrumsčia piktnaudžiavimas saule. Oda netenka daug drėgmės, tampa sausa, jautri, šerpetoja, kamuoja kiti nemalonūs pojūčiai. Bet ne tik.

Grįžę iš atostogų, dauguma pastebime savo išvaizdoje šį tą naujo. Vos tik įdegis ima blukti, oda šviesėti, nežinia iš kur atsiranda apgamai, kurių anksčiau tikrai neturėjote, strazdanos, paraudimai, pūslelės ir panašūs nemalonūs dalykai.

Tiesa, įdegis laikinai maskuoja smulkius odos defektus, bet vos tik jis išblunka, tenka už buvusį grožį mokėti naujomis ir daug rimtesnėmis problemomis. Ankstyvas odos senėjimas – bene nekalčiausia iš jų. Pernelyg daug laiko praleidus saulėkaitoje gresia susirgti beveik visomis odos ligomis, o apie įvairius kosmetinius defektus neverta ir užsiminti.

Lūpų pūslelinė

Kartais kelių saulės spindulių pakanka herpes virusui išprovokuoti. Virusas ramiai snaudžia jūsų organizme laukdamas, kol persišaldysite ar patrauksite į paplūdimį. O tuomet jau atsigriebia už visą laukimo laiką.

Gali atsirasti nemalonus bėrimas ant lūpų ir burnoje, tačiau dar nemalonesnis faktas, kad susirgę pūsleline tampate užkrečiami. Herpes virusu galite užkrėsti kitus naudodamiesi tais pačiais indais, rankšluosčiu, patalyne ir pan. Vaikas ar suaugusysis lūpų pūsleline gali užsikrėsti net nuo nekalto bučinio į skruostą.

Jeigu jums nors kartą gyvenime ant lūpų ar burnos gleivinės yra atsiradę pūslelių, turėkite omenyje, kad paplūdimyje jums derėtų rodytis tik per saulėtekį ir saulėlydį – tiksliau, iki 11 valandos ir po 16 valandos. Saulėtą dieną nekelkite nė kojos iš namų be galvos apdangalo, ir apskritai stenkitės kuo daugiau būti šešėlyje.

Kad neplatintumėte infekcijos, stenkitės dar labiau nesužaloti herpes viruso pažeistų odos vietų, taigi net praustis turėtumėte labai atsargiai.

Jeigu atostogoms pasibaigus pūslelinė nė neketina trauktis, pabandykite įveikti ją vienu iš specialiųjų tepaliukų.

Pūslelinei paūmėjus, nesilankykite net pas odontologą. Vienintelis gydytojas, į kurį derėtų kreiptis, yra virusologas.

Apgamai

Tai pigmento melanino koncentracijos sritys. Tad į saulę apgamai reaguoja akimirksniu ir labai jautriai. Taip jautriai, kad paskui gali sukelti odos vėžį.

Visi turime bent keletą apgamų, bet tikrai nė vienas neatsisakome dėl jų tokio malonumo kaip saulės vonios. Tačiau būti labai atsargiems yra būtina. 50-mečiams diagnozuotas odos vėžys yra ne kas kita, kaip persikaitinimo jaunystėje pavyzdys.

Jeigu po atostogų pastebėjote, kad apgamų padaugėjo arba padidėjo jų skersmuo, ateityje derėtų vengti saulės ir būtinai pasikonsultuoti su dermatologu. O jeigu ant jūsų kūno yra daugiau kaip 50 apgamų, saulės jums reikėtų vengti bet kokia kaina. Naikinti apgamus labai pavojinga – daug paprasčiau neleisti, kad jų daugėtų.

„Leopardo kailis“

Pigmentinės odos dėmės – tai organizmo signalas, kad kai kurios jo funkcijos sutrikusios. Paprastai saulė dėmes išblukina tam tikrose vietose. Pagal jas galima nuspėti sunegalavusį organą.

Pavyzdžiui, žiedo pavidalo pigmentinės dėmės ant kaktos dažnai būna susijusios su centrinės nervų sistemos ligomis. Dėmės, kurias išprovokuoja kepenų ligos, išryškėja skruostų apačioje, kartais paliečia net kaklą. Esant reprodukcinių organų ligoms (moterims) ir sutrikus skrandžio bei virškinimo trakto veiklai, pigmentinių dėmių atsiranda aplink burną, ant smakro, virš viršutinės lūpos.

Kovoti su pigmentinėmis dėmėmis galima. Tam yra įvairių odos švietimo ir balinimo procedūrų. Tačiau prieš kreipiantis į kosmetologą būtina pasitarti su gydytoju, kad jis nustatytų „leopardo kailio“ atsiradimo priežastį.

Sezono metu derėtų probleminę odą ne tik saugoti nuo ultravioletinių spindulių, bet ir nepamiršti akinių nuo saulės. Mat kenksmingi jos spinduliai gali patekti į organizmą ir per akies tinklainę bei padidinti pigmentaciją.

Kapiliarai

Kad poodiniai kapiliarai ant veido yra linkę išryškėti, paprastai tampa aišku dar vaikystėje. Įtempus odą ir atidžiau pasižiūrėjus dažnai paaiškėja, jog skruostų raudonis, laikomas geros sveikatos požymiu, iš tiesų yra tankus smulkučių kapiliarų tinklas. Vėliau, po kokių 25-erių metų, kapiliarai dar labiau išryškėja ir tampa matomi net odos neištempus.

Dėl to kaltos silpnesnės, nei turėtų būti, kraujagyslių sienelės. Ši būklė paveldima, tad nieko nepadarysi. Tačiau jeigu jūsų veidą vagoja kapiliarai, žinokite, jog jums nederėtų būti saulėje. Ultravioletiniai spinduliai mažina kraujagyslių sienelių stangrumą, o šilti infraraudonieji spinduliai kraujagysles plečia.

Jeigu vis dėlto saulėkaitos išvengti neįmanoma, būtinai išsitepkite apsauginiu kremu su didžiausiu ultravioletinių spindulių filtru (SPF). Pašalinti išryškėjusius kapiliarus galima medicinos klinikose ir specializuotuose grožio terapijos centruose lazeriu.

Ir gydo, ir sargdina

Vyrauja nuomonė, kad tokias odos problemas kaip spuogeliai ir inkštirai galima apgydyti saule. Nieko panašaus.

Taip, ultravioletiniai spinduliai daro dezinfekuojantį poveikį, tad gali šiek tiek sumažinti spuogų. Deja, labai trumpam. Laikiną teigiamą efektą pakeičia ligos paūmėjimas.

Didelės ultravioletinių spindulių dozės silpnina gynybines imuninės sistemos savybes, skatina riebalų kaupimąsi odos porose ir apsunkina jų pasišalinimą.

Jeigu norite išsigydyti spuogus ir inkštirus, kreipkitės į gydytoją dermatologą. Jis skirs specialių vietinio naudojimo preparatų bei sudarys jums tinkamą jų naudojimo schemą. Vidinių vaistų paprastai neskiriama – tik didelės vitaminų A ir E dozės. Sunkūs atvejai apskritai reikalauja ypatingos vaistų terapijos, nes pašalinti šios ligos priežastis nėra taip lengva.

Komentarai

  • PRAŠOME PERSKAITYKITE MY HERPES CURE. Sveiki visi, aš esu iš JAV, Florida. Noriu pasidalinti savo liudijimais plačiajai visuomenei apie tai, kaip šis didis vyras, vadinamas Dr Mohammedu, gydo mano herpesą. Aš buvau HERPES pacientu daugiau nei vienerius metus ir du mėnesius, ir man buvo sunku, kol aš atėjau per šią moterį, kai aš keliaujau į Olandiją už interviu, kuris atsitiko, kai kažkada buvo herpeso pacientas, aš paaiškinau kas tai jai ir ji man pasakė, kad yra didžiojo gydytojo, kuris padėtų jai išgydyti herpes, ir ji davė man savo elektroninio pašto adresą, kad galėčiau susisiekti, ir aš padariau, kaip ji nurodė. Ir Dr man pasakė, kiek nusipirkti herpeso vaistažolių ir kaip aš tai gausiu, ką aš padariau. ir jis siunčia man vaistažolių vaistą per UPS KURIERINĮ PASLAUGĄ, ir aš naudoju jį pagal savo nurodymus, ir mano didžiausias siurprizas, kad aš paėmė Herpes vaistažolių mediciną tik 2 savaites ir štai aš nuėjau į herpeso testą, nes mano didžiausias siurprizas gydytojas mane patvirtino be herpeso ir sakė, kad mano sistemoje jau nėra herpeso ir iki šiol aš niekada nejaučia jokių skausmų ar herpeso simptomų, todėl sakiau, kad turiu parodyti šio žmogaus gėrį plačiajai visuomenei, jei esate ten naršydamasis iš šio herpeso problemų ar bet kokios mirtinos ligos ar kitos ligos, aš patariu jums susisiekti su juo jo darbo elektroniniu paštu:
    (herbalcure12@gmail.com) pokalbis arba vadinamas whatsapp +2349036036397, ir aš tau įsitikinau, kad jis jums padės, kaip jis padarė už mane gerai

    • Atsakyti
  • Hi Friends i am so glad to writing this article today to tell the world how Dr Emmanuel cured my HSV VIRUS,i have been detected with HSV-1 AND HSV-2 since five years ago, ever since then my life has been in complete bizarre and agony,i have used so many drugs that was prescribed to me by several doctors,but it didn’t cure my HSV VIRUS neither did it reduce the pain,until a certain i was checking for solution in the internet,then miraculously came across Dr Emmanuel the powerful herbalist that cure numerous individuals HSV-1 AND HSV-2 INFECTION,i explained everything to him and prepared a cure that cure my HSV-1 AND HSV-2 disease totally after receiving his herbal medicine, so my friends viewers why wait and be suffer when there is someone like Dr Emmanuel that can cure any disease HIV/ CANCER/ HEPATITIS B VIRUS, you can contact his via E-mail: Nativehealthclinic@gmail.com IG: @dremmanuel2 or WHATSAPP +2348140073965 GOD BLESS YOU ALL?       

Rodyti visus komentarus (2)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų