Kristina Valkiūnaitė, nacionalinėje teisinių žinių olimpiadoje nugalėjusi nemažą būrį varžovų iš visos Lietuvos, į Panevėžį parvežė pirmąją vietą.

Devintokė įveikė ir kodeksus

Devintokė įveikė ir kodeksus

Vos prieš kelias dienas paskelbus šalies mokyklų reitingų sąrašą, kurio viršuje nebe pirmą kartą atsiduria ir Panevėžio Juozo Balčikonio gimnazija, Aukštaitijos sostinę pasiekė dar viena džiugi žinia. Šios lyderiaujančios gimnazijos mokinė Kristina Valkiūnaitė, nacionalinės teisinių žinių olimpiados 9–10 klasių kategorijoje nugalėjusi nemažą būrį varžovų iš visos Lietuvos, į gimtąjį miestą parvežė pirmąją vietą. 11–12 klasių kategorijoje nugalėjo Vilniaus licėjaus gimnazistas.

Dėmesys teisiniam švietimui

Nacionalinės olimpiados nugalėtojai vakar apdovanoti iškilmingame renginyje Teisingumo ministerijoje. Įteikti vertingi prizai: antros vietos laimėtojas apdovanotas kelione į Briuselį, pirmosios – 650 eurų premija.

Anot Mykolo Romerio universiteto Teisės mokyklos dekanės prof. dr. Lyros Jakulevičienės, idėja rengti teisinių žinių olimpiadą gimė ganėtinai seniai, tačiau olimpiada pradėta rengti tik prieš ketverius metus.

Profesorės teigimu, kiekvienam pilietiškam Lietuvos gyventojui naudinga turėti teisinių žinių pagrindus. Tai – ne vien teisininkų, įstatymų leidėjų ar politikų reikalas.

„Kiekvieno asmens gyvenime atsitinka dalykų, reikalaujančių teisinių žinių. Moksleivių teisinis švietimas, suteikiant bent minimalių teisinių žinių, neabejotinai padės tam tikrose gyvenimiškose situacijose“, – pabrėžė dr. L. Jakulevičienė.

Išstudijavo ne tik Konstituciją

Pirmoji teisinių žinių olimpiada įvyko 2016 metais. Olimpiadoje dalyvauja moksleiviai ne tik iš didžiųjų Lietuvos miestų, bet ir regionų.

Kasmet olimpiados dalyvių skaičius auga. Šįmet pirmame olimpiados etape dalyvavo per 1000 moksleivių iš 85 Lietuvos mokyklų. Į finalą pateko 270 moksleivių iš 60 mokyklų.

„Žinoti įstatymus, kaip vyksta įvairūs procesai mūsų valstybėje yra labai svarbu. Nežinojimas yra nepilietiškas dalykas.“

K. Valkiūnaitė

Panevėžietė K. Valkiūnaitė šioje olimpiadoje dalyvavo pirmą kartą. Pirmasis turas buvo rengiamas gimnazijoje, o antrasis vyko Vilniuje, Mykolo Romerio universitete. Anot nugalėtojos, ši patirtis buvo ir naudinga, ir įdomi.

Dalyvauti nacionalinėje olimpiadoje gimnazistę paskatino istorijos mokytoja Jūratė Baltakienė. Patarta mokytojos, Kristina išsirinko vadovėlius. Negana to, perskaitė net Civilinį, Baudžiamąjį ir Darbo kodeksus.

Pirmąją vietą 9–10 klasių kategorijoje pelniusi K. Valkiūnaitė svarsto, jog prie pergalės galėjo prisidėti ir tai, jog jau kelissyk yra dalyvavusi Konstitucijos egzamine. Jame moksleivei sekdavosi taip pat gerai. Pirmų turų klausimus atsakydavusi be klaidų, o antruose turuose, kai mokiniams pateikiamos ir teisinio teksto rašymo užduotys, būtent šiose vis praleisdavusi po mažą detalę ir per plauką likdavusi nuo pergalės.

„Manau, jog teisinių žinių pagrindas daugiausia ir ateina iš Konstitucijos supratimo. Tiek ankstesnėms, tiek dabartinei Konstitucijai analizuoti skirdavau nemažai laiko“, – sakė nugalėtoja.

Planuose – ir teisininkės karjera

Sužinojusi džiuginančius rezultatus, K. Valkiūnaitė prisipažįsta ne iš karto patikėjusi, jog būtent jai pavyko sugauti laimės paukštę – manė, jog įsivėlė klaida.

Devintokė svarsto, jog išmanyti teisę ar bent turėti šiokius tokius pagrindus yra ypač svarbu jaunam žmogui, sprendžiančiam, kaip modeliuoti savo ateitį: kuo būti, kaip save tinkamai išreikšti.

„Žinoti įstatymus, kaip vyksta įvairūs procesai mūsų valstybėje yra labai svarbu. Nežinoti yra nepilietiška“, – įsitikinusi Kristina.

Panevėžietė pasakoja, jog ir šeimoje aptariamos įvairios aktualijos, žiūrimi debatai. „Šeimoje jaučiu teisinių žinių svarbą, o tarp aplinkinių, mano bendraamžių – nelabai. Ši olimpiada tik dar labiau sustiprino mano norą domėtis teise svarstant, jog tai galėtų būti ir mano ateities profesija“, – pasakojo K. Valkiūnaitė.

Komentarai

  • Patys didžiausi sveikinimai Kristinai! Šaunuolė! 🙂

  • VALIO! Didžiuojamės Kristina.

  • Puikus pasiekimas, sveikiname Tave!

Rodyti visus komentarus (3)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų