Dešimtys tūkstančių gaus šeimos korteles, tačiau dar yra vienas „bet“

Dešimtys tūkstančių gaus šeimos korteles, tačiau dar yra vienas „bet“

Nuo liepos šeimos kortelę, kuri kai kuriems gyventojams suteiks tam tikrų lengvatų bei privilegijų, turėtų gauti apie 63 000 šeimų.

Taip teigia Socialinės apsaugos ir darbo ministerija (SADM). Tačiau, nors kortelė turi pradės veikti vasarą, dar nėra aišku, kas ir kokias nuolaidas teiks jas turinčioms šeimoms. Socialinės apsaugos ir darbo viceministras Eitvydas Bingelis neslepia: kol kas nepasirašyta nė viena sutartis.

„Jau pradedama dėliotis diskusijas ir susitarimus bei jų rengimą su valstybės įmonėmis, kurios galėtų ateiti su savo paslaugomis ir lengvatomis“, – šią savaitę Seimo Socialinių reikalų ir darbo komitete pareiškė Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Šeimos ir bendruomenių departamento vyriausiasis patarėjas Steponas Kulbauskas.

E. Bingelis teigė, kad visų pirma ieškoma nuolaidų, kurias būtų galima gauti „valstybės, o ne regioniniu lygmeniu“.

„Dabar paleisime kortelę su pagrindinėmis esminėmis nuolaidomis, kad paskata būtų žmonėms ja naudotis. Paskui jau toliau vystymą papildomą kokių nors lengvatų, paslaugų, nuolaidų prašome nevyriausybinių organizacijų“, – tvirtino E. Bingelis.

Viceministras BNS aiškino, kad visi nuolaidų teikėjai bus paskelbti tik liepos 1-ąją. Pasak jo, kol kas nėra pasirašyta nė vienos sutarties.

Pagal SADM sumanymą, dėl dalies pagrindinių nuolaidų derėsis pati ministerija. Kitų, smulkesnių nuolaidų ieškoti norima pavesti nevyriausybininkams. Ketinama skelbti operatoriaus konkursą.

E. Bingelis sako, kad kol kas nėra aišku ir kokia viena visuomeninė organizacija, bendradarbiaudama su kitomis, rūpinsis šeimos kortelės plėtra. Pasak jo, tokios įstaigos paieška prasidės netrukus.

„Ši kortelė nesivadina kažkokio vieno rajono kortele, ji veiks nacionaliniu lygiu. Žmogus gali persikelti į kitą teritoriją, niekas neseks jo judėjimo.“

E. Bingelis

„Konkursas bus skelbiamas balandį arba gegužę“, – BNS žadėjo viceministras. E. Bingelis pabrėžė, kad šeimos kortelės turėtojas iš, pavyzdžiui, Trakų ar Vilniaus, galėtų pasinaudoti visomis nuolaidomis, kurias teiks verslas Klaipėdoje, Mažeikiuose ar Utenoje.

„Ši kortelė nesivadina kažkokio vieno rajono kortele, ji veiks nacionaliniu lygiu. Žmogus gali persikelti į kitą teritoriją, niekas neseks jo judėjimo“, – teigė viceministras.

S. Kulbausko teigimu, šeimos korteles gaus gausios, ne mažiau kaip tris vaikus (33 000) ir neįgalius vaikus auginančios šeimos (apie 30 000).

S. Kulbauskas pranešė, kad kortelės šeimoms tikriausiai paštu siunčiamos nebus dėl per didelių išlaidų. Jas dalys nevyriausybinės organizacijos.

„Kortelių išsiuntimas gavėjams kainuotų ganėtinai didelius pinigus. Nes vieno neregistruoto laiško išsiuntimas kainuotų  44 centus, o registruoto – 56 centus. Kai kalbame apie 63 tūkstančius, susidaro nemažos sumos. Todėl nevyriausybinės organizacijos galėtų padaryti paprasčiau ir efektyviau“, – kalbėjo ministerijos atstovas.

S. Kulbauskas taip pat pranešė, kad tais atvejais, kai nebus galima pasinaudoti elektroninės kortelės funkcija, ji vis tiek galios – tereikės pateikti asmens dokumentą.

Šeimos kortelės įstatymą Seimas priėmė 2018 metų vasarą. Pagal jį, kortelių turėtojai galės naudotis tam tikromis lengvatomis, paslaugomis ir privilegijomis, taip pat prekėms, renginiams taikomomis nuolaidomis.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų