D. Smailytės nuotr.

Dergiamą vyskupo atvaizdą nuplėš

Dergiamą vyskupo atvaizdą nuplėš

Prie katalikiškosios Kazimiero Paltaroko gimnazijos įrengta memorialinė lenta, žyminti Panevėžio garbės piliečio, pirmojo Panevėžio vyskupo ir Kristaus Karaliaus katedros statytojo Kazimiero Paltaroko atminimą, rodo ne pagarbą, o atvirkščiai – miestui daug nusipelniusio dvasininko paniekinimą.

Iškiliam panevėžiečiui skirta lenta apdergta paukščių, o paties vyskupo atvaizdas joje subjaurotas.

Ši atminimo lenta, įamžinanti vyskupo K. Paltaroko atminimą ir žyminti jo vardo gatvę, įrengta 2018 metais. Miesto Savivaldybės Žymių žmonių, istorinių datų bei įvykių įamžinimo komisija, kuriai tuomet vadovavo mero pavaduotojo pareigas ėjęs dabartinis Tarybos narys Petras Luomanas, valstybės 100-mečio proga informacinėmis lentomis nutarė pažymėti rašytojos Gabrielės Petkevičaitės-Bitės, skulptoriaus Juozo Zikaro ir vyskupo Kazimiero Paltaroko gatves.

Šias tris gatves specialiomis lentomis nutarta žymėti ir dėl to, kad visos trys garbios asmenybės – Panevėžio garbės piliečiai. Kiek anksčiau tokios informacinės lentos buvo pastatytos generolo Povilo Plechavičiaus ir rašytojo Kristijono Donelaičio skveruose.

Visą straipsnį skaitykite kovo 22 dienos (antradienio) „Sekundės“ laikraštyje.

Komentarai

  • Ponui Luomanui reikia žinoti, kad ne gimnazija užsakė nekokybišką lentą vyskupui, o savivaldybė. Jai dabartinė vieta netinkama. Gimnazija saugo ir brangina atminimą.Pakanka peržiūrėti gimnazijos internetinę svetainę. O prieš šv. Velykas jau tapo „tradicija “ dergti“dvasininkus. Krikščioniui tai didelė nuodėmė.

    • Atsakyti
  • Tokias atminimo lentas reiktų įrenginėti ar kabinti ant pastatų sienų kaip įprasta . Tada kritulių poveikis būtų minimalus ir piktybinis pakenkimas taptų neįmanomu . Kas sugalvojo tokias kaip matoma šiame straipsnyje ? Gal koks žolės apsirūkęs dizaineris ?

    • Atsakyti
  • ko

    • Atsakyti
Rodyti visus komentarus (3)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų