Nors Panevėžio demokratų skyriuje kandidatu į merus simboline persvara išrinktas Rimantas Narkūnas, partijos vadovybė delsia jam patikėti varžytis dėl svarbiausio politinio posto Savivaldybėje. „SEKUNDĖS“ nuotr.

Demokratų stovykloje galvosopis dėl Panevėžio

Demokratų stovykloje galvosopis dėl Panevėžio

Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ penktadienį Vilniuje patvirtintame kandidatų į 2023 metais vyksiančių Lietuvos savivaldybių merų rinkimus sąraše liko nenurodyta, kam partija patikės šio posto siekti Panevėžyje.

Nors skyrius dar rugpjūčio 30-ąją visuotiniame susirinkime kandidatu į Panevėžio merus išsirinko Savivaldybės tarybos narį Rimantą Narkūną, visgi partijos vadovybė delsia jį ruošti rinkiminei kovai.

Skyriaus pirmininkės Solveigos Dagės teigimu, nepaisant, kad skyriai ir iškelia savo kandidatus, visgi galutinis sprendimas priklauso partijos valdybai, sudarytai iš 29 narių.

„Demokratų kandidato į Panevėžio merus klausimas kol kas lieka atviras. R. Narkūno kandidatūra dar nėra patvirtinta. Kiek žinau, yra ir daugiau savivaldybių, kuriose kandidatai į merus nepatvirtinti“, – komentavo S. Dagė.

Atvažiavo fotosesijai

R. Narkūnas teigia neturintis atsakymo, kodėl partijai patvirtinus 42 kandidatus į merus, jų sąraše nėra paties pavardės.

„Ne visus tvirtina iš karto, bus antras posėdis. Šiandien atvažiavau fotosesijai“, – trumpai tarstelėjo politikas.

„Vardan Lietuvos“ pirmininko pavaduotojas ir Seimo narys Tomas Tomilinas patvirtino, jog klausimas, koks jų partijos atstovas varžysis dėl svarbiausio politinio posto Panevėžyje, išties tebėra svarstymų stadijos.

„Šiandien turėjo būti patvirtinti kandidatai visose savivaldybėse, bet, deja, mes neturėjome tokios galimybės. Kai kur skyriai nesukurti, kai kur iškelti keli kandidatai, kaip kad Panevėžyje. Kadangi turėjome audringą politinį sezoną Panevėžyje, kai P. Urbšio aplinkos žmonių pasitraukė iš skyriaus, o visi tie sprendimai dėl kandidato į Panevėžio merus buvo daromi iki to įvykio, partija dar palieka sau laiko ir erdvės sprendimams dėl kandidato į merus. Turime stiprų skyriaus išrinktą kandidatą, bet turime ir dar keletą pokalbių bei variantų“, – komentavo T. Tomilinas.

„Yra keturi variantai ir aš negaliu jų įvardyti, nes kai kurie žmonės negavę atsakymų iš savo darboviečių ir tai būtų nekorektiška.“

T. Tomilinas

Renkasi iš keturių

Partijos vadovybės atstovas prasitarė, jog renkamasi iš kelių kandidatų.

„Yra keturi variantai ir aš negaliu jų įvardyti, nes kai kurie žmonės negavę atsakymų iš savo darboviečių ir tai būtų nekorektiška. Turime aktyvų skyrių, taip pat aktyvią jo pirmininkę (Solveigą Dagę – red. past.), kuri irgi iškelta kandidate. Tai dinamiška politinė atmosfera“, – kalbėjo T. Tomilinas.

„Sekundės“ žiniomis, kaip galimo „Vardan Lietuvos“ pretendento į Panevėžio merus, svarstoma ir miesto vicemero, nepartinio Tado Jagmino kandidatūra.

Pasak T. Tomilino, partija savo sprendimą dėl Panevėžio paskelbs jau greitai.

„Norėčiau, kad partijos galutinis sprendimas būtų priimtas kaip pasirinkimas, bet ne kažkoks pažeminimas ar žmogaus neįvertinimas. Visiškai normalu naujai partijai, kuri nėra dalyvavusi rinkimuose, rinktis atsargiai ir apgalvotai“, – teigė demokratų atstovas.

„Vardan Lietuvos“ Panevėžio skyrius šiuo metu vienija 85 narius.

Vasaros pabaigoje skyrius išgyveno nubyrėjimą, kai iš jo buvo pašalintas skyriaus valdybos narys Povilas Urbšys. Paskui jį sąjungą paliko ir į partiją su P. Urbšiu atėję jo įkurto judėjimo „Kartu“ nariai.

Partijos vadovybei neapsisprendžiant, ką palaiminti kandidatu į Panevėžio merus, rajone demokratai tokios galvos skausmo išvengė. „Vardan Lietuvos“ vardu rajono mero posto sieks buvęs valstietis, ūkininkas Petras Nevulis.

Komentarai

  • vel nauja ,,gelbetoju“ partija, ismestu ar isbegusiu is kitu partiju rinktine))))))))panevezio rajone i merus siulo nevuli , nu nebejuokinkit su tokia kandidatura, mieste nespejo skyriaus isteigti jau susidraske del posto, tai jai sitie prilis prie valdzios , isivaizduokit kokia ten prasides draskalyne del postu , apie koki konstruktyvu darba skvernas cia gali pezeti, keliuko asfaltuotojas, ziauru, bet zinant lt tradicijas tai uz tuos ,,gelbetojus“ tikrai atsiras balsuojanciu, o gaila ……………….

  • Narkūnas ar Jagminas? Jokio skirtumo. Abu jie vienodi nuliai

    • Atsakyti
  • koks miestas, tokie ir kandidatai. Smirda Panevėžiu

    • Atsakyti
Rodyti visus komentarus (3)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų