Vincas Jurgutis. Delfi nuotr.

Dėl žmonos darbo kreipėsi į etikos sargus

Dėl žmonos darbo kreipėsi į etikos sargus

Ekonomikos ir inovacijų viceministras Vincas Jurgutis pats kreipėsi į Vyriausiąją tarnybinės etikos komisiją (VTEK) prašydamas išaiškinimo dėl jo žmonos Agnės Belickaitės paskyrimo „Lietuvos geležinkelių grupės“ (LTG) korporatyvinių reikalų direktore.

„Agnė mane informavo tiek kad gavo pasiūlymą dalyvauti tokiame konkurse, tiek vėliau, kad apsisprendė pabandyti savo jėgas“, – teigė V. Jurgutis.

Viceministras tikina, kad jokios įtakos dėl „Lietuvos geležinkelių grupės“ korporatyvinių reikalų direktoriaus pareigų rengtam konkursui ir jo rezultatams nedaręs.

„Galiu pasakyti labai aiškiai ir atvirai, kad jokių veiksmų, kurie galėtų vienaip ar kitaip daryti kokią nors bent menkiausią įtaką konkurso rezultatams, nei dariau, nei ketinau daryti. Lygiai taip pat dėl to nesu aptarinėjęs Agnės dalyvavimo konkurse nei su ekonomikos ir inovacijų ministre, nei su kitais ministrais, kad nebūtų ta tema kažkaip eskaluojama ir kad nebūtų daromas kažkoks protegavimas“, – akcentavo viceministras.

Visgi V. Jurgutis teigia suprantąs dėl jo žmonos paskyrimo viešojoje erdvėje kilusias abejones. Būtent dėl šios priežasties jis tikina kreipęsis į VTEK su prašymu įvertinti situaciją.

„Natūralu, kad viešumoje kilo abejonių. Ir natūralu, kad aš žinau, kaip buvo, bet visuomenėje tos abejonės kilo. Dėl to vakar vakare paskelbiau ir šiandieną anksti ryte kreipiausi į Vyriausiąją tarnybinės etikos komisiją išdėstydamas visas aplinkybes, kiek jų buvo, apie savo einamas pareigas, apie mano žmonos dalyvavimą konkurse“, – informavo V. Jurgutis.

„Tai pradžiai sulaukime išvados, ir jeigu ta išvada kažką įvardins, tai reikės elgtis atitinkamai“, – pabrėžė jis.
Klausimus dėl A. Belickaitės ryšių su Laisvės partija viešojoje erdvėje iškėlė keletas žurnalistų, kurie pastebėjo, jog ekonomikos ir inovacijų viceministro V. Jurgučio žmona įsidarbino „Lietuvos geležinkelių grupės“ korporatyvinių reikalų direktore.

Žurnalistas Edmundas Jakilaitis suabejojo, ar A. Belickaitės paskyrimas į LTG yra skaidrus, mat ji glaudžiai susijusi su Laisvės partija ir yra artima šios politinės jėgos lyderės Aušrinės Armonaitės draugė.

Be to, E. Jakilaitis nurodo, kad LTG yra pavaldi Susisiekimo ministerijai, o šią, pagal galiojančius valdančiosios koalicijos partijų susitarimus, kontroliuoja Laisvės partija.

Visuomenininkas Andrius Tapinas paviešino daugiau istorijos aplinkybių – pasak jo šaltinių, susisiekimo viceministrė Agnė Vaiciukevičiūtė yra buvusi A. Belickaitės ir A. Armonaitės bendraklasė.

Be to, anot A. Tapino, LTG valdybos narė Dalia Andrulionienė buvo A. Belickaitės vadovė ankstesnėje darbovietėje.
Žurnalistas pažymėjo ir tai, kad prieš keletą metų A. Belickaitė konsultavo Trakų „laisviečius“ rinkimų kampanijos klausimais.

Pati A. Belickaitė neneigia savo ryšio su Laisvės partija, tačiau jaučiasi rami dėl savo veiksmų. Ji tvirtina, kad dirbo su politine jėga kaip laisvai samdoma konsultantė.

Taip pat nurodo gavusi darbo pasiūlymą iš atrankos agentūros – su „laisviečiais“, anot jos, šis sprendimas ir darbo pasiūlymas nebuvo aptarinėjamas.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų