P. Židonio nuotr.

Dėl savojo kandidato stojo į eilę

Dėl savojo kandidato stojo į eilę

Šalies savivaldybėse antradienį startavus išankstiniam balsavimui, Panevėžyje rinkti mero ir Tarybos narių anksti ryte, vos kelios minutės po septynių, pirmieji atskubėjo moteris su sūnumi. Rajono Savivaldybėje pirmi balsavo patys rinkimų komisijos nariai.

Rinkimų organizatoriai Panevėžyje pabrėžia, jog pirmąją išankstinių rinkimų dieną balsuojančiųjų sulaukta išties nemažai. O prieš pat pietus miesto Savivaldybėje dar ir eilė nusidriekė.

Į Vasario 16-osios gatvėje esančias rajono Savivaldybės patalpas balsuoti atėjęs Molainių kaimo gyventojas Stasys Adomavičius tvirtino ilgai nedvejojęs, ką pasirinkti.
„Balsą atidaviau už tą žmogų, kuris ne tik kad pasirodo, o nuolat atvyksta pas mus, domisi, kuo gyvenam, klausia, ko mes norime iš valdžios. Man jis savas“, – komentavo molainiškis.
Karsakiškio seniūnijoje esančioje sodininkų bendrijoje gyvenantis Antanas Survila teigė iš būsimosios valdžios pageidaujantis daugiau dėmesio gyvenantiems soduose.
„Norėčiau, atrodytų, paprasčiausio buitinio dalyko – kad išasfaltuotų sodininkų bendrijų keliukus“, – sakė Antanas.
Jis pridūrė kandidatų rinkimų programų neskaitantis.
„Neskaitau, nes jas vertinu kaip viešųjų ryšių akciją. Rašoma jose, ką aš norėčiau paskaityti, nors daugelio surašytų pažadų net neįmanoma įvykdyti“, – įsitikinęs Karsakiškio seniūnijos gyventojas.

Įžvelgė mulkinimą

O štai į miesto Savivaldybės patalpas balsuoti atėjusi Daiva Žilienė pabrėžė netgi labai įdėmiai perskaičiusi kandidatų rinkimų programas.
„Neslėpsiu, dar visai neseniai neabejojau, kad miestui reikia jauno mero. Bet va, skaitau, kad vienas jų žada po rinkimų eiles pas gydytojus sutrumpinti iki dviejų dienų, kas man, medicinos darbuotojai, atrodo tikrai neįvykdoma. Kitas rašo, kad tarp didžiausių jo pomėgių – laisvalaikis su šeima, o grafoje, kur turi nurodyti šeiminę padėtį, rašo, kad nevedęs. Tad pagalvojau, kad tokiais teiginiais jauni vyrai mulkina patys save. Taigi, renkuosi tai, kas patikrinta“, – teigė D. Žilienė.
Balsuoti atėjusi Jūratė Kleivaitė pasakojo esanti penktos kartos panevėžietė ir Panevėžys jai toks pat svarbus, kaip ir jos pačios namai.
„Man svarbu, kiek realu tai, ką kandidatai žada. Taip pat vertinu, kas jų jau padaryta. Kandidatų sąrašuose daug yra tokių, kurie politikoje jau daug metų, taip pat pabuvusių ir miesto valdžioje. Nesunku prisiminti, ką kuris yra nuveikęs miestui. Pagal tai ir balsuoju“, – teigė Jūratė.
Panevėžietė Kristina Vaitiškienė pabrėžė balsavusi už tą kandidatą, kuris, ką buvo pasakęs, tą ir įvykdė.
Moteris pabrėžė norinti, kad kandidatai savuosius darbus galėtų tęsti ir toliau, o miestas ir toliau gražėtų.

Pasirinkimas nemažas

Šiųmetis ir Panevėžio mieste, ir rajone siekiančiųjų valdžios sąrašas netrumpas.
Tapti Panevėžio meru bando devyni kandidatai, į rajono merus pretenduoja šeši.
Tarp siekiančiųjų miesto pirmojo asmens pozicijų yra dvi moterys, tiek pat jų norėtų tapti ir Panevėžio rajono mere.
Keturi pretendentai į Panevėžio mero postą – vyresni nei 60-ies, o iš jų vyriausiajam jau sukakę 64-i.
Trims kandidatams tapti miesto galva dar nėra 40-ies, jauniausiai iš jų maždaug po poros savaičių sukaks 35-eri.
Vyriausiam Panevėžio rajono kandidatui, siekiančiam mero posto, – 61-eri. Jauniausiai – 44-eri.
Tapti Panevėžio miesto tarybos nariais pretenduoja 198 asmenys. Jie varžosi dėl 27-ių vietų Taryboje. Politinis konkursas ne toks ir mažas – 7,3 pretendento į vieną vietą.
Panevėžio rajone į 25-ias vietas Taryboje kandidatuoja 140 asmenų – 5,6 į vieną vietą.
Teisę rinkti miesto valdžią turi 74 679 asmenys, rinkėjų gretose rajone – 31 636.

Į savo apylinkes – sekmadienį

Tris dienas – vakar, šiandien ir rytoj išankstiniai rinkimai vyksta Panevėžio miesto ir Panevėžio rajono savivaldybių patalpose.
Pareikšti savo valią į jas gali ateiti visos Lietuvos gyventojai, turintys rinkimų teisę. Kaip ir Panevėžio miesto bei rajono gyventojai išankstinio balsavimo dienomis savo balsą už pasirinktus kandidatus gali atiduoti bet kurioje Lietuvos savivaldybėje esančioje išankstinių rinkimų vietoje.
Jau sekmadienį, kovo 5-ąją, panevėžiečiai balsuoti galės tik Panevėžio rinkimų apylinkėse, kurių mieste 29-ios.
Rajono gyventojai rinksis į 40 rinkimų apylinkių.
Mieste rinkėjų skaičiumi didžiausia yra Nemuno rinkimų apylinkė. Joje balsuoti turi teisę 4430 panevėžiečiai. Pati mažiausia Aukštaitijos sostinėje – Ramygalos rinkimų apylinkė, turinti 1546 rinkėjus.
Panevėžio rajone daugiausia balsuojančiųjų laukiama Velžio rinkimų apylinkėje. Joje įrašyti 2486 rinkėjai. O štai mažiausioje – Šilų – rinkimų apylinkėje savo balsus atiduoti galės tik 242 rajono gyventojai.

Balsuoti traukė gausiai

Pirmąją išankstinių rinkimų dieną kalbinta Panevėžio savivaldybės rinkimų komisijos pirmininkė Zina Stripeikienė atkreipė dėmesį į didelį rinkėjų aktyvumą.
Atiduoti savojo balso ėjo ne tik jaunimas, bet ir tie, kurie turėtų teisę balsuoti namuose.
„Kol sutvarkome dokumentus, senjorai mums spėja papasakoti, kad jiems norisi išeiti iš namų, todėl stengiasi ateiti patys, o ne komisijos narius kviečiasi pas save. Ir per dabartinius rinkimus išgirstu, ir jau anksčiau daug sykių esu girdėjusi, kad išankstinių rinkimų vieta Laisvės aikštėje panevėžiečiams lengviau pasiekiama nei jų pačių rinkimų apylinkės. Žmonės tvirtina, kad patogiau iki centro iš namų atvažiuoti autobusu nei nueiti iki artimiausios mokyklos, kur rinkimų dieną įsikurs rinkimų apylinkė“, – pasakojo Z. Stripeikienė.
Panevėžio rajono rinkimų komisijos pirmininkė Lorita Mykolaitienė teigė iš patirties žinanti, kad per išankstinį balsavimą rajono Savivaldybės patalpose daugiausia sulaukiama balsuojančių panevėžiečių.
„Rajono gyventojai nevažiuoja į Panevėžį vien tam, kad čia pabalsuotų. Jie balsuoti ateina į savo apylinkes rinkimų dieną“, – teigė L. Mykolaitienė.

Panevėžio miesto savivaldybės patalpose pirmąją išankstinio balsavimo dieną iki 16 val. balsus buvo atidavę 552 rinkėjai. Per tą patį laiką Panevėžio rajono savivaldybės patalpose sulaukta 130-ies balsavusiųjų.

Galerija

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų