Dėl savivaldos rinkimų datos parlamentarai vieningi

Dėl savivaldos rinkimų datos parlamentarai vieningi

Seimas po svarstymo pritarė siūlymui eilinius savivaldybių tarybų ir merų rinkimus surengti kitų metų kovo 5 d.

Už tokį nutarimo projektą antradienį po svarstymo vienbalsiai balsavo 131 Seimo narys. Seimo Valstybės valdymo ir savivaldybių komitetas siūlo, kad jis įsigaliotų šių metų spalio 7 d. Nutarimo projekto dėl savivaldos rinkimų datos Seime laukia galutinė – priėmimo stadija.

Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) duomenimis, anksčiausiai baigsis Trakų rajono savivaldybės tarybos, kurios nariai davė priesaiką 2019 m. balandžio 8 d., įgaliojimai.

Rugsėjo 10 d. pristatydama nutarimo projektą, Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė- Nielsen sakė, kad savivaldos rinkimai turi įvykti laikotarpiu nuo 2023 metų vasario 8 dienos iki kovo 8 d.

Seimui paskelbus rinkimų datą prasidės politinė rinkimų kampanija.

Rinkimų kodeksas numato, kad eiliniai savivaldybių tarybų ir merų rinkimai visose savivaldybėse rengiami vienu metu ne anksčiau kaip prieš 2 mėnesius ir ne vėliau kaip prieš vieną mėnesį iki savivaldybių tarybų narių, merų įgaliojimų pabaigos.

Eilinius savivaldybių tarybų, merų rinkimus skelbia Seimas ne vėliau kaip likus 6 mėnesiams iki savivaldybių tarybų narių, merų įgaliojimų pabaigos.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų