Rožių ir Amerikos gatvių sankryžą dar šįmet numatyta pertvarkyti į žiedinę. I. STULGAITĖS-KRIUKIENĖS nuotr.

Dėl saugumo – eismas ratu

Dėl saugumo – eismas ratu

Panevėžyje dar šįmet turėtų atsirasti nauja žiedinė sankryža.

Eismą ratu planuojama padaryti Rožių ir Amerikos gatvių sankirtoje.

Dar vienas žiedas

Panevėžio savivaldybės administracijos direktoriaus Tomo Juknos teigimu, jau seniai svarstyta šią sankryžą paversti žiedine.

Anot jo, nagrinėti įvairūs pavyzdžiai, domėtasi, kokie sprendimai tokiais atvejais taikomi užsienyje, kol galiausiai apsispręsta šioje vietoje suprojektuoti žiedinę sankryžą be didelių investicijų – pakaks išdažyti asfalto dangą ir pastatyti reikiamus kelio ženklus.

„Išnagrinėjome eismo saugumo atžvilgiu – viskas teisinga ir tvarkinga. Norint pakeisti eismo organizavimą šioje sankryžoje, didelių investicijų pertvarkymui nereikės“, – patvirtino T. Jukna.

Jo žiniomis, parametrai žiediniam eismui šioje vietoje tinkami, vairuotojai turėtų orientuotis lengvai, o saugumas bus užtikrinamas didesnis – ypač išvažiuojant iš šalutinės gatvės.

Pertvarkyti Rožių ir Amerikos gatvių sankryžą planuojama dar šiemet, o jei nepavyktų dėl oro sąlygų – nuo kitų metų balandžio.

Eismas intensyvės

Numatomas Smėlynės gatvės remontas vers eismą nukreipti kitomis miesto arterijomis. Tačiau T. Juknos patikinimu, Savivaldybės sprendimas dėl sankryžos Rožyne nėra susijęs su čia planuojamais kapitaliniais tvarkymo darbais. Nors į juos, tiesa, irgi atsižvelgta.

„Pradėjus įgyvendinti tuos projektus nori nenori eismas intensyvės tiek Rožių gatve, tiek kitomis“, – sako T. Jukna.

Šiuo metu ja daugiausia naudojasi mikrorajono gyventojai, tačiau ateityje greičiausiai bus priversti kirsti ir norintieji apvažiuoti remontuojamą Smėlynės gatvės atkarpą.

„Pradėjus įgyvendinti kitus projektus nori nenori eismas intensyvės tiek Rožių gatve, tiek kitomis.“

T. Jukna

Dviejų gatvių sankirta Rožyne nepriskiriama „juodosioms dėmėms“ miesto eismo žemėlapyje, tačiau, pasak T. Juknos, iš anksto galvojama apie saugumą, jei keturšalėje nereguliuojamoje sankryžoje eismas intensyvėtų.

Apie laukiančias permainas, pasak Savivaldybės administracijos vadovo, gyventojai bus informuojami.

Sankryžų sąrašas pildomas

Panevėžyje suprojektuota ir daugiau žiedinių sankryžų, tačiau joms vien dažų nepakaks – prireiks rimtų rekonstrukcijos darbų.

Numatyta Marijonų gatvės ir Liepų alėjos sankryžos rekonstrukcija į žiedinę, ruošiami dokumentai Dariaus ir Girėno bei Klaipėdos gatvių sankryžos rekonstrukcijai. Užtat darbai šiais metais turėtų prasidėti pramoniniame miesto rajone, kur sparčiai auga transporto srautas, – Pramonės, Vakarinės ir J. Janonio gatvių sankryžoje.

T. Juknos teigimu, jau gautas finansavimas, tikrinami dokumentai ir, kai bus tik bus sulaukta leidimo, skelbs rangos darbų viešąjį pirkimą.

„Darbus pirmiausia pamatysime šioje sankryžoje“, – sako administracijos direktorius.

Parengtas ir Tinklų, Senamiesčio, S. Kerbedžio žiedinės sankryžos projektas, numatyta Venslaviškio, Elektronikos ir J. Biliūno žiedinė sankryža.

Šiemet planuojama baigti tiesti Šiaurinę gatvę. Jos sankirtoje su Smėlynės gatve taip pat suprojektuota žiedinė sankryža. Tačiau ji bus Smėlynės gatvės rekonstrukcijos dalis.

Komentarai

  • Tie žiedai-gal ir gerai. Bet jau koks absurdas yra leisti daryti kairį posūkį iš Smėlynės g. į Alyvų g…. Prieš pat šviesoforą. Vienas sumąstė sukti, o visa eilė turi stovėti iš paskos. Taigi, yra lygiagreti Aguonų g. Nė vienam kitam mieste tokios nesąmonės nesurasi.

    • Manau cia jokios problemos nera..vaziuoju kasdien ,ir uz manes dar nebuvo jokios eiles.Nereikia miegoti sankryzoje…

  • Man idomu kada marijonu/stoties rekonstruos nes ten jau rata galima issilauzti.

    • nu durniu laivas visa gyvenima ten vazinejju normali sankryza dabar padarys kamsti pinigu plovykla zvirkeliai rajone o ir gatves o jie daro tuos ziedus niekam nereikalingus pro kur zmones eis klounai skersai zieda per vaziuojama dali

      • Atsakyti
Rodyti visus komentarus (4)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų