„Vilties“ progimnazijos pradinukų tėvai apstulbo sužinoję, kad dėl remonto darbų jų vaikai iš miesto centro mokytis perkeliami už Nevėžio upės – į Šiaulių gatvę. I. Stulgaitės-Kriukienės nuotr.

Pradinukų tėvai ruošiasi boikotui

Pradinukų tėvai ruošiasi boikotui

Džiaugsmingą mokslo metų pradžios šventę Panevėžio „Vilties“ progimnazijoje, atrodo, gali pakeisti tėvų maištas. Pradinukų tėvai apstulbo prieš pat rugsėjo 1-ąją sužinoję, kad dėl remonto darbų jų vaikai iš miesto centro mokytis perkeliami už Nevėžio upės – į Šiaulių gatvę.

Netikėta žinia

Renovuojamos mokyklos patalpas užėmus statybininkams, progimnazijos vadovybė jau buvo sutarusi su greta esančiomis Muzikos bei Margaritos Rimkevičaitės paslaugų ir verslo mokyklomis, kad šiais metais jos priglaus mažuosius.

Tačiau ketvirtadienį lyg iš perkūnas iš giedro dangaus atėjo žinia, kad antrų, trečių ir ketvirtų klasių moksleiviai šiais metais mokysis Suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centre.

„Tokio varianto mes nebuvome net svarstę, nes, žinome, vienas iš argumentų, kodėl tėveliai renkasi mūsų mokyklą, yra tai, kad mokykla yra miesto centre“, – „Vilties“ internetinėje svetainėje paskelbė mokyklos direktorė Danutė Valiukienė.

Ideali vieta

D. Valiukienė giria, kad nors Suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centras tolokai, ten pradinukams idealios sąlygos mokytis. Čia yra ir sporto, ir aktų salė, mokykla ką tik suremonta. Be to, sudaroma galimybė organizuoti mokinių maitinimą ir net planuojamas mokinių pavėžėjimas.

Visgi direktorė sutinka, kad toks pasirinkimas pradinukų tėvams gali nepatikti.

„Pradinukui teks nukakti 3,3 km kelio, kai per visą Panevėžį atstumas yra 6 km.“

Donatas

„Žinau, kad mokyklos geografinė vieta jūsų nenudžiugins, pritariu, kad galimai turėsime daugiau rūpesčių atvežant vaikus į mokyklą, sudėtingiau bus ir mokytojams dalykininkams atvykti į centro patalpas, po to sugrįžti į progimnaziją vesti pamokų šiose patalpose besiugdantiems mokiniams“, – progimnazijos interneto svetainėje į bendruomenę kreipėsi direktorė.

Žada savaitę be mokinių

Ir iš tiesų vos spėjo pasklisti informacija apie iš miesto centro iškeliamus pradinukus, tėvai sujudo piktintis.

„Tik spėjome pasidžiaugti, kad sūnus, antrokas, bus perkeltas į šalia esančią mokyklą, kai viskas apvirto aukštyn kojom. Gyvenu Sodų gatvėje ir specialiai skaičiavau, kokiu atstumu dabar teks vežti vaiką į mokyklą – pradinukui teks nukakti 3,3 km kelio, kai per visą Panevėžį atstumas yra 6 km“, – kalbėjo panevėžietis Donatas.

Jis patikino, kad „Vilties“ progimnaziją tam ir rinkosi, jog atžala mokytųsi netoli namų ir dirbantiems tėvams būtų patogų sūnų kontroliuoti.

„Mums nesvarbu, kad senoji mokykla dar neremontuota ir nekvepia dažais, mums svarbiausia patogumas“, – tvirtino Donatas.

Anot jo, taip mano didžioji dauguma jo vaiko klasės tėvų.

Jei niekas nepasikeis, Donatas žada, jog rugsėjo 2-ąją progimnazija pradės be dalies pradinukų. Tėvai tariasi pirmąją mokslo metų savaitę vaikų nė nevesti, kol sprendimas nebus pakeistas.

„Rugsėjo 2-ąją mokykla turės ne šventę, o kovą su tėveliais“, – sakė panevėžietis.

Apie tokią tėvų reakciją išgirdusi progimnazijos vadovė prašė visus klausimus spręsti civilizuotai.

Arčiau – ne geriau

Pradinukus iš miesto centre renovuojamos progimnazijos į kitą Panevėžio galą iškeliančios Savivaldybės vadovai motyvuoja, kad vaikus nors ir laikinai įkurdinti mokyklose be valgyklos būtų buvęs prastas sprendimas.

„Mokyklos administracija stengėsi rasti patalpas arčiau, tačiau tos, kurios prieinamos, neatitinka higienos reikalavimų, senais langais, kai kur netgi nėra valgyklos. Toks variantas būtų prastas vaikams“, – Savivaldybės pranešime spaudai cituojamas administracijos direktoriaus pavaduotojas Kazimieras Armonavičius.

Anot jo, Savivaldybė pasiruošusi nupirkti pavėžėjimo paslaugas, numatyti papildomus miesto autobusų maršrutus ar imtis kitų priemonių, „kad ir vaikams būtų patogu, ir tėveliams ramu dėl jų kelionių“.

„Vilties“ progimnazijai atnaujinti Savivaldybė gavo beveik 707 tūkst. Eur. Už juos bus suremontuotas 31 kabinetas, biblioteka, aktų ir sporto salės. Bus tvarkoma valgykla ir koridoriai – atsiras energiją taupančių priemonių, pritaikytų specialiųjų poreikių turintiems mokiniams, nupirkta įrangos ir baldų.

Miesto biudžeto lėšomis bus šiltinamas pastatas, keičiamas stogas, atnaujinama šildymo, elektros, įrengta apsaugos sistema, lietaus tinklai, pastatas pritaikomas neįgaliesiems. Mokyklos renovaciją planuojama baigti 2021 m.

Komentarai

 • Kaimuose ir 20 km ne problema autobuseliai vežioja o čia susiekimasorganizuojamas 3 km problema burbam . Geriau rimkevicaites aptriušusioj klasėj sedet ir žiema per šalčius į viltį vaikščioti pietaut . Ponai burbekliai gal pažiūrim iš pradžių ar taip blogai bus Šiaulių g tada ir streikuojam Ps aš pats antrokės tetis ir joks neužsakytas komentaras čia tik mano nuomone

  • As taip pat antroko tetis. Gal antrokes tetis nuvez ir parvez po pamoku mano sunu? Kadangi jus problemos nematote?
   Pateikite dokumentus kuriais remiates teigdami jog susisiekimas organizuojamas? Lauksiu atsakymu

   • Atsakyti
   • Apsiverkit dabar super mamos ir super teciai, kurie tures atsikelti 15 min anksciau, kad nuvestumet vaikus. Uzsieny zmones ir valanda ir netgi dvi veza vaikus i mokykla, o cia negali 3km pavezti. Tiems kas neturi automobilio, gali ir autobusu vaika palydeti, daug laiko tikrai neuzims, nes viesasis trasnportas Panevezyje gerai isvystytas. Taip kad pakelkit subines nuo lovos ir nebeverkit, dziaukites kad jusu vaikai tures naujas patalpas ir nauja yranga.

    • Atsakyti
    • Tai mes galime ir valandą anksčiau atsikelti ne problema. Ne visi tėvai nuo 8 val dirba! As darbe turiu būti 7:40 tai man vaiką nuvežti ir palikti po 7:20 tam kad per visa miestą pervažiuoti ir spėti į darbą! Kuo mano vaikas nusikalto, kad 40 min turėtu laukti pirmos pamokos?

     • Tai čia savo darbo tada klauskit kuo jūsų vaikas nusikalto, kad negalit jo laiku nuvežti. Renovacija buvo planuojama jau daug laiko, džiaukitės kad bent tvarkingoje mokykloje mokysis vaikas

 • Mes tėvai sutartys pasirašėme su Vilties progimnazija kuri randasi Ramygalos g. O kokiu db pagrindu as privalau vežti savo vaiką kažkur į Šiaulių g. ? Graudu kai mokyklos vadovybė negeba atstovėti už savo mažuosius! Agituočiau tėvus nevesti vaikus į mokyklą iki tol kol nebus surastos kitos alternatyvos! Kas kitas jeigu ne mes patys apsaugosime savo mažuosius.

  • Aš nelabai suprantu nuo ko čia bandote apsaugoti savo mažuosiuos ? Apsaugot nuo savo tingėjimo kad reikės sugaišti 10 min daugiau į dieną ? Nelabai matau kur jie čia gali nukentėti.

 • SIAULIU GATVEJE RENKASI TIK BANDITAI TEN BOMZU SHULE TIEMS KAS NEZINO

  • Atsakyti
Rodyti visus komentarus (8)

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų