Po Molainių gatvės rekonstrukcijos nebeliko vietos autobusams stovėti, todėl viešasis transportas šią vietą dabar aplenkia. „Sekundės“ nuotr.

Dėl rekonstrukcijos liko be autobuso

Dėl rekonstrukcijos liko be autobuso

 

Panevėžyje vykstantys gatvių rekonstrukcijos darbai gerokai pakoregavo ir miesto autobusų maršrutus. Molainių gatvės gale ir visai šalia esančioje sodininkų bendrijoje gyvenantys panevėžiečiai guodžiasi, kad iki 16-ojo maršruto autobuso stotelės priversti klampoti per pusnis nemenką atstumą.

Žmonės nepamiršo Savivaldybės duoto pažado atnaujinti maršrutą dar praėjusių metų gruodį. Dabar specialistai ramina, kad jau kitą savaitę ir Molainių, ir Statybininkų gatve vėl pradės kursuoti autobusai įprastu maršrutu.

Kaip pasakojo Molainių gatvės gale gyvenanti Romualda, prasidėjus rekonstrukcijai, autobusų eismas buvo nukreiptas Kniaudiškių gatve. Nors darbai dar nebaigti, kelininkai išsikraustė paspaudus pirmiesiems šalčiams. Automobilių eismas Molainių gatve buvo atnaujintas, tačiau autobusai ir toliau nekursuoja.

„Važiuoja ne tik lengvosios mašinos, bet ir sunkiasvorė technika – tiek atliekas surenkantis transportas, tiek sunkvežimiai, o kodėl nepaleidžia autobusų, nežinia. Sakė, kad jau gruodį kursuos autobusas į Molainių gatvės galą, bet mes jo iki šiol nesulaukiame“, – kalbėjo Romualda.

Jos teigimu, Molainių gatvės gale bei šalia esančiuose soduose gyvena gana nemažai pensinio amžiaus žmonių bei neįgaliųjų, tad atstumai, ypač dabar, kai slidu ar pasnigta, jiems sunkiai įveikiami.

„Mes tenorime, kad būtų grąžintas senasis maršrutas, nes jei reikia iš Kniaudiškių gatvės pasiekti Molainių gatvės galą, tenka eiti pėsčiomis apie pusę kilometro ar net toliau. Nesuprantama, kodėl kitas transportas gali važiuoti, o autobusai – ne“, – stebėjosi panevėžietė.

Laikinas sprendimas

Panevėžio savivaldybės Miesto infrastruktūros skyriaus vyriausioji specialistė Ina Urbonavičienė prašė gyventojų dar šiek tiek kantrybės. Anot jos, jau kitą savaitę, nuo sausio 17-osios, planuojama atnaujinti autobusų eismą ir Molainių, ir Statybininkų gatvėmis. Eismą atnaujinti buvo numatyta anksčiau, tačiau atsirado tam tikrų trukdžių. Statybininkų gatvėje kilo nepatogumų autobusams įsukti į Dariaus ir Girėno gatvę, tad kai kuriose vietose teko nuardyti gatvės bortelius. O Molainių gatvėje po rekonstrukcijos tiesiog nebeliko vietos sustoti autobusams.

„Taip yra, kad autobusų vairuotojai privalo laikytis darbo ir poilsio režimo. Jeigu yra pietų pertrauka, vairuotojai negali važiuoti – turi kurį laiką stovėti. 16-u maršrutu važiuoja šeši autobusai, tad vienu metu į Molainių gatvės galinę stotelę suvažiuoja du. Bėda, kad jei vienas autobusas stovi, kitas neturi kur sustoti ir išlaipinti keleivių“, – aiškino I. Urbonavičienė.

Jos teigimu, buvo ieškoma, kaip tokią problemą išspręsti. Anksčiau Molainių gatvės pabaigoje buvo gana didelė aikštelė, kurioje tilpdavo keli autobusai, bet šioje vietoje įrengus žiedą vietos nebeliko. Buvo nuspręsta tam tikroje Molainių gatvės atkarpoje riboti automobilių stovėjimą, kad tilptų ir autobusai.

„Problemą išsprendėme automobilių stovėjimo sąskaita, kitos išeities neturėjome. Ieškojome galimybių, kad kuo greičiau būtų galima atnaujinti autobusų eismą. Gatvės rekonstrukcija dar nebaigta, dabar darbus tęsti neleidžia oro sąlygos. Ateityje dar keisis ir autobusų maršrutai, bet pavasarį, kai bus viskas sutvarkyta iki galo, tos problemos neliks“, – patikino I. Urbonavičienė.

Komentarai

 • Kai idiotai projektuoja gatves, taip ir gaunasi…

  • Atsakyti
 • gal jau nebeverkit,nuo molainiu gatves iki kniaudiskiu g 5 min kelio,vis negerai-neremontuoja-blogai,remontuoja-vel blogai

  • niekas neverktų, jei tas 5 minučių kelias būtų nuvalytu apšviestu šaligatviu, deja, tenka klampoti per pusnis arba per ledą neapšvietu žvyrkeliu palei garažus, todėl tos 5 min užtrunka 10 min ir daugiau…

   • Atsakyti
 • taip ir gaunasi kai projektuotojai ir užsakovai neišlenda iš kabinetų, užsakovas nemoka nustatyt sąlygų , o derintojai neįsigilina į tokias aplinkybes, kad keliais važiuos ne tik lengvieji automobeliai….O kur buvo transporto specialistė, kai rengė Molainių apsisukimą., Tai savivaldybės klaidos

 • negi nežino specialistė, kad autobusai gali stovėti ramygalos bazėje, reikia tik tuliką įrengti ir eismo grafiką pakeisti

 • Esu vairuotoja. Laukiau Statybininkų gatvės rekonstrukcijos, nes dažnai važinėju ja. O važiuojant dabar nuo Kosmonautų iki Vaitkaus gatvės- vėl nepatogumai. Nes įsukus IŠ kosmonautų gatvės tuoj pat stovi automobiliai. Vėl prasilenkti gatvės viduriu yra nepatogu, nes laukia automobiliai įvažiuoti į Kosmonautų gatvę. Vėl reikia lįsti į vidurį. O stovi automobiliai tik atkarpoje iki įvažiavimo į kiemą. Kodėl nepastatyti ženklo? Toliau: vėl stovi konteineriai ties įvažiavimu į Statybininkų Nr 20 kiemą.Išvažiuojant iš kiemų per konteinerius nesimato pėsčiųjų ir dviračių taku greitai lekiančių dviratininkų. O konteinerius galima pastatyti kitaip, kad matytųsi šaligatvis.

  • Atsakyti
Rodyti visus komentarus (6)

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų