Dėl protrūkio Radviliškyje – griežtesnės rekomendacijos mokykloms ir įmonėms

Dėl protrūkio Radviliškyje – griežtesnės rekomendacijos mokykloms ir įmonėms

Radviliškio rajonui siūloma laikinai pereiti prie nuotolinio mokymo, kur įmanoma – darbo.

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) šeštadienį kreipėsi į rajono savivaldybę ragindamas imtis skubių veiksmų lokalizuojant koronaviruso (COVID-19) židinį.

Radviliškio ligoninėje nustačius jau 38 užsikrėtimo koronavirusu atvejus, NVCS siūlo savivaldybėje laikinai pereiti prie nuotolinio mokymo. Taip pat spręsti klausimus dėl darbo nuotoliniu būdu įstaigose, organizacijose, įmonėse, kur tai įmanoma.

NVSC šeštadienį kreipėsi į savivaldybė su siūlymu nedelsiant sušaukti Radviliškio rajono savivaldybės Ekstremaliųjų situacijų komisijos posėdį.

NVSD siūlo komisijai spręsti klausimą dėl tyrimų koronavirusinei infekcijai nustatyti organizavimo Radviliškyje, prioritetą teikiant sveikatos priežiūros ir ugdymo įstaigų darbuotojams, pareigūnams, prekybininkams, vaistininkams.

Taip pat siūloma savivaldybėje laikinai pereiti prie nuotolinio mokymo, spręsti klausimus dėl darbo nuotoliniu būdu įstaigose, organizacijose, įmonėse, kur tai įmanoma.

NVSC specialistų vertinimu, Radviliškio ligoninė su situacija nesusitvarko. Todėl baiminamasi tolimesnio koronaviruso plitimo už įstaigos ribų.

NVSC specialistai, atlikę  neplaninį patikrinimą Radviliškio ligoninėje, nustatė infekcijų kontrolės pažeidimų. Manoma, kad jie galėjo prisidėti prie koronavirusinės infekcijos išplitimo įstaigoje. Dėl to gydymo įstaigai buvo nurodyta nedelsiant stabdyti naujų pacientų priėmimą į gydymo įstaigą, t. y. ne tik į Slaugos ir palaikomojo gydymo skyrių, bet ir visus kitus ligoninės padalinius.

Po COVID-19 protrūkio Radviliškio ligoninėje rajono savivaldybė kol kas yra atšaukusi renginius.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Komentarai

  • Kada Lietuvoje baigsis durniavimas dėl gripo pavojingumo viruso.

    • Patikinu.

      • Atsakyti
  • Palyginus pagal uzsieni, Lietuva dar neblogai laikosi.

Rodyti visus komentarus (3)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų