Skaidrumo savivaldybėse reitingo lentelėje 11-ąją vietą užimančio Panevėžio politikams kol kas nepavyko susitarti dėl interesų bei turto deklaracijų geresnio prieinamumo rinkėjui. „Sekundės“ nuotr.

Dėl politikų deklaracijų – triukšmas lygioj vietoj

Dėl politikų deklaracijų – triukšmas lygioj vietoj

 

Savivaldybių skaidrumo tyrimą atliekantis organizacijos „Transparency International“ Lietuvos skyrius Panevėžiui skyrė 11-ą vietą iš 60-ies. Viena rekomendacijų Aukštaitijos sostinei – jos politikams būti atviresniems visuomenei. Mat dabar miesto Savivaldybės internetinėje svetainėje surasti Tarybos nario viešųjų ir privačių interesų ar turto deklaracijas gali tik išmanantis, kur tokių dalykų ieškoti.

Dar praėjusios kadencijos Savivaldybės antikorupcijos komisija sutiko, jog tokia tvarka nedaro politikos skaidresnės, ir nusprendė, kad skelbiamos internetinės nuorodos į Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos (VTEK) ir Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) tinklalapius netinka. Vietoje to sumanyta tiesiai į patį Savivaldybės tinklalapį dėti nuskenuotas viešųjų ir privačių interesų bei turto deklaracijas. Taip miesto politikams, Savivaldybės institucijų vadovams ir jų pavaduotojams privaloma deklaruoti informacija nebebūtų paslėpta po keliais sluoksniais, o taptų matoma kaip ant delno.

Ir visgi Panevėžio politikų duomenys netapo prieinamesni eiliniam rinkėjui – jau naujieji kovotojai prieš korupciją pirmtakų užmojus keisti tvarką nubraukė vienu balsavimu. Pilietis, panūdęs išsiaiškinti, su kuo susisaistęs politikas ar kiek turto prikaupęs, ir toliau turės spaudinėti ne vieną mygtuką, kol prieš jį atsivers VMI ar VTEK puslapiuose skelbiamos deklaracijos.

Laimės dalykas

„Skaidrumo tyrime už tai, kaip lengvai politikų deklaracijos prieinamos visuomenei, Panevėžio savivaldybė gavo nulį balų. Anos kadencijos Antikorupcijos komisija nusprendė, kad politikų viešųjų ir privačių interesų, taip pat turto deklaracijas reikia į Savivaldybės tinklalapį įdėti taip, kad jos iš karto matytųsi prie Tarybos nario pavardės. Deja, viskas liks kaip buvę. Dabartinėje Antikorupcijos komisijoje Tarybos opozicijos narių balsų dauguma lėmė, kad Savivaldybės tinklalapyje neatsiras skenuotų deklaracijų“, – teigė Savivaldybės Centralizuoto vidaus audito skyriaus vedėjas Mindaugas Čipinys.

Kad gyventojas, dabar užsukęs į Panevėžio savivaldybės interneto svetainę, surastų vietos politikos deklaraciją, jam reikia žinoti, jog tokios ieškoti turi ne prie Tarybos nario pavardės, o skiltyje „Korupcijos prevencija“, ten susirasti nuorodą į VTEK puslapį, jame suvesti politiko vardą ir pavardę, dar patvirtinti nesant robotu ir tik tada pagaliau atsidaro ieškoma informacija apie visuomenės išrinktąjį. Arba – neatsidaro.

Politikų noras Savivaldybės tinklalapyje matyti tik nuorodas į kitų institucijų puslapius atrodo keistas pabandžius jomis pasinaudoti. Pavyzdžiui, miesto Savivaldybės tinklalapyje paspaudus nuorodą, nuvedančią į VTEK, pasirodė esant naivu tikėtis ten rasti visų miesto Tarybos narių viešųjų ir privačių interesų deklaracijas. Apie kai kuriuos politikus VTEK deklaracijų paieškoje nepateikiama jokių duomenų, apie kai kuriuos jie siekia dar 2015 metus.

Įteisinus tvarką, kad politikai Savivaldybei privalo pateikti nuskenuotas savo deklaracijas, tokių mistinių dalykų tiesiog nebegalėtų būti.

Paprastas kelias

M. Čipinio teigimu, informacija rinkėjui galėjo būti kur kas paprasčiau pasiekiama.

„Dabar žmogui, kad prisikapstytų prie ieškomos informacijos, reikia spaudyti aibę mygtukų, o būtų užtekę įkelti į Savivaldybės tinklalapį skenuotas deklaracijas ir nebereiktų vargti. Savivaldybei toks atvirumas net nebūtų papildomai kainavęs“, – komisijos sprendimas nustebino M. Čipinį.

Anot vedėjo, Antikorupcijos komisijos noras pasilikti prie senosios tvarkos rinkėjui nesutrumpins kelio ieškant informacijos apie politiką, o Savivaldybė negaus papildomų balų skaidrumo tyrime.

Už tai, kad savo svetainėje skelbia informaciją apie viešų asmenų viešuosius ir privačius ryšius bei privalomą deklaruoti turtą, Panevėžiui pridėti du balai būtų jį iš 11-os vietos kilstelėję keliomis pozicijomis aukštyn.

„Politikai yra vieši asmenys ir nežinau paaiškinimo, kodėl nepanoro, kad skenuotos jų deklaracijos būti viešinamos ir žmonėms jas būtų paprasta rasti. Prieš naują tvarką balsavusieji argumentavo, kad šiame amžiuje visi technologiškai raštingi. Bet kam žmogui apsunkinti paieškas, jei galima buvo jas supaprastinti?“ – argumentų neranda M. Čipinys.

Apeliuoja į rinkėjų raštingumą

Siūlymą palikti esamą tvarką, kai duomenų apie viešus asmenis tenka ieškoti VTEK ir VMI tinklalapiuose, Antikorupcijos komisijai pateikė opozicijos atstovė, per visuomeninį rinkimų komitetą „Kurkime jaukų miestą kartu“ į Tarybą išrinkta Viktorija Polzunovaitė.

Vargti su deklaracijomis, skenuotas ar atspausdintas siuntinėti Tarybos sekretoriatui, kad šias įdėjus į Savivaldybės interneto svetainę žmogui nebereikėtų naršyti po internetą ir visa informacija apie politiką taptų aiškiai matoma, V. Polzunovaitei pasirodė pernelyg varginantis darbas politikui.

„Man tai pasirodė perteklinis dalykas ir pasiūliau šį punktą iš korupcijos priemonių plano išbraukti. Mano nuomone, užtektų paskelbti nuorodą į VTEK puslapį“, – aiškino Tarybos narė.

V. Polzunovaitės iniciatyvą palaikė kiti opozicijos atstovai. Tarp jų – ir Antikorupcijos komisijos pirmininkė konservatorė Jurga Girdzijauskienė. Jos balsas buvo lemiamas, kai iš aštuonių komisijos narių keturi, atstovaujantys opozicijai, nubalsavo prieš skenuotų deklaracijų skelbimą Savivaldybės tinklalapyje.

Sujudimas dėl informacijos apie politikus prieinamumo kilo, kai šie sulaukė Tarybos sekretoriato prašymų pateikti nuskenuotas savo deklaracijas, kurios skelbiamos VMI ir VTEK tinklalapiuose.

„Skenuotoje deklaracijų formoje matosi asmens kodai, gyvenamosios vietos adresai. Iškilus klausimui dėl šių asmens duomenų apsaugos, buvo aiškinama, neva juos užtušuos. Dėl to ir kilo diskusijos. Nereikia archajiškų metodų naudoti su tomis nuskenuotomis deklaracijomis, verčiau pasilikti prie dabartinio, civilizuoto, XXI a. tendencijas atitinkančio varianto, kai paspaudi nuorodą į institucijų tinklalapius ir įeini“, – aiškino J. Girdzijauskienė.

Politikų nuogąstavimai, kad visuomenė sužinos daugiau, nei jai priklauso, pasak M. Čipinio, nepagrįsti. Anot jo, nei asmens kodai, nei gyvenamoji vieta nuskenuotose ir savivaldybės tinklalapyje skelbiamose deklaracijose nebūtų buvę matomi – tokią informaciją viešinti Savivaldybei griežtai draudžia įstatymai.

Po posėdžio kilus ažiotažui, kad Antikorupcijos komisijos sprendimas rinkėją ir toliau vers informacijos apie Panevėžio politikų interesus ir turtus ieškoti naršant po VTEK ir VMI tinklalapius, V. Polzunovaitė patikino neprieštaraujanti, kad prie Tarybos narių pavardžių vis dėlto atsirastų skenuotos jų deklaracijos.

„Tarybos sekretorius gali ir dabar paimti mūsų deklaracijas ir jas skelbti, tam nereikia nei mūsų sutikimo, nei papildomo popierių nešimo“, – sutiko politikė.

Dėl sunkios paieškos prarado balus

Ieva Kimontaitė

„Transparency International“ Lietuvos skyriaus atstovė

Skaidrumą Lietuvos savivaldybėse vertinome norėdami suprasti, kaip draugiškai savivaldybės pateikia informaciją gyventojams tiek apie savo veiklą, sprendimų priėmimą, tiek apie darbuotojus ir politikus. Viešai prieinamos Tarybos narių deklaracijos yra vienas iš būdų praplėsti skaidrumą Savivaldybėje, teigiamas poslinkis suteikti gyventojams galimybę patogiau ir greičiau rasti informaciją juos dominančiais klausimais. Tikrai ne visada galima tikėtis, jog gyventojai žinos, kur jiems ieškoti informacijos apie dominantį viešą asmenį. Jie nebūtinai turi žinoti, kad viešųjų ir privačių interesų, taip pat turto deklaracijos skelbiamos VTEK ir VMI registre.

Jei Panevėžio savivaldybė būtų pateikusi skenuotas deklaracijas prie kiekvieno Tarybos nario pavardės, jai būtų skirti du papildomi balai ir iš 11-os vietos būtų šoktelėjusi į pirmąjį dešimtuką. Mūsų rekomendacija labai aiški: vieno mygtuko paspaudimu gyventojas turi patekti tiesiai į politiko deklaraciją.

Skaidrumo savivaldybėse reitinge Panevėžys 11-as ir patenka tarp gerai įvertintų, tai yra surinkusių daugiau nei 70 proc. Panevėžio savivaldybė labai aiškiai parodo, kaip Taryboje priimami sprendimai, aiškiai viešina finansinius rodiklius, yra prieinami finansiniai dokumentai.

Tačiau Panevėžys, kaip ir ketvirtadalis kitų savivaldybių, neužtikrina konfidencialumo žmonėms, norintiems pranešti apie galimas korupcines veikas, taip pat nėra taikomas etikos kodeksas Tarybos nariams, nors toks kodeksas galioja darbuotojams. Vis dėlto vienas didžiausių iššūkių visoms savivaldybėms, taip pat ir Panevėžiui, yra gyventojų įtraukimas. Panevėžį galima pagirti už tai, jog rengia viešąsias konsultacijas, siekdamas atsiklausti gyventojų nuomonės svarbiais klausimais, bet neaišku, į kokius pasiūlymus atsižvelgiama, nėra aiškūs pretekstai, kodėl jie priimti ar atmesti.

Skatiname savivaldybes suteikti galimybę gyventojams nuspręsti ir dėl dalies biudžeto lėšų panaudojimo. Kol kas Lietuvoje vienintelis Alytus taiko tokią praktiką.

Komentarai

 • O ką Polzunovaitė taip slepia savo interesų deklaracijoje? Gal nuo to reiktų žurnalistams pradėti domėtis

  • RAGAS ???? ???????? ???????????? ???????????????? ?????????????? ????????????? ???????????? ???????????? ???????????? ???????????? ???????????? ???????????? ???????????? ???????????? ???????????? ???????????? ???????????? ???????????? ???????????? ???????????? ???????????? ???????????? ???????????? ???????????? ????????????
   ???????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????

   • Atsakyti
   • Krauti brangiausiam lagaminą ar popieriukus giliau nukišti?

  • Klaidžioja po europą neonacizmo šmėkla?

  • galvojau kad dėl jaunatviško nepatyrimo Polzunovaitė taip šakojasi bet čia matomai daug daugiau šaknelių ir stiebelių randasi

  • Tu ką??? Visai???

  • kabutės būtinos 🙂

   • Atsakyti
 • Nieko tokio, nieko tokio , juk ruduo yra pagrybavimo metas. Tamsėja. Tamsėja.

  • Atsakyti
  • Vairuosi ir toliau tokia kryptim kai koncervai = cirkas?

   • Atsakyti
  • pora už poros !
   toks tokį sutiko !
   KARTU !

 • Girdzijauskienės, Polzunovaitės ir opozicijos eilinis benefisas už dyką.
  Nu blyn draugyja……………………………………………..

  • esu šokiruotas ir inžeistas dėl tokio nesiskaitymo su žmonėmis bjauru skaityti tos pirmininkės Girzijauskienes žodžus

 • Mūsų rekomendacija labai aiški: vieno mygtuko paspaudimu gyventojas turi patekti tiesiai į politiko deklaraciją.

  • Atsakyti
  • Koncervam dabar galvosukis ar patiems seimo antikorupcinio komiteto pirmininkei Ingridai Šimonytei prisiduoti ir atgailauti ar laukti kol KK2 ant visos Lietuvos paviešins.
   Antikorupcinės komisijos pirmininkė koncervatorė Girdzijauskienė Panevežy grybą taip supjovė kad toliau nebėr kur.

  • valdžiažmogiai valdžiažmogiai valdžiažmogiai
   ir veidas pasimatė jų valdžiažmogiškas

 • Antikorupcijos komisijos sprendimas rinkėją ir toliau vers informacijos apie Panevėžio politikų interesus ir turtus ieškoti naršant po VTEK ir VMI tinklalapius

  • Atsakyti
  • Jeigu aklas buvai iki rinkimų, tai šiandien praregėk.
   Konservatoriai su Pulzonovaite palieka be žodžių. Jau geriau Gema kuri tikrai bus prieš tokia antidemokratiją.

 • Ohoo. Dvigubi standartai! 2019 m. kovo 21 d. Panevėžio savivaldybės tarybos sprendimu yra patvirtinas 2019 – 2021 metų korupcijos prevencijos programos priemonių planas, kurio 3 punkte nurodyta, kad laukiamo rezultato vertinimo kriterijus yra “Paskelbtų viešųjų ir privačių interesų deklaracijų skaičius (internetinės nuorodos i VTEK puslapį netinka).”

  Tarybos sprendimu patvirtinta! Viešai skelbiama! Tarybos nariai paieškokit – rasit, Panevezys.lt

  • taigi po rinkimų atėjo nauji politikai į Tarybą ir pasiekė dabar kad anas nutarimas būt atšauktas.
   Antikorupcijos supratimas žemiau pelkės lygio.
   Kokius „didvyrius“ išsirinkom?

 • Jokios Viktorijos Palzunavaitės jokių duomenų jokių deklaracijų nei VMI nei VTEK neduoda pažiūrėti!
  Bandžiau ir bandžiau, gal jau išėmė?

  • pirma reikia pavardę pažiūrėti ir visas raides teisingas surašyti, o paskui ieškoti

 • Po posėdžio kilus ažiotažui, V. Polzunovaitė patikino neprieštaraujanti, kad prie Tarybos narių pavardžių vis dėlto atsirastų skenuotos jų deklaracijos.

  • Atsakyti
 • Neatšauktas! Tiesiog tarybos nariai naujieji, o gal ir senieji jo neskaitė!

 • Tos Viktorijos Pulzanovaitės tikrai neįmanoma deklaracijos rasti, bet paskaitykite ką Jurgos Girdzijauskienės deklaracijoje rašo
  nuo 2019.07.02
  EUROPOS PARLAMENTO NARĖS RASOS JUKNEVIČIENĖS PADĖJĖJA
  Pareigos Valstybės politiko visuomeninis konsultantas, padėjėjas, patarėjas
  Jeigu atidarys tai paskaityk https://vtek.lt/paieska/id001/id001.php?id=PUL8xd4krKRZyc8xPMoS1W9pnEAkMjp0uS9CQna5rCw&pid=IzgvBJ5HAOV

  • Atsakyti
  • OOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO oooooooooooooooooo !

   • Atsakyti
  • kad popierėlis viską parodo
   dabar nebesistebiu

  • http://www.europarl.europa.eu/lithuania/lt/europarlamentarai/ep-nariai-i%C5%A1-lietuvos
   Rasa Juknevičienė ESParlamente pasirodo kad dirba piliečių laisvių pakomitetyje
   RASA JUKNEVIČIENĖ
   Europos liaudies partijos (krikščionių demokratų) grupė
   Partija Lietuvoje: Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai
   Komitetas:
   Narė

   DEVE – Vystymosi komitetas
   DSCA – Delegacija ES ir Armėnijos parlamentiniame partnerystės komitete, ES ir Azerbaidžano parlamentinio bendradarbiavimo komitete ir ES ir Gruzijos parlamentiniame asociacijos komitete
   DEPA – Delegacija EURONEST parlamentinėje asamblėjoje

   Pavaduojanti narė

   LIBE – Piliečių laisvių, teisingumo ir vidaus reikalų komitetas
   SEDE – Saugumo ir gynybos pakomitetis
   DNAT – Delegacija ryšiams su NATO parlamentine asamblėja

   BIURAS BRIUSELYJE

   Parlement européen
   Bât. Altiero Spinelli
   07F364
   60, rue Wiertz / Wiertzstraat 60
   B-1047 Bruxelles/Brussel

   0032 2 28 45592
   Faksas: 0032 2 28 49592
   rasa.jukneviciene@europarl.europa.eu
   Puslapis Europos Parlamento tinklalapyje

   • Atsakyti
   • Atsakyti
 • I D 0 0 1
  PRIVAČIŲ INTERESŲ DEKLARACIJA
  PILDYMO DATA
  2019.06.26
  DEKLARUOJANTIS ASMUO
  VIKTORIJA POLZUNOVAITĖ

  DARBOVIETĖ
  (kitos darbovietės nurodomos ID001J priede)
  PANEVĖŽIO MIESTO SAVIVALDYBĖ (288724610)

  PAREIGOS
  SAVIVALDYBĖS TARYBOS NARYS (105)

  DEKLARUOJANČIO ASMENS SUTUOKTINIS, SUGYVENTINIS, PARTNERIS*
  LIETUVOS RESPUBLIKOS PILIETIS(-Ė)
  ADAS VIDŽIŪNAS

  SUTUOKTINIO, SUGYVENTINIO, PARTNERIO DARBOVIETĖ*
  KARALIAUS MINDAUGO HUSARŲ BATALIONAS (188745176)

  PAREIGOS
  PROFESINĖS KARO TARNYBOS KARININKAS (401)

  RYŠIAI SU JURIDINIAIS ASMENIMIS
  Asmuo, kurio ryšys nurodomas Deklaruojantysis
  Valstybė Lietuvos Respublika

  Juridinio asmens pavadinimas PILIETINIS JUDĖJIMAS KARTU
  Kiti duomenys ir aplinkybės, dėl kurių gali kilti interesų konfliktas
  Asmuo, kurio ryšys nurodomas Deklaruojantysis
  Valstybė Lietuvos Respublika

  Pareigos Politinio (asmeninio) pasitikėjimo valstybės tarnautojas
  Ryšio pradžios data 2017.09.01
  Ryšio pabaigos data
  (jei ryšys nepasibaigęs, pildyti nereikia)
  Juridinio asmens kodas 188605295
  Juridinio asmens pavadinimas LIETUVOS RESPUBLIKOS SEIMO KANCELIARIJA
  Kiti duomenys ir aplinkybės, dėl kurių gali kilti interesų konfliktas

  • Atsakyti
 • VIKTORIJA POLZUNOVAITĖ
  Išrinkta pagal Visuomeninio rinkimų komiteto „Kurkime jaukų miestą KARTU“ sąrašą
  Savivaldybė Panevėžio miesto (32)
  Sąrašas: Visuomeninis rinkimų komitetas „Kurkime jaukų miestą KARTU“
  Numeris sąraše: 4
  Porinkiminis numeris sąraše: 4
  AnketaBiografijaTurto ir pajamų
  deklaracijosPrivačių interesų
  deklaracijosKita
  5. Gimimo data 1988-03-12
  6. Nuolatinės gyvenamosios vietos adresas Neskelbiamas
  8. Pagal Lietuvos Respublikos savivaldybių tarybų rinkimų įstatymo 36 straipsnio 11 dalį Jūs turite atsakyti į šiuos klausimus:
  8.1 Ar neturite nebaigtos atlikti teismo nuosprendžiu paskirtos bausmės? Neturiu
  8.2 Ar nesate asmuo, atliekantis privalomąją karo arba alternatyviąją krašto apsaugos tarnybą, neišėjęs į atsargą ar pensiją profesinės karo tarnybos karys, statutinės institucijos ar įstaigos pareigūnas, kuriam pagal specialius įstatymus ar statutus apribota teisė dalyvauti politinėje veikloje? Nesu
  8.3 Ar einate pareigas, nesuderinamas su savivaldybės tarybos nario pareigomis? Nesuderinamos pareigos nurodytos Įstatymo 91 straipsnio 1 dalyje: Neinu
  8.4 Ar esate kitos valstybės renkamos valdžios institucijos narys? Nesu
  8.5 Ar esate kitos valstybės pilietis? Nesu
  9. Ar po 1990-03-11 buvote pripažintas kaltu dėl nusikalstamos veikos arba bet kada buvote pripažintas kaltu dėl sunkaus ar labai sunkaus nusikaltimo padarymo, nepaisant to, ar teistumas išnykęs, ar panaikintas (Įstatymo 36 straipsnio 12 dalis)? Ne
  9.1 Jei buvote pripažintas kaltu, privalote nurodyti (dėl kiekvieno nuosprendžio atskirai) –
  9.2 Ar buvote pripažintas kaltu dėl nusikalstamos veikos, kuri vėliau dekrimininalizuota? Ne
  9.3 Ar užsienio valstybės teismo buvote pripažintas kaltu dėl veikos, kuri pagal Lietuvos Respublikos teisę nelaikoma nusikalstama? Ne
  9.4 Ar buvote pripažintas kaltu dėl nusikalstamos veikos, už kurią patraukimas baudžiamojon atsakomybėn laikomas politiniu persekiojimu? Ne
  10. Gimimo vieta Panevėžys
  11. Tautybė Lietuvė
  12. Išsilavinimas:
  Išsilavinimas Mokymo įstaigos pavadinimas Specialybė Baigimo metai
  Aukštasis universitetinis Vilniaus universitetas Ekonomika, bakalauras 2011
  Aukštasis universitetinis Vilniaus universitetas Vadyba 2014
  Jei turite, nurodykite pedagoginį vardą, mokslo laipsnį Magistras
  13. Kokias užsienio kalbas mokate? Nenurodė
  14. Kokios partijos, politinės organizacijos narys esate (buvote)? Nenurodė
  15. Ar buvote anksčiau išrinktas į Lietuvos Respublikos Aukščiausiąją Tarybą, Seimą, savivaldybių tarybas; kitų Europos Sąjungos valstybių narių parlamentus, savivaldybių institucijas; Europos Parlamentą: Nenurodė
  16. Pagrindinė darbovietė, pareigos Lietuvos Respublikos Seimas, Seimo nario sekretorė-padėjėja
  17. Visuomeninė veikla Pilietinis judėjimas KARTU
  18. Pomėgiai Knygos, kelionės
  19. Šeiminė padėtis Nenurodė

  20. Vaikų vardai (pavardės) Nenurodė
  21. Be jau išvardintų atsakymų, ką dar norėtumėte parašyti apie save Nenurodė

  • Atsakyti
  • Žalia rūta! Visai ne juokai!

  • Paskaičiau ir atsisėdau, juk gi siaubas.

 • nebalsavau ir nebalsuosiu už Urpšį ir urpšininkus
  GĖDA

 • http://www.europarl.europa.eu/lithuania/lt/europarlamentarai/ep-nariai-iš-lietuvos
  Rasa Juknevičienė įeina į Piliečių laisvių pakomitetį. Kaipgi jos patarėja, padėjėja, konsultantė Jurga Girdzijauskienė savo elgesiu skatina tas pilietines laisves?

  • Atsakyti
 • Ir ką gi Rasa Juknevičienė veikia ES Parlamente, kai Panevėžy tiek grybautojų?
  Pasirodo, kad plenarinaime posėdyje buvo tarp siūlytojų priimti rezoliuciją ,,Dėl Europos atminimo svarbos Europos ateičiai“, kurioje rašoma ir štai kas:
  ragina valstybes nares pasmerkti ir imtis priemonių prieš bet kokį Holokausto neigimą,
  įskaitant nacių ir su jais kolaboravusių asmenų įvykdytų nusikaltimų bei šių nusikaltimų
  masto menkinimą, bei užkirsti kelią šiam menkinimui per politines ir žiniasklaidos
  diskusijas;
  https://www.europarl.europa.eu/doceo/document/RC-9-2019-0097_LT.pdf

  • Atsakyti
 • Kas paneigs, kad konservatorės apie Polzunovaitės reikalus žinojo?

 • Dievuli aukštielninkas, negi politikui toks jau mirtinas vargas nuskenuoti tas savo deklaracijas? Atrodo, kad specialiai daro, kad tik mažiau jos matytųsi. Doras politikas tą deklaraciją norės pakišti kiekvienai bobutei, o ne rėks, kad popierinės yra arhaiška ir XXI amžiuje visi kompais naudojasi.

 • Tikrai triukšmas lygioj vietoj. Galėjo valdininkėliai paimtų politikų deklaracijas iš VMI ir kopy-paste perkelti į savivaldybės puslapį (nekirsdami medžio), jeigu jau taip to pliusiuko reikia. Ten deklaracijos viešai prieinamos – daugink naudok, kaip nori, nors iš malūnsparnio barstyk, prikalk prie visų daugiabučio durų. Apgailėtina, kad savivaldybė, kurios galva ir administracijos „pilkasis kardinolas“ teisiami už korupciją, pliusiukais kovoja prieš korupciją.

Rodyti visus komentarus (39)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų