V. Pečinino nuotr.

Dėl planuojamų mitingų patekimas į didžiuosius miestus

Dėl planuojamų mitingų patekimas į didžiuosius miestus

 

Policija sako, kad rengiantis dideliems mitingams Vilniuje ir Kaune, svarstoma galimybė riboti eismą bei patekimą į miestą ar tam tikrą jo dalį.

„Jeigu matysim, kad žmonės netelpa, labai daug žmonių, žiūrovų, jeigu netilps Laisvės alėjoje. Apie tai pranešim galbūt dar penktadienį“, – BNS sakė Policijos departamento atstovas Ramūnas Matonis.

Policija sako, kad visuomenė apie ribojimus detaliau bus informuota prieš artėjančius mitingus tiek Kaune, tiek Vilniuje.

Policija ketvirtadienį paragino visuomenę nedalyvauti neteisėtuose susirinkimuose, pabrėžusi, kad tai užtraukia atsakomybę ir organizatoriams, ir dalyviams.

Už Susirinkimų įstatymo pažeidimus įstatymas numato baudą iki 600 eurų, taip pat gali būti skiriamas draudimas lankytis viešosiose vietose vykstančiuose renginiuose nuo vieno iki aštuoniolikos mėnesių, teigiama pranešime.

Vilniuje ir Kaune rugsėjo pradžioje organizuojami du dideli mitingai, tačiau kol kas nėra gauti leidimai jų organizavimui.

Šį šeštadienį Kaune turi vykti eitynės už homoseksualių ir translyčių asmenų teises „Kaunas Pride“. Organizatoriai tikisi, kad jose dalyvaus apie 1 tūkst. žmonių. Leidimas šiam renginiui dar nėra gautas, penktadienį skundą dėl eitynių Vilniuje nagrinės Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas.

Lietuvos šeimų sąjūdis ketvirtadienį pranešė apskundęs Vilniaus miesto savivaldybės sprendimą neleisti rengti mitingo prie Seimo rugsėjo 10 dieną.

R. Grinevičius teigė, kad teismo paprašyta pritaikyti laikinąją apsaugos priemonę ir leisti surengti mitingą rugsėjo 10 dieną.

Anot jo, tokio sprendimo nepriėmus, teismo bus prašoma iki šios dienos išnagrinėti patį skundą, kad mitingas įvyktų ir būtų sankcionuotas.

Vilniaus miesto savivaldybė antradienį nusprendė panaikinti leidimą Lietuvos šeimų sąjūdžio organizuojamam mitingui. Ji sprendimą argumentavo per dideliu mitinguotųjų skaičiumi ir žvalgybos perspėjimais apie išaugusią smurtinių išpuolių per protestus tikimybę ir kitus galimus pavojus.

Lietuvos šeimų sąjūdžio prašymas leisti mitinguoti prie Seimo persvarstytas po to, kai rugpjūtį po kito mitingo prie Seimo kilo riaušės.

Tuomet leidimas organizuoti mitingą buvo išduotas mokytojai Astrai Astrauskaitei.

Policijos departamente buvo surengtos tarpinstitucinės stalo pratybos, siekiant pasirengti galimiems artėjantiems renginiams Kaune ir Vilniuje.

„Išanalizavus situaciją, dar kartą akcentuota, kad laikantis Susirinkimo įstatymo nuostatų, prie LR Seimo negali rinktis tūkstančiai asmenų, nes norint užtikrinti 75 metrų atstumo nuo Seimo laikymąsi, tam fiziškai trūksta vietos“, – rašoma Policijos departamento pranešime.

Pareigūnai teigia aktyviai stebintys viešą erdvę, jie imasi priemonių užkardyti grasinimus ar neapykantos kurstymą, dėl neleistino priešingo visuomenės ar jos narių interesams elgesio yra įspėti keli asmenys.

Dėl galimo neteisėto susirinkimo organizavimo Kauno apskrities policija įspėjo ir organizatorius.

Pareigūnams, dirbantiems renginiuose, taip pat nurodyta principingiau reaguoti į pranešimus, kurie gaunami iš įvykius nušviečiančių žiniasklaidos atstovų, taip pat pranešimus apie galimus išpuolius įvairiose redakcijose. Tokio pobūdžio renginiuose dirbantiems žiniasklaidos atstovams bus sudarytos saugumo zonos, iš kurių jie galėtų netrukdomai dirbti savo darbą.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų