Monika Navickienė. Julius Kalinskas (ELTA) nuotr.

Dėl parlamentinių išlaidų – klausimai ir ministrei M. Navickienei

Dėl parlamentinių išlaidų – klausimai ir ministrei M. Navickienei

Visuomenininko Andriaus Tapino iniciatyvai „Skaidrinam“ persikėlus į Seimą, klausimų dėl parlamentinių išlaidų sulaukė dar viena politikė – socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė.

Parlamentarės ataskaitose nurodoma, jog ši ne kartą pirko maketavimo paslaugas iš Mindaugo Mikulėno – konservatorių frakcijos vadovės Radvilės Morkūnaitės-Mikulėnienės sutuoktinio, skelbia LRT televizija.
Aiškindama tokią interesų konflikto regimybę, ministrė teigė, kad įsigydama maketavimo paslaugas orientuojasi į jų kokybę.
„Perkame, turbūt, tas paslaugas, kurios labiausiai tinka ir atrodytų, kad galėtų geriausiai atitikti lūkestį“, – LRT televizijai nurodė M. Navickienė.
Dalį parlamentinių lėšų Seimo narė skyrė ir pavežėjų paslaugoms – nors, kaip socialinės apsaugos ir darbo ministrė, M. Navickienė turi ir tarnybinį transportą. Politikė nurodo, kad asmeninio automobilio neturi, todėl kai kelionės nėra susijusios su ministerijos darbais, ji naudojasi pavežėjų paslaugomis.
„Ministerijos automobiliu tikrai stengiuosi nepiktnaudžiauti ir naudotis tada, kai yra ministeriniai reikalai“, – teigė ji.
Iniciatyvai „Skaidrinam“ pasiekus Seimą, visuomenininkas Andrius Tapinas pirmadienį paskelbė, kad Laisvės partijos narys M. Matijošaitis iš parlamentinei veiklai skirtų lėšų pirko įvairios kompiuterinės įrangos ir garso aparatūros. Be to, patikrintos ataskaitos atskleidė, kad „laisvietis“ kas mėnesį papildomai įrangos nuomai išleisdavo beveik 500 eurų.
Pats M. Matijošaitis pirmadienį teigė, kad įranga buvo tikslingai naudojama darbui Seime. „Laisviečio“ teigimu, už tai, kas bus įvertinta kaip netikslinga įranga, jis lėšas Seimo kanceliarijai grąžins. Taip pat M. Matijošaitis nurodė po kadencijos parlamente visą pirktą įrangą jis paliksiantis Seimo nuosavybei.
Visgi, jau kitą dieną politikas paskelbė stabdantis narystę Laisvės partijoje ir pasitraukiantis iš „laisviečių“ sąrašo Europos Parlamento (EP) rinkimuose.
Į tyrimą kiek anksčiau sureagavo ir energetikos ministras, Seimo narys Dainius Kreivys. Konservatorius Seimo kanceliarijai grąžino visas nuo 2021 m. panaudotas išlaidas, mat, turėdamas tarnybinį transportą iš parlamentinių lėšų draudė savo asmeninį automobilį.
Pernai pavasarį A. Tapinui inicijavus savivaldos politikų lėšų įsisavinimo tyrimą „Skaidrinam“ ir dėl to kilus skandalui dėl galimo politikų piktnaudžiavimo kanceliarinėmis lėšomis, į teisėsaugos akiratį pakliuvo eilė savivaldybių.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų