Šioje Dembavos vietoje planuojama statyti modernų futbolo stadioną, juosiamą sporto aikštynų. P. Židonio nuotr.

Dėl modernaus stadiono verda aistros

Dėl modernaus stadiono verda aistros

Priemiestinės Dembavos centrinėje aikštėje už rajono biudžeto lėšas planuojamas statyti modernus futbolo stadionas su sporto aikštynais bei vaikų žaidimo aikštele nenustoja kurstyti aistrų. Kai kurie vietiniai būgštauja, kad turėdami europinius standartus atitinkantį statinį, dembaviškiai gali net nepatekti į jį, nes stadionas tarnaus miestui, galbūt ir visai Lietuvai.

Idėja Dembavoje, šalia Guobų gatvės įrengti futbolo stadioną gimė dar prieš porą metų. Jo statyboms tikėtasi gauti valstybės lėšų.

Valstybei atsisakius finansuoti statybas, rajono Savivaldybė pasirengusi jį statyti už biudžeto pinigus. Skaičiuojama, kad tam gali prireikti pusės milijono eurų.

Dar praėjusį pavasarį visuomenei svarstyti pateiktas pirminis stadiono variantas sulaukė kritikos. Dabar parengtas kiek kitoks pasiūlymas. Tačiau kritikos strėlės lekia ir į jį.

Sykį jau organizavęs parašų rinkimą, kad stadiono priemiestinės gyvenvietės centre nebūtų, Dembavoje veikiančios žemės ūkio bendrovės „Karužiškiai“ vadovas, dembaviškis Rimas Girštautas teigia tą darysiantis ir darsyk.
Direktorius tikina turintis nemažai sąjungininkų.

„Su neprotingomis idėjomis reikia kovoti. Pastačius pagrindinėje aikštėje stadioną, mes, dembaviečiai, apskritai nebeturėsime aikštės. Suaugusiesiems nebus kur rinktis į bendruomenės šventes, vaikams neliks kur žaisti. Dembavoje karaliaus vien futbolas, nors tik keli dembaviškiai jį žaidžia“, – įsitikinęs R. Girštautas.

Dembaviškiams rajono Savivaldybė planuoja pusės milijono eurų dovaną – tiek preliminariai gali kainuoti būsimojo sporto aikštyno statybos. P. Židonio nuotr.

Nenori atvykėlių

Dembavoje bendruomenės valdybos nariu išrinktas R. Girštautas tvirtina, kad ne jis vienas, bet šimtai dembaviškių įsitikinę: stadionui gyvenvietės centre – ne vieta.

„Yra juk ne vienas tuščias sklypas aplink Dembavą, kodėl futbolo stadiono nestato ten? Kodėl centrinės aikštės nepalieka kaip dabar – žaisti vaikams?“ – klausia R. Girštautas.

Jis tikina atidžiai nagrinėjęs ir pirmąjį projektinį pasiūlymą, aiškinęsis ir naujai perbraižytą.

„Kas tikrai aišku, tai futbolą stadione žais ne mūsų vaikai ir jaunuoliai, jame treniruosis, rungtyniaus miesto sportininkai“, – vardijo R. Girštautas.

Dembaviškis neabejoja: jei stadionas kada ir liktų neužimtas sportininkų, jis dėl tvarkos neabejotinai bus užrakintas. Taigi, vietos žmonėms liktų neprieinamas.

R. Girštautui, o, pasak jo, ir kitiems stadiono priešininkams kelia rūpestį, kad jį įrengus nebeliks pagrindinėje gyvenvietės aikštėje supiltų kalniukų, ant kurių žaisti prisirenka nemažai vaikų. Priešprojektiniame pasiūlyme kalniukai perkeliami kelis šimtus metrų toliau, R. Girštauto įsitikinimu, į nepatogią vietą.

„Ar turime aukoti vaikų ir jų tėvų interesus dėl futbolininkų interesų?“ – klausia dembaviškis, pareiškęs, kad stadiono statybos – smūgis vietos bendruomenei.

Dauguma – už stadioną

Dembavos gyventojų bendruomenei vadovaujantis Valentinas Gylys tvirtina, kad R. Girštauto išsakoma kritika tėra tik jo paties ir dar kelių žmonių nuomonė.

„Didžioji bendruomenės dauguma – už stadioną. Mes tikrai džiaugiamės Savivaldybės iniciatyva Dembavoje pastatyti modernų stadioną, sporto aikštynus. Juolab kad gyvenvietėje veikia ir futbolo klubas, yra žaidėjų komanda“, – sako V. Gylys.

Anot jo, sužinoję, kad Dembavoje planuojama statyti stadioną, vietiniai išties kėlė klausimą dėl dabar esamų kalnelių vaikams žaisti.

Sulaukus patikinimo, kad jie bus perkelti į kitą vietą, o šalia stadiono atsiras ir vaikų žaidimo aikštelė, abejonių nebeliko.

Pasak pirmininko, kita vieta kalneliams bus netgi saugesnė už esamą.

Šiuo metu parengtas ir visuomenei svarstyti pateiktas būsimo Dembavos stadiono priešprojektinis pasiūlymas byloja, kad Guobų g. 1A sklype, esamų aikštelių ir riedučių tako vietoje, įrengtame naujame aikštyne bus futbolo, teniso, krepšinio, padelio (padelis – tai kiek supaprastinta teniso rūšis), lauko treniruoklių aikštelės.

Projektas numato kamuolių gaudykles, lengvų konstrukcijų tribūną, stovės ir vaikų žaidimo aikštelė. Sportuoti skirtą teritoriją numatyta aptverti, apšviesti, įrengti vaizdo stebėjimo kameras, suolus, dviračių stovus.

V. Gylio teigimu, kritika dėl stadiono tėra tik kelių žmonių nuomonė, o dauguma dembaviškių laukia tokios infrastruktūros. P. Židonio nuotr.

Kritika nesvari

Kad keli dembaviškiai su R. Girštautu priešakyje nepritaria Dembavos futbolo stadionui Guobų gatvėje, ne paslaptis ir Panevėžio rajono savivaldybės vadovams.

Visgi nei mero pavaduotojui Antanui Pociui, nei administracijos direktoriui Eugenijui Lunskiui nepritarimo priežastys neatrodo svarios.

E. Lunskis teigė, kad dabar, viskam brangstant, svarbu ne kelti erzelį taip nutolinant statybas, o rajono biudžete rasti joms lėšų.

Preliminari stadiono kaina – apie pusę milijono eurų, tad gali būti, kad statybos vyks etapais.

A. Pocius kaip itin netaiklų įvardijo stadiono statybų kritikų teiginį, kad jame sportuos ne Dembavos, bet Panevėžio, o gal ir iš kitur atvykstantys futbolininkai.

„Sportuoja gi dembaviškiai Panevėžyje, žaidžia tenisą Panevėžio kultūros ir poilsio parko teniso kortuose. Negi prašysi paso ar kitokio gyvenamosios vietos deklaravimo dokumento įleisdamas žmogų sportuoti? Svarbu, kad būtų kur sportuoti ir kad būtų sportuojančiųjų“, – stebėjosi vicemeras.

Jis sako neabejojantis, jog modernus stadionas neabejotinai pakels pačios Dembavos prestižą.

 

Komentarai

  • As nesuprantu tokiu bukų zmonių kurie nenori.kad jų vaikai zaistu sutvarkytoje aikštelėje.. dabar maudosi balose…purvyne…mano vaikas lanko Dembavos futbolo treniruotes ir ten tikrai nera pritaikyta vaikams treniruotis…kas neturi vaiku tas to nesupranta…o dėl kalniuku…jūs matėte ka ten vaikai isdaryneje…ten tie kalniukai tik vaikam sprandus nusisukt…zodziu tikrai buki tie zmones kurie nepritaria tokiam projekte…visi net maži kaimai turi stadionus kur gali vaikai sportuoti…o mūsų stadionu nepavadinsi…taip kad nesileiskite ant zemes ir pradekite blaiviai mastyti…vienas glušas kiša pagali i ratus o keli jam pritaria…ar jum geriau kad jūsų vaikai sedetų nosis sukiše prie kompų…ar šlaistytusi gatvėmis…siaip puse Dembavos mokyklos ir darzelio vaiku lanko futbolo treniruotes…informuokites geriau…o Girstatutas kaip state kalnelius irgi buvo prieš juos…siam zmogui niekas netinka…

    • Atsakyti
  • Dar viena pinigu plovikla nusimato nereikalingas cia tas stidijonas uzdarytu mokyklu stadijonai tusti tik zaisk

    • Reikia vaikams stadiono,aš tik už šį projekta.O jūs ponas pasakykite kas duos tuos stadionus uždarytų mokyklų,ir kas vaikus privežios. O ponui Girštautui niekas neytinka jis vadovauja tik savo interesams.O ponas Fridas turbūt pensininkas arba vaikų neturite ,ir cia ne manau ,kad pinigų plovykla,cia juk mūsų Dembavos vaikam.Nu jum nelabai suprast.Geros dienos jum.

Rodyti visus komentarus (3)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų