Dėl migrantų kreiptasi į visas savivaldybes

Dėl migrantų kreiptasi į visas savivaldybes

Dėl galimybės priimti į Lietuvą iš Baltarusijos nelegaliai plūstančius migrantus kreiptasi į visas Lietuvos savivaldybes, taip pat svarstoma pasitelkti karius, sako vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė. Ji teigia davusi pavedimą pradėti statyti palapinių miestelį, kuriame būtų daugiau nei 1 tūkst. vietų.

„Noriu pasakyti, kad yra kreiptasi į visas Lietuvos savivaldybes, paprašyta iki liepos 7 pateikti visą informaciją apie savo galimybes priimti neteisėtus migrantus bei pateikti finansinį bei kitą poreikį“, – spaudos konferencijoje Varėnos rajone sekmadienio vakarą sakė A. Bilotaitė.

„Čia yra klausimas ne tik su patalpomis, bet ir su logistiniais, maitinimo, higienos dalykais“, – pridūrė ministrė.

Anot jos, į gyventojų saugumo užtikrinimą bus įtrauktos visos Vidaus reikalų ministerijos (VRM) institucijos, svarstoma pasitelkti karius savanorius.

„Noriu patikinti, kad iš VRM pusės bus užtikrinta visokeriopa apsauga, įtraukiant visas mūsų institucijas – pirmiausia, policiją, pasienio pareigūnus, viešojo saugumo pareigūnus, prašysime pagalbos iš Šaulių sąjungos“, – teigė ministrė.

„Taip pat svarstome pasitelkti karius savanorius, kad jie mums padėtų šią situaciją suvaldyti ir kad žmonės, šalia kurių apgyvendinami neteisėti migrantai, jaustųsi saugūs“, – tvirtino A. Bilotaitė.

Anot jos, priimami sprendimai dėl papildomos infrastruktūros migrantų priėmimui – iki liepos 28 dienos bus pastatyti moduliniai nameliai, Druskininkų savivaldybėje pradėti statyti angarai.

Be to, A. Bilotaitė teigia nurodžiusi pradėti statyti palapinių miestelį, kuriame neteisėtiems migrantams būtų apie 1 tūkst. vietų.

Pastarąją parą Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) pareigūnai sulaikė dar 160 nelegaliai sieną kirtusių žmonių – tai buvo šios krizės paros rekordas. Dažniausiai sieną kirsti migrantai renkasi Druskininkų savivaldybėje.

VSAT atstovas Giedrius Mišutis anksčiau sekmadienį BNS teigė, kad migrantai iš Druskininkų užkardos yra gabenami į pasienio į savivaldybes, kurios šiems asmenims suteikia patalpas.

Šiemet į Lietuvą iš Baltarusijos bandė patekti 1098 neteisėti migrantai – beveik 12,5 karto daugiau nei per visus 2020 metus.

Dėl smarkiai išaugusio migrantų iš Baltarusijos srauto Vyriausybė valstybės mastu paskelbė ekstremaliąją situaciją.

Premjerė Ingrida Šimonytė penktadienį teigė mananti, jog nelegalių migrantų antplūdis iš Baltarusijos yra kerštas už Europos Sąjungos bendrą poziciją dėl Minsko režimo susidorojimo su pilietine visuomene, represijų, civilinio orlaivio užgrobimo gegužę.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų