Dėl legioneliozės prevencijos darbų Panevėžyje

Dėl legioneliozės prevencijos darbų Panevėžyje

Siekdama užkirsti kelią legioneliozės židinių susidarymo galimybėms gyvenamųjų namų ir kitų pastatų karšto vandens tiekimo sistemose, AB „Panevėžio energija“ 2017 m. kovo 20–22 dienomis pastatų šildymo ir karšto vandens sistemų prižiūrėtojams sudarys galimybes atlikti prevencines priemones.

Minėtomis dienomis šilumos tinkluose (vamzdynuose) šilumnešio (termofikacinio vandens) temperatūra bus padidinta iki 75 °C.

AB „Panevėžio energija“ informuoja namus administruojančias įmones ir bendrijas apie atsakomybę, tiekiant vartotojams karštą vandenį ir kontroliuojant tiekiamo karšto vandens kokybę, ir siūlo prevencinius darbus atlikti savo administruojamuose ir (ar) prižiūrimuose pastatuose. Vadovaujantis higienos normų reikalavimais (HN 24:2003 „Geriamojo vandens saugos ir kokybės reikalavimai“), atliekant legioneliozės prevencijos darbus pastato karšto vandens sistemoje būtina karšto vandens temperatūrą padidinti iki 66 °C, vartotojų čiaupuose – iki 60 °C. Rekomenduojama tokią karšto vandens temperatūrą išlaikyti ne mažiau kaip 25–30 min.

Gyventojus informuojame, kad atitinkamai tuo metu taps karštesni ir gyvatukai. Minėtomis datomis karšto vandens vartotojai prašomi nors trumpam atsukti karšto vandens čiaupus ir per visas karšto vandens ėmimo vietas nuleisti vandenį. Apie daugiabučiame name atliekamus darbus pastatų šildymo ir karšto vandens sistemų prižiūrėtojai ir valdytojai privalo patys informuoti konkrečių namų gyventojus, iškabindami laiptinėse atitinkamus skelbimus, ar gyventojus apie atliekamus darbus informuodami kitaip.

Gyventojai minėtų darbų metu turėtų būti atsargūs, naudodamiesi karštu vandeniu.

Legioneliozė – ūminė užkrečiamoji liga, pasireiškianti karščiavimu, plaučių uždegimu. Legionelėmis užsikrėsti galima oro lašeliniu būdu (kvėpuojant oru, kuriame yra bakterijomis užkrėsto aerozolio). Svarbu nesudaryti sąlygų legionelėms daugintis: neleisti vandeniui užsistovėti, t. y. valyti ir dezinfekuoti vandens šildytuvus, vandens filtrus, reguliariai valyti dušus ir vandens čiaupus. Legionelės bakterijų dauginimuisi palankiausios sąlygos susidaro, kai vandens temperatūra yra nuo 20 iki 45 °C, todėl karšto vandens temperatūra nuolat turėtų atitikti nustatytas higienos normas ir būti 50–60 °C, o šalto vandens temperatūra – žemesnė nei 25 °C.

Komentarai

  • NIEKAD NEPADAVĖ REIKIAMOS TEMPERATŪROS, DABAR VISIEM KENTĖT, KAS IŠLAIDAS KOMPENSUOS

  • AB iškabino laiptinėse skelbimus : 21-22 d.d. bandymai, atsukite čiaupus“. Juokdariai, tai dvi dienas kaitins ir visą tą laiką vandenį pilti ? Ko klausti, kam po tų AB bajerių padarinių skustis ? Visi laukime pragaro…Butuose diena beveik nieko nebus, tai kam tą vieša parodija. Svarbiausia atsiskaityti, kad viskas įvykdyta, va tada jau pabandykit kam pasiskusti….Ko tyli švaraus ir viso kito gynėjai ?

    • Atsakyti
  • Atkreipkite dėmesį: HK24: 2003 ,,Geriamojo vandens … , o kalbama apie karštą vandenį. Raskite tokį durnių kas gertų termofikacinį vandenį ! Kaip padidinti karšto vandens temperaturą sistemoje iki + 66 C renovuotame šilumos punkte jei iš ,,Panevėžio energijos“ gauname tik + 62 C ?
    Didžiausia problema negyvenamuos butuose.

Rodyti visus komentarus (3)

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų