P. Židonio nuotr.

Dėl karantino nesilaikymo nubausta tūkstančiai pažeidėjų

Dėl karantino nesilaikymo nubausta tūkstančiai pažeidėjų

Per tris karantino mėnesius policija dėl jo reikalavimų nesilaikymo iš viso nubaudė daugiau kaip 3 tūkst. asmenų.

„3 120 protokolų iš viso“, – BNS sakė Policijos departamento atstovas Ramūnas Matonis.

Pasak jo, sumokėjusiems per dvi savaites skirta pusė minimalios baudos – 250 eurų. Dėl tų, kurie sumokėti delsė, sprendžiama individualiai.

„Šiai dienai 1,1 tūkst. žmonių yra sumokėję“, – sakė policijos atstovas.

R. Matonio teigimu, dažniausi pažeidimai buvo būriavimasis, izoliacijos nesilaikymas ar kaukių nedėvėjimas.

Taip pat pradėta trylika ikiteisminių tyrimų dėl baudžiamajame kodekse numatytų kovos su epidemijomis ar užkrečiamosiomis ligomis taisyklių pažeidimų.

Administracinių nusižengimų kodeksas už karantino pažeidimus numato baudą nuo 500 iki 1 tūkst. eurų, juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims – nuo 1,5 tūkst. iki 6 tūkst. eurų. Pirmą kartą skiriama pusė minimalios baudos.

Administracinių nusižengimų kodekso pataisos priimtos balandžio pradžioje – juo padidintos baudos už karantino pažeidimus bei praplėstas institucijų, galinčių už šiuos pažeidimus bausti, ratas.

Iki tol bausti dėl karantino pažeidimų galėjo Nacionalinio visuomenės sveikatos centras ir savivaldybių administracijos, šiuo metu tai daryti gali ir policija bei karo policija, Viešojo saugumo tarnyba, pasieniečiai.

Karantinas siekiant kovoti su koronaviruso plitimu Lietuvoje įvestas kovo 16 dieną, jis tęsėsi iki birželio 16-osios.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.

 

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų