Spaudos konferencija. P. Židonio nuotr.

Dėl kanapių suimtam pareigūnui – narkotikai ne naujiena

Dėl kanapių suimtam pareigūnui – narkotikai ne naujiena

 

Darbe kovotojas su narkotikais, po darbo – kanapių augintojas. Tokį universalų pareigūną septynerius metus savo pašonėje galėjo glausti Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariatas (VPK).

Bent du kartus už gerą darbą padėkomis skatintas trisdešimtmetis kriminalistas Vaidas Oftas, nuo 2012 m. dirbęs Panevėžio apskrities VPK Kriminalinės policijos specialiajame padalinyje, šiuo metu suimtas ir jau kelintą dieną leidžia policijos areštinėje. Su antrankiais tiesiai iš darbovietės komisariate išvestas vyras už grotų praleis dešimt parų. Tokią griežtą kardomąją priemonę teismas jam paskyrė po to, kai pareigūną pasivijo įtarimai dėl veiklos, susijusios su narkotikais.

„Šiandien turime pranešti karčią žinią apie tai, kad po Panevėžio apskrities VPK Imuniteto ir vidaus skyriuje atlikto tyrimo šį antradienį buvo realizuota informacija apie galimą disponavimą narkotinėmis medžiagomis dideliu kiekiu su tikslu jas platinti. Sulaikyta keturių asmenų grupė, kuri specialiai įrengtoje patalpoje augino kanapes. Liūdniausia, kad tarp įtariamųjų yra mūsų komisariato darbuotojas. Jis, kaip kriminalistas, būtent ir dirbo su narkotikų bylomis“, – ketvirtadienį sušauktoje spaudos konferencijoje oficialiai pranešė Panevėžio apskrities viršininko pavaduotojas Mindaugas Ambraziūnas.

Derliaus nespėjo nuimti

Ikiteisminio tyrimo duomenimis, narkotikų gamyba įtariamų asmenų grupė veikė pasiskirstę vaidmenimis. Policijos pareigūnas V. Oftas buvo vienas iš pagrindinių šios komandos organizatorių. Kaip dabar teigia jo kolegos, šis pareigūnas aktyviais veiksmais prisidėjo gyvenamoje sodyboje nuo rugpjūčio mėnesio auginant kanapes. Dabar šios jau subrendusios ir atėjo laikas skinti derlių bei ruošti realizacijai. Tik tokius „verslininkų“ planus sustabdė policija, demaskavusi nelegalią kanapių laboratoriją. Kaip užčiuopė nusikaltimo siūlo galą, nei policija, nei Panevėžio apygardos prokuratūra kol kas neatskleidžia.

„Sodyba, kurioje kiek mažiau nei 20 kv. m. plote augintos kanapės, yra ne Panevėžio mieste ir ne rajone. Tikslios vietos, kol vyksta ikiteisminis tyrimas, atskleisti negalime“, – teigė M. Ambraziūnas.

Anot jo, kol pareigūnų paimta galimai narkotinė medžiaga ekspertų rankose, anksti spręsti apie jos kiekį ir galimą kainą juodojoje rinkoje.

Investavo į „verslą“

Nelegaliai veiklai vykdyti įtariamieji į kanapių laboratoriją galėjo būti investavę apie 10 tūkst. eurų. Manoma, kad tai buvo pirmas suimtųjų bandymas verstis narkotikais.

Šiuo metu atliekamos visų keturių suimtų asmenų apklausos. Kai kurie kartu su pareigūnu dirbę įtariamieji policijai jau buvo žinomi, jie buvo teisti už kitus nusikaltimus.

„Negalime pasakyti, ar jie pripažįsta kaltę. Dar tik pradėtas ikiteisminis tyrimas, vyksta apklausos, suimtieji gavo pranešimus apie pateiktus įtarimus“, – teigė Panevėžio apygardos prokuratūros vyriausioji prokurorė Nida Grunskienė.

Už neteisėtą disponavimas narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis turint tikslą jas platinti arba neteisėtas disponavimas labai dideliu narkotinių ar psichotropinių medžiagų kiekiu gresia nelaisvės atėmimas nuo 2 iki 8 metų.

 

Komentarai

  • O čia tai bent šposas…

    • Jokio sposo tai faktas kuom uzsiimineje po darbo,o ir darbo metu musu angelai sargai.

Rodyti visus komentarus (2)

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų