G. Balčiūno nuotr.

Dėl galimos korupcijos Panevėžio miesto savivaldybėje sulaikyti penki asmenys

Dėl galimos korupcijos Panevėžio miesto savivaldybėje sulaikyti penki asmenys

Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Panevėžio valdybos pareigūnai atlieka ikiteisminį tyrimą dėl Panevėžio miesto savivaldybėje galimai įvykdytų korupcinio pobūdžio nusikalstamų veikų – prekybos poveikiu bei piktnaudžiavimo tarnyba.

Tyrimą kontroliuoja Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras.

STT Panevėžio valdyba, atlikdama šį ikiteisminį tyrimą, tiria aplinkybes dėl kai kurių Panevėžio miesto savivaldybės viešųjų pirkimų, susijusių su projektavimu, dokumentacijos rengimu. Įtariama, kad privačių bendrovių atstovams buvo žadama paveikti Panevėžio miesto savivaldybės administracijos tarnautojus, jog šie ateityje priimtų palankius sprendimus dėl tų įmonių dalyvavimo ir laimėjimo savivaldybės organizuojamuose viešųjų pirkimų konkursuose ar dėl jau sudarytų sutarčių vykdymo. Ikiteisminio tyrimo metu surinkta duomenų, leidžiančių pagrįstai įtarti, kad už pažadėtą palankių sprendimų priėmimą galimai buvo atsilyginta ir kyšiais – paslaugomis.

Šiandien STT Panevėžio valdybos pareigūnai kartu su kitų STT teritorinių valdybų pareigūnais ir Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Šiaulių ir Panevėžio apygardos valdybos pareigūnais atliko suplanuotus procesinius veiksmus. Atliktos kratos asmenų darbo vietose bei namuose, iš Panevėžio miesto savivaldybės ir kai kurių uždarųjų akcinių bendrovių paimti tyrimui reikšmingi dokumentai.

Atliekant ikiteisminio tyrimo veiksmus, šiandien buvo sulaikyti 5 asmenys. Panevėžio miesto savivaldybės meras Rytis Mykolas Račkauskas sulaikytas, įtariant prekyba poveikiu bei piktnaudžiavimu tarnyba, mero patarėja Gintarė Maskoliūnienė sulaikyta, įtariant prekyba poveikiu, taip pat, įtariant prekyba poveikiu, sulaikyti dar trys asmenys, privačių bendrovių atstovai.

Galerija

Komentarai

 • nu pypt,kiek galima čia tuos merus gaudyti:(

 • Tai kaip daba bus su „nuline korupcijos tolerancija“? Jei Rackauskas tikras vyras, tai jis jau kaip ir nebe meras… Ar as klystu? Juk Petukauska atstatydino net itarimu nepareiskus, o cia netgi sulaikytas!

 • Taigi Urbšys mums „įsūdė“ tą merą. Kodėl jo nesuima?

 • kas isude-tas ir suvalgys

 • O as netikiu, kad kazkas blogai. Vienintele valdzia, kuri pradejo kazka daryti gero Panevezyje ir dirba del miesto. Kazkam tai nepatnka ir nori suvalgyti. Saunuolis meras ir jo komanda. Laikykites.

 • Ar tikrai tau viskas gerai? Visas miestas senai tai žinojo.. o tu netiki.. 🙂 daugiau jokių judėjimų !

 • Ir braunasi vaikinai brutualiai į politiką ne dėl viešo intereso….

 • butent po nesutarimu su Urbsiu, pradejo vykti tokie dalykai….sutapimas ar ne…. itariu Urbsys isizeide, kad visi nuo jo nusisuko.

 • Urbšys žaidžia politinius žaidimus. Pirma ėmėsi Matuzo, dabar Račkausko. Viskas prasidėjo kai Račkauskas nuo jo nusisuko. Ėmėsi Urbšys keršto. Lazda turi du galus. Buvęs SSStėtininkas dirba savo darbą.

  • kad galimai apvaginėja, svarbiau, kad Urbšys kaltas?… tikrai lietuviška

Rodyti visus komentarus (10)

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų