Dėl dviejų konkursų su Panevėžio savivaldybe besibylinėjusiai įmonei – prastos žinios

Dėl dviejų konkursų su Panevėžio savivaldybe besibylinėjusiai įmonei – prastos žinios

Panevėžio savivaldybės užsakymų sutvarkyti Senvagę ir Bendruomenių rūmų prieigas siekusiai statybų kompanijai „JK ranga“ – prastos žinios iš teismo.

Panevėžio apygardos teismas atmetė abu šios įmonės ieškinius, kuriais ji siekė, kad būtų panaikintas Savivaldybės sprendimas atmesti jos pasiūlymą. Anot bendrovės, Savivaldybė pirkime galbūt proteguoja konkrečią įmonę – Panevėžio statybos trestą (PST).

Panevėžio apygardos teismas praėjusį penktadienį atmetė „JK ranga“ ieškinį dėl Bendruomenių rūmų sutvarkymo konkurso, o kiek anksčiau, birželio 5-ąją, buvo atmestas ir tos pačios statybų kompanijos ieškinys dėl Savivaldybės skelbto konkurso Senvagei tvarkyti.

„Ta aplinkybė, kad UAB „JK Ranga“ pasiūlyta darbų kaina yra mažesnė nei kito tiekėjo negali paneigti perkančiosios organizacijos pareigos pasiūlymus vertinti vadovaujantis Viešųjų pirkimų įstatymo 17 straipsnio 1 dalyje nustatytais principais, o ieškovės teiginiai, kad atsakovė proteguoja AB „Panevėžio statybos trestas“ jokiais konkrečiai įrodymais nepagrįsti. Be to, bylos duomenys patvirtina, kad tiek ieškovė, tiek ir tretysis asmuo dalyvauja atsakovės skelbiamuose statybos darbų viešuosiuose pirkimuose, yra pripažįstamos pirkimų laimėtojomis bei vykdo su atsakove sudarytas sutartis, ką patvirtina ir ieškovės nurodomos su Panevėžio miesto savivaldybės administracija 2019 m. sudarytos sutartys“, – teigiama teismo sprendime dėl „JK ranga“ apskųsto Savivaldybės skelbto konkurso Senvagei sutvarkyti.

Tokią pat išvadą teismas padarė ir analogiškoje byloje dėl Bendruomenių rūmų prieigų rekonstrukcijos.

Negana to, „JK ranga“, teismo sprendimu, privalės apmokėti Savivaldybės ir trečiojo asmens byloje – PST – patirtas bylinėjimosi išlaidas – iš viso maždaug 6100 eurų.

Kol „JK ranga“ ieškiniai buvo nagrinėjami, Panevėžio apygardos teismas abiem konkursams buvo pritaikęs laikinąsias apsaugos priemones – juos sustabdęs.

Nors Savivaldybė laimėjo abi bylas su statybininkais, kol kas taškas bylinėjantis gali būti dar nepadėtas. Teismo sprendimai per dvi savaites nuo jų paskelbimo gali būti skundžiami aukštesnės instancijos teismui.

Komentarai

  • Niu va. O galėjo jau Senvagę tvarkyti, jei ne tie teismai.

Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų