Ilgai laukę, kol galės eiti tiltu, pėstieji dar palauks: užuot tęsę jo remontą, statybininkai susirinko ir išsivežė stelažus. P. ŽIDONIO nuotr.

Dėl centro rekonstrukcijos kasamas karo kirvis

Dėl centro rekonstrukcijos kasamas karo kirvis

Tarp Panevėžio savivaldybės ir miesto viešąsias erdves atnaujinančios įmonės Panevėžio statybos tresto užvirė ginčai, sustabdę ir pačius darbus.

Jau nuo vasaros pėstiesiems uždarytas tiltas per Nevėžį, jungiantis Bendruomenių rūmų prieigas su A. Jakšto gatve. Bendrovės statybininkai, užuot toliau jį rekonstravę, prieš keletą dienų susirinkę stelažus išvažiavo.

Didžiausiai mieste statybų kompanijai Savivaldybė žeria priekaištus ir dėl vėžlio žingsniu judančio Bendruomenių rūmų prieigų atnaujinimo bei Kranto gatvės lėtos rekonstrukcijos.

PST savo delsimą teisina tuo, kad koją kiša nuo jų nepriklausančios kliūtys.

Bėdos dėl tilto

Dar praėjusių metų vasarą A. Jakšto gatvės pėsčiųjų tiltas buvo uždarytas. Netrukus čia iškilo pastoliai ir prasidėjo darbai. Deja, ilgai jie netruko. Nors tai vienas svarbiausių infrastruktūros objektų, tačiau išvysti besidarbuojančius statybininkus buvo retenybė. O prieš kurį laiką išmontuoti ir patys pastoliai. Neoficialiai kalbama, kad tai savotiškas atkirtis Panevėžio miesto savivaldybei, nenorinčiai mokėti daugiau, nei buvo numatyta projekte.

Bendruomenių rūmų sutvarkymo projekte buvo numatyta, kad pėsčiųjų tiltui per Nevėžį bus reikalingas paprastasis remontas. Nuvalę nuo tilto nutrupėjusį betoną, statybininkai pareiškė, kad konstrukcijos pažeistos labiau, nei galvota, taigi, ir remontas kainuos brangiau. Panevėžio miesto savivaldybės administracijos direktorius Tomas Jukna patikina, kad Savivaldybė sutinka ieškoti papildomų lėšų, bet ne visiems darbams, kuriuos yra įvardijusi PST.

„Rangovas aiškino, kad šių darbų nebuvo galima pamatyti, kol tiltas buvo apžiūrimas iš pradžių. Savivaldybė pasiryžusi kalbėtis ir ieškoti sprendimų. Kad ir kaip būtų, tiltą privalu suremontuoti. Jis turi būti kuo greičiau atidarytas. Tačiau matome nenorą imtis darbų, nes patys pradžioje suskaičiavo per mažai jiems atlikti reikalingų lėšų. Tad dabar turime konfliktinę situaciją“, – pripažįsta T. Jukna.

Nors Savivaldybė spaudžia rangovus Bendruomenių rūmų prieigas, Kranto gatvę ir pėsčiųjų tiltą sutvarkyti iki birželio, PST skaičiuoja, kad remontai užsitęs iki rugsėjo. P. ŽIDONIO nuotr.

Nors Savivaldybė spaudžia rangovus Bendruomenių rūmų prieigas, Kranto gatvę ir pėsčiųjų tiltą sutvarkyti iki birželio, PST skaičiuoja, kad remontai užsitęs iki rugsėjo. P. ŽIDONIO nuotr.

Rangovai nustebino

Administracijos direktoriaus teigimu, po diskusijų sutarta, kad projektuotojai parengs naują projektą, kokių papildomų darbų reikia atlikti ir kiek tai kainuos.

„Finansavimas bus aiškus tik tuomet, kai žinosime, kokių papildomų darbų reikės. Visko ten tikrai nereikia keisti, kaip kad nurodo PST, bet Savivaldybė sutinka, kad už kai kuriuos darbus teks primokėti papildomai“, – kalbėjo T. Jukna.

Jam labiau nerimą kelia tai, kad Bendruomenių rūmų sutvarkymo projektą, į kurį įeina ir pėsčiųjų tilto rekonstrukcija, reikia pabaigti iki šių metų birželio. Nors oro sąlygos jau leistų statybininkams sugrįžti į statybvietę, kol kas nevyksta net pasiruošimo darbai.

„Tikrai nesitikėjome, kad su PST turėsime tokių problemų.“

T. Jukna

„Bendruomenių prieigų sutvarkymo projektas kol kas sunkiai įgyvendinamas. Dar pernai su PST turėjome ne vieną susitikimą, net iki pykčių priėjome. Darbai turi būti baigti iki birželio mėnesio, o dar tiek daug nepadaryta. PST teisinosi, kad nuvylė subrangovai, bet jeigu nuvylė vieni, reikia ieškoti kitų arba patiems imtis darbų. Tikrai nesitikėjome, kad su PST turėsime tokių problemų“, – teigė T. Jukna.

Jeigu iki birželio projektas nebus baigtas, Savivaldybei grės sankcijos. Tokiu atveju, pasak administracijos vadovo, nebus kitos išeities, kaip skirtas baudas perleisti savo įsipareigojimų nevykdantiems rangovams.

„Galbūt buvo padaryta žmogiška klaida ir kažkas kažko iki galo neįvertino, nesuskaičiavo. Dabar PST nenori tų darbų daryti, nes jie yra nuostolingi, o mes negalime atsisakyti jų paslaugų. Reikės dėti visas pastangas, kad priverstume užbaigti, ką pradėjo. Jeigu laiku nebus baigtas projektas, gresia baudos, Savivaldybei teks patirtą žalą perkelti rangovams“, – sakė T. Jukna.

P. ŽIDONIO nuotr.

P. ŽIDONIO nuotr.

Nenumatytos kliūtys

PST turi savo versiją, kodėl darbai prie Bendruomenių rūmų sustojo.

Pasak bendrovės statybos direktoriaus Kęstučio Tamošiūno, darbus planuojama baigti iki šių metų rugsėjo 1-osios. Anot jo, jau pačioje pradžioje bendrovė susidūrė su keliomis kliūtimis Kranto gatvėje, todėl teko darbus pristabdyti.

K. Tamošiūno teigimu, projekte nebuvo numatytas Kranto gatvės archeologinis žvalgomasis tyrimas. Ties SEMC aikštele buvo atrasti senieji statinio pamatų fragmentai – dėl jų reikėjo atlikti archeologinius tyrimus. Darbus, PST atstovo tvirtinimu, teko atidėti ir dėl bendrovės „Aukštaitijos vandenys“ vykdomos vandentiekio tinklų trasų rekonstrukcijos.

Galiausiai, pradėjus tvarkyti A. Jakšto gatvės pėsčiųjų tiltą, pasak K. Tamošiūno, pastebėta, kad tilto būklė nepatenkinama ir neatitinka projektuose numatytų remonto sprendinių. Reikalinga keisti bei stiprinti tilto laikančiąsias konstrukcijas, spręsti vandens nuvedimo problemas – performuoti nuolydžius, iš esmės keisti turėklų tvirtinimą.

„Apie tai informavome statytoją ir paprašėme, kad, įvertinus atidengtas konstrukcijas, pakeistų ir papildytų projektinius sprendinius. Kainos pasikeitimo klausimo šiuo metu komentuoti negalime, kadangi dar nesame gavę pataisyto tilto projekto. Jį gavęs rangovas galės įvertinti projektinių sprendinių ir kainos pasikeitimą. O pabaigti tilto rekonstrukciją, priklausomai nuo to, kaip greitai gausime pataisytus projektinius sprendinius, galime per 4 mėnesius“, – komentavo K. Tamošiūnas.

Užbaigus visą Bendruomenių rūmų prieigų sutvarkymo projektą, miesto centras turėtų gerokai pasikeisti: sutvarkyta teritorija ne tik šalia rūmų, bet ir Kranto g. atkarpa tarp Vasario 16-osios ir Anykščių gatvių, nuo pastarosios iki P. Puzino gatvės išlietas asfaltas, atnaujinti pėsčiųjų ir dviračių takai, sumontuoti nauji šviestuvai, sutvarkytoje automobilių stovėjimo aikštelėje daugės stovėjimo vietų, atnaujintas pėsčiųjų tiltas, rūmų prieigose įrengtos arba atnaujintos žaliosios zonos.
Visos šios teritorijos sutvarkymo kaina siekia beveik 2,5 mln. eurų.

Komentarai

 • PST gudragalviai noreciau pasiaiskinimo del kreivos sleivos dangos Laisves aiksteje ir dar kreivesnes gatves

  • Atsakyti
  • Jus visiskai teisus – Elektros gatves dangos kokybe baisi! Ties Variakojo sporto kompleksu esancioje autobusu stoteleje jau plika akimi matomos provezos o visa gatves danga banguota – ypac atkarpa nuo Urbsio g. iki Smetonos g.

  • Yra garantijų klausimas dėl jau padarytų darbų. Elektros gatvės darbų kokybė neatlaiko jokios kritikos. Viskas kreiva šleiva, tad turi suveikti sutarčių punktai dėl darbų kokybės. Jei tokie yra…

   • Atsakyti
 • Vingių Jonai, gudragalviai sėdi savivaldybėje, nes paruošia darbų pirkimo sąlygas, bei parenka darbus numatytiems pirkimams neatsižvelgdami į jokias kintančias sąlygas. Vien nuo 2022 m pasikeitė dalis reikalavimų, reglamentų įvairių, kurių privalu laikytis rangovams. Kaip pvz. atlikti archeologinius tyrimus, ištirti geologines sąlygas ir perderinti jau parengtus projektus kad ir su ivairiom inspekcijom bei suderinti su aplinkos pritaikymu žmonėms su negalią reikalavimais. Aš pasiūlyčiau iš viso nuardyti esamą yrantį pėsčiųjų tiltą ir pastatyti naują iš lengvesnių nei gelžbetonis medžiagų.

Rodyti visus komentarus (4)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų