I. Stulgaitės-Kriukienės nuotr.

Dėl atliekų karo Panevėžyje – Konstitucinio teismo išaiškinimas

Dėl atliekų karo Panevėžyje – Konstitucinio teismo išaiškinimas

Konstitucinis Teismas nutarė, kad savivaldybių vidaus sandoriais iš jų kontroliuojamų bendrovių perkamos tam tikros konkrečios paslaugos atitinka Konstituciją.

„Savivaldybės gali sudaryti vidaus sandorius dėl viešųjų paslaugų teikimo tik išimtiniu atveju – įstatyme nustatytomis sąlygomis“, – teigiama gegužės 5-ąją paskelbtame nutarime.

Tai reiškia, kad savivaldybės gali sudaryti vidaus sandorį tik tada, kai nori pavesti jų kontroliuojamai įmonei teikti vandens tiekimo, nuotekų valymo, šilumos tiekimo, atliekų tvarkymo, keleivių vežimo, teritorijų ir gatvių priežiūros ir tvarkymo, maitinimo švietimo, socialinės globos arba sveikatos paslaugas.

Keltos abejonės, ar toks viešųjų pirkimų ir vietos savivaldos įstatymų taikymas neprieštarauja Konstitucijos straipsniams, kurie apibrėžia savivaldybių veikimą bei valstybės reguliuojamą ūkinę veiklą.

Tokio išaiškinimo 2020-ųjų pabaigoje paprašė Panevėžio apygardos teismas, nagrinėjantis miesto savivaldybės vidaus sandorį su jos kontroliuojama bendrove „Panevėžio specialus autotransportas“.

Į teismą kreipėsi privati įmonė „Ecoservice“, prašydama pripažinti negaliojančiu Savivaldybės ir jos įmonės vidaus sandorį, pagal kurį „Panevėžio specialus autotransportas“ įsipareigojo už 50 mln. eurų 10 metų tvarkyti panevėžiečių atliekas.

Verslininkai paprašė Panevėžio apygardos teismo kreiptis išaiškinimo į Konstitucinį teismą.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų