P. Židonio nuotr.

Dėl atliekose skandinamo paveldo – ažiotažas

Dėl atliekose skandinamo paveldo – ažiotažas

Atliekų jūroje skandinamo valstybės saugomo paveldo – Nevėžninkų koplyčios – likimas sukėlė ant kojų ne tik tuo pasibaisėjusius vietinius gyventojus.

Kodėl Naujamiesčio seniūnijoje esanti unikali, dar XIX a. antrojoje pusėje statyta mauzoliejinė koplyčia laidojama po automobilių atliekomis ir kodėl šventoriaus žemę drasko keturračiai, susidomėjo ir paveldosaugininkai, ir Seimo nariai.

Šią savaitę „Sekundei“ paviešinus, kad galimai neatsakingas verslas automobilių ardymo atliekomis nusprendė atsikratyti jas tiesiog išversdamas prie pat architektūros perlo, atsirado ir daugiau liudininkų, kuriems pavyko užfiksuoti galimus įkalčius, nuvesiančius prie pažeidėjų.

Deja, aplinkosaugininkų tai nesudomino ir tyrimas buvo nutrauktas. Šia istorija susidomėjęs Seimo Aplinkos apsaugos komiteto narys Linas Jonauskas patikino pats iš naujo inicijuosiantis tyrimą.

Nors apie didžiules atliekų krūvas šalia valstybės saugomo paveldo žiniasklaidai pranešęs neabejingas panevėžietis svarstė, kad čia jos atsirado prieš keletą mėnesių, netrukus paaiškėjo, kad sąvartynas šalia Nevėžninkų koplytėlės išaugo prieš gerą pusmetį.

Visą straipsnį skaitykite kovo 25 dienos (penktadienio) „Sekundės“ laikraštyje.

Galerija

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų