Aušrinė Armonaitė. Mariaus Morkevičiaus (ELTA) nuotr.

Dėl A. Anušausko atsistatydinimo – koalicinės tarybos posėdis

Dėl A. Anušausko atsistatydinimo – koalicinės tarybos posėdis

Po žinios apie krašto apsaugos ministro Arvydo Anušausko atsistatydinimą, Laisvės partija pirmadienio vakarą siūlo šaukti koalicinės tarybos posėdį.

Apie tai Eltai patvirtino Laisvės partijos pirmininkė Aušrinė Armonaitė.

Koalicijos formate siūloma aptarti ne tik A. Anušausko pasitraukimo priežastis, bet ir naujojo Krašto apsaugos ministro (KAM) vadovo paskyrimo procesus. Taip pat „laisviečiai“ norėtų aptarti A. Anušausko pareiškimus dėl galimos korupcijos gynybos srityje.

„Koalicijos atsakomybė yra bendra. Ji gali grąžinti šiuo metu galimai prarandamą pasitikėjimą Vyriausybės ir Seimo sprendimais nacionalinio saugumo srityje, o juk pasitikėjimas yra svarbus šalies saugumo aspektas“, – sekmadienio vakarą savo „Facebook“ paskyroje rašė A. Armonaitė.

„Naudojimasis institucijomis gali suteikti visai šiai karštai situacijai stabilumo“, – pridūrė ji.

Nors koalicijos partneriai kol kas galutinai nepatvirtino dėl dalyvavimo posėdyje, tikimasi, jog jame dalyvaus ir premjerė Ingrida Šimonytė, ir Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen.

Žinia apie netikėtą ministro atsistatydinimą pasirodė penktadienį. A. Anušauskui nei patvirtinant, nei paneigiant socialiniuose tinkluose pasklidusių kalbų apie atsistatydinimą, Vyriausybės spaudos tarnyba penktadienio vakarą išplatino pranešimą, kuriame nurodyta, jog premjerė gavo A. Anušausko prašymą trauktis iš Ministrų kabineto.

Šeštadienio ryte apie atsistatydinimą daugiau detalių pateikė ir pats A. Anušauskas. Po susitikimo su prezidentu Gitanu Nausėda žurnalistams A. Anušauskas sakė, kad jis iš premjerės sulaukė pasiūlymo užleisti krašto apsaugos ministro pareigas kitam politikui, o pačiam užimti jo, komiteto pirmininko vietą Seime. Kaip teigė politikas, jis tokios „rokiruotės“ atsisakė.

Visgi, po susitikimo su prezidentu A. Anušauskas taip pat užsiminė apie galimą korupciją krašto apsaugos sistemoje – politikas tikino susidūręs su „grubaus kišimosi į viešuosius pirkimus atvejais“.

Savo ruožtu I. Šimonytė savo feisbuko paskyroje parašė, kad krašto apsaugos ministro A. Anušausko atsistatydinimas nėra susijęs su kaip nors staiga pakitusia Lietuvos nacionalinio saugumo būkle ar neigiamomis žiniomis apie ministerijos veiklą. Pasak jos, tai yra susiję su lūkesčiu per šią kadenciją padaryti „dar daugiau ir greičiau“.

Kad yra pasiruošęs sėsti į krašto apsaugos ministro postą šeštadienį sakė Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininkas Laurynas Kasčiūnas. Pasak jo, tą jis padarys jei tik sulauks pasiūlymo.

Platinti, skelbti, kopijuoti Eltos informacijas ir fotoinformacijas be raštiško Eltos sutikimo draudžiama.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų