Pasak D. Labanavičiaus, negalima leisti, kad kažkas už mus nuspręstų, kas bus mūsų Seimo narys, mūsų meras, mūsų prezidentas.

Deividas Labanavičius: nemokami pietūs – visiems pradinukams

Deividas Labanavičius: nemokami pietūs – visiems pradinukams

LR Seimo narys, panevėžietis Deividas Labanavičius drauge su LVŽS frakcijos kolegomis registravo įstatymo projektą, kurio tikslas – skirti nemokamus pietus visiems mokiniams, kurie mokosi mokyklose pagal pradinio ugdymo programą, nevertinant gaunamų pajamų. Nemokamo pradinukų maitinimo išplėtimas buvo ir yra LVŽS programinis įsipareigojimas savo rinkėjams.

Pasak D. Labanavičiaus, dar 2008 m. pagal priešmokyklinio ir pradinio ugdymo programas mokomi vaikai turėjo teisę į nemokamus pietus. Vėliau atėmus šią teisę, tik nuo praėjusių metų etapais buvo pradėtos įgyvendinti nemokamo maitinimo programos.

Tikimasi, kad nemokamas maitinimas visiems priešmokyklinių ir pradinių klasių vaikams sumažins socialinę bei emocinę atskirtį tarp pradinių klasių moksleivių. Taip pat bus ugdomi teigiami moksleivių mitybos įpročiai ir užtikrinamas tinkamas moksleivių mitybos režimas.

LVŽS frakcijos narių teigimu, pradinių klasių moksleivių skaičius Lietuvoje tendencingai mažėjo nuo 150 tūkst. (2009 m.) iki 116 tūkst. (2020 m.). Manoma, kad valstybės biudžeto išlaidos nemokamiems pietums visiems pradinukams ženkliai nepakis. Stebint demografinę padėtį Lietuvoje prognozuojama, kad pradinių klasių moksleivių skaičius artimiausiu metu ir toliau mažės, todėl šios išlaidos nedidės, nepaisant metinės infliacijos.

Šiuo metu vieno vaiko pietūs mokykloje, skaičiuojant trejus metus – nuo priešmokyklinės iki antrosios klasės, mūsų biudžetui kainuoja apie 892,5 euro. Jei pavyktų užtikrinti nemokamus pietus tam pačiam vaikui ir trečioje bei ketvirtoje klasėje, valstybės skiriamos lėšos padidėtų 595 eurais, iki 1487,5 euro per penkerius metus.

„Privalome užtikrinti visų pradinių klasių moksleivių, ne tik pirmokų ir antrokų, bet ir trečiokų bei ketvirtokų, nemokamus pietus. Pasirūpinę priešmokyklinukų ir visų amžiaus grupių pradinukų teisingos mitybos įgūdžių formavimu, mitybos režimo išugdymu, ne tik užtikrinsime socialinės atskirties mažinimą, bet ir nediferencijuosime pradinukų pagal amžių, kaip buvo iki šiol. Labai tikimės, jog kolegos Seime palaikys šią iniciatyvą ir jau kitais metais galėsime galvoti apie visų pradinių klasių moksleivių nemokamą maitinimą“, – sako D. Labanavičius.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų