Daugiau nei parą panevėžiečiai bėgs už Lietuvą (fotogalerija)

Daugiau nei parą panevėžiečiai bėgs už Lietuvą (fotogalerija)

Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienos proga Karaliaus Mindaugo husarų batalionas davė startą tradiciniu tapusiam šventiniam Kovo 11-osios bėgimui Panevėžyje aplink Laisvės aikštę.

Pirmieji bėgikai, nešini vėliavėle, aikštėje startavo gilią naktį iš trečiadienio į ketvirtadienį, 3.30 val. Finišuoti planuojama prieš pat šventinės Kovo 11-osios vidudienį, 11.30 val.

Simboliška, jog minint trisdešimt dvejus metus nuo Lietuvos valstybei svarbaus dokumento pasirašymo datos, nepertraukiamai bėgti bus siekiama trisdešimt dvi valandas.

Pagal jau nusistovėjusią tradiciją kiekvienas bėgantysis, prieš pradėdamas distanciją, perima simbolinę Lietuvos vėliavėlę iš distanciją baigiančio dalyvio. Taip trispalvė iš rankų į rankas keliaus daugiau nei parą.

Pasak Karaliaus Mindaugo husarų bataliono S5 skyriaus viršininko vyr. leitenanto Tomo Malinsko, kasmet panevėžiečiai stengiasi pagerinti šventinio bėgimo aplink Laisvės aikštę rekordą. Ne išimtis – ir šie metai. Norinčiųjų bėgti už Lietuvą jau užsiregistravo 500 dalyvių, neskaitant karių. T. Malinskui nėra tiksliai žinoma, kiek iš viso bėgikų leisis į trasą, nes miesto ugdymo įstaigos, įmonės jungėsi savo iniciatyva ir pateikė tik preliminarius duomenis. Įprastai tokių entuziastų susirenka apie aštuonis-devynis šimtus.

Šventinio bėgimo dalyviai turės įveikti po vieną ratą aplink Laisvės aikštę. Jo ilgis siekia šiek tiek daugiau nei 400 metrų.

Kovo 11-osios bėgimas Karaliaus Mindaugo husaro bataliono organizuojamas nuo 2013 metų.

P. Židonio nuotr.

Galerija

G. Kartano nuotr.

Galerija

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų