Daugiabučio lifte – inkščiantis radinys

Daugiabučio lifte – inkščiantis radinys

 

Vienai panevėžietei antradienis prasidėjo staigmena lifte. Stoties gatvės daugiabutyje apie septintą ryte įlipusi į liftą moteris jame aptiko gyvą, inkščiantį radinį – į skuduru išklotą dėžę sudėtus ir likimo valiai paliktus tris šunyčius bei dvi kalytes. Juos panevėžietė atvežė į gyvūnų globos draugijos namus Kaimiškio kaime.

Pasak draugijos pirmininkės ir šunų bei kačių prieglaudos įkūrėjos Rūtos Liberienės,

tokie gyvi radiniai tiek mieste, tiek rajone – nebe naujiena. Anot jos, per prieglaudos gyvavimo istoriją liftas – dar ne pati blogiausia vieta, kur aptikta atsikratomų keturkojų.

„Ne kartą priglaudėme šuniukus, paliktus ir prie šiukšlių konteinerių, pernai maiše buvo rasti kačiukai. Dar anksčiau šunyčiai buvo tiesiog išmesti į patį šiukšlių konteinerį“, – žmonių abejingumas vis dar šokiruoja R. Liberienę.

Daugiabučio lifte panevėžietės laukė inkščiantis radinys – į dėžę sukrauti penki šunyčiai. „Sekundės“ nuotr.

Atvežti nesiryžo

Prieglaudoje apžiūrėjusi lifte rastus mažylius, kinologė mano, jog šie mišrūnai augs nedideli – maždaug iki pusės blauzdų. Vadovės teigimu, šuniukai jau paaugę, savarankiškai ėda. Pagal amžių juos jau galima skiepyti. Šiomis dienomis rengiamasi juos paskiepyti ir ieškoma jiems naujų namų.

„Jie dar su mama turėjo būti. Šeimininkai galėjo patys per socialinius tinklus mažylius išdovanoti arba tiesiog atvežti pas mus“, – sako R. Liberienė.

Kaip tik pirmadienį į prieglaudą Panevėžio rajone iš Kupiškio atvežta šeimininkams nebereikalinga kalė su keturiais šuniukais.

Atsikrato prieš šventes

Gyvūnų prieglaudos baiminasi pošventinio laikotarpio, kai žmonės pradeda atsikratyti nereikalingų dovanų. Visgi Panevėžyje, pasak R. Liberienės, toks atvejis labai retas.

„Didžiausias antplūdis visą laiką būna prieš Kalėdas, kai visi masiškai atidavinėja savo keturkojus. Kaip sakau, kas prieš šventes atsikrato senais drabužiais, baldais, o kas – gyvūnais“, – pažymi draugijos pirmininkė.

Pasak R. Liberienės, prieššventiniu laikotarpiu augintiniai atidavinėjami masiškai ir gyvūnų skaičius prieglaudoje išauga ketvirtadaliu.

Tiesa, nemažai gyvūnų ir paimama. R. Liberienės teigimu, pernai per pirmuosius penkis mėnesius iš prieglaudos paimta 750 gyvūnų, o vėlesni duomenys dar neskaičiuoti. Spėjama, kad per 2019-uosius naujus šeimininkus bus suradę apie 1 800 keturkojų prieglaudos gyventojų. Per metus joje tenka pagyventi maždaug 2000 šunų ir kačių.

Komentarai

  • Dar visai padoriai pasielgė, kad ne prie konteinerio paliko.

Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų