Panevėžys draugaus su miestu Baltarusijoje

Panevėžys draugaus su miestu Baltarusijoje

Panevėžio savivaldybės taryba pritarė, kad nauju miesto partneriu taptų Vitebskas (Baltarusija). Bendradarbiavimo sutartį planuojama pasirašyti birželį, kada Vitebske vyks Lietuvos ir Baltarusijos verslo forumas.

Vitebskas – ketvirtas pagal dydį ir antras pagal įkūrimą Baltarusijos miestas. Čia gyvena apie 380 400 tūkst. gyventojų.

974 m. įkurtas Vitebskas nuo XIV a. priklausė LDK. Dabar tai pramonės, kultūros, mokslo centras.

Vitebskas taip pat laikomas Baltarusijos kultūros sostine, vadinamas antruoju Paryžium, kadangi čia gyveno ir kūrė nemažai įžymių dailininkų, menininkų: Markas Šagalas, Kazimiras Malevičius, Ilja Repinas ir kt. Vitebsko pasididžiavimas – M. Šagalo muziejus, festivaliai ir kultūriniai renginiai.

Pirmuosius ryšius su šiuo Baltarusijos miestu Panevėžys jau užmezgė – pateiktos trys bendros projektinės paraiškos Lietuvos-Latvijos-Baltarusijos, Lietuvos-Baltarusijos programai. Prie šių iniciatyvų yra prisidėjęs ir Panevėžio partneris Daugpilis (Vitebskas yra pastarojo miestas partneris).

Komentarai

  • Labai gerai. Puikios naujienos. Žmonių masiškai mažėja, katastrofiškais tempais virstame kraterių išdaužytu kaimeliu, bet va – draugausime su „antruoju Paryžiumi“.

  • Gal Baltarusai musu miesto valdzia pamokys kaip reikia miesta, miesto parkus, miesto paupius tvarkyti. Didesnio siukslyno koks dabar yra skaistakalnio parko paupyje nei prie vienos valdzios nebuvo. Salia futbolo akademijos pilna privirtusiu medziu, bet niekam tai neidomu.

  • o kas darosi su berciunu kurortu baisus siukslinas

    • Atsakyti
Rodyti visus komentarus (3)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų