P. Židonio nuotr.

Darželiuose – tuštėjimo sezonas

Darželiuose – tuštėjimo sezonas

Artėjant vasarai atostogų planus dėlioja ne tik darbuotojai. Panevėžyje šią vasarą po mėnesį duris užvers dešimt lopšelių-darželių iš mieste veikiančių beveik trijų dešimčių.

Remontams besiruošiančių įstaigų vadovai tvirtina dėl tokios pauzės šįmet iš tėvų nebesulaukę priekaištų, mat jų atžalas priimti privalės kaimyninės ikimokyklinės įstaigos.

Mažins pajėgumus

Miesto Savivaldybės Švietimo skyriaus specialistės Simonos Vizbarienės teigimu, birželį vaikams dar bus atviri visi lopšeliai-darželiai, tačiau liepą šeši bus uždaryti remontui. Duris auklėtiniams tą mėnesį užvers „Aušra“, „Sigutė“, „Kastytis“, „Diemedis“, „Varpelis“ ir „Pušynėlis“.

Rugpjūtį patalpas remontuos keturi: „Rūta“, „Žilvitis“, „Žibutė“ ir „Žilvinas“.

„Vaikai nebus visiškai palikti be darželių. Jei tėveliai pageidauja, jų atžalas priims kaimyniniai“, – teigia S. Vizbarienė.

Kiti darželiai dirbs per visą vasarą, tačiau gerokai mažesniais pajėgumais.

Vietoje viso miesto 29-iose ikimokyklinėse įstaigose dabar esančių 284 grupių birželį bus palikta 231, mažiausiai grupių dirbs liepą – 153, o rugpjūtį 156.

Specialistė įsitikinusi, jog pagal tokį planą darželiams pavyks priimti visus neatostogaujančius mažuosius.

„Jau nebėra tokios situacijos, kai visai vasarai dirbti mieste likdavo septyni darželiai ir kituose tekdavo pristatyti vaikams papildomas loveles. Dabar tie keli užsidarantys vienam mėnesiui randa sprendimą“, – sako S. Vizbarienė.

Panevėžio lopšeliai-darželiai per vasarą dirbs gerokai mažesniais pajėgumais.

Drausmins tėvelius

Ikimokyklinių įstaigų vadovai dar ankstyvą pavasarį apklausė tėvelius, kaip planuoja vaikus leisti į darželius. Pagal tai suskaičiuota, kiek grupių užteks vasarą.

„Liepą ir rugpjūtį vaikų atvedama tikrai mažai. Netgi ir sutartis su darželiais pasirašę tėveliai ne visi vaikus veda. Pasitaiko netgi atvejų, kai auklėtojai tenka dirbti su vienu dviem vaikais“, – komentavo S. Vizbarienė.

Anot jos, kad nebūtų tuščių grupių, šįmet Savivaldybės taryba priėmė sprendimą, kad ikimokyklinių įstaigų administracijos atidžiai sektų vaikų lankomumą.

Su tėveliais, pasirašiusiais sutartis, kad jų vaikas tikrai lankys darželį, bet per mėnesį 50 proc. dienų jo neatvedusiais, įstaiga gali jas nutraukti.

„Pirmi metai, kai prašysime direktorių sekti vaikų lankomumą, o tėvelių – atsakingai susiplanuoti atostogas. Jei planuoja atostogauti, tam laikotarpiui nesirašyti ugdymo sutarties“, – sako Švietimo skyriaus specialistė.

Savivaldybė viliasi, jog tėvams tinkamiau susiplanuoti vasarą su vaikais padės ir finansinis aspektas. Nelankantieji darželio atleidžiami nuo 11,50 euro per mėnesį ugdymo mokesčio.

Išgelbės seneliai

Į „Kastyčio“ darželį dukrą leidžianti panevėžietė Marija ieško, kas mažąją prižiūrės visą liepą, kai įstaiga bus uždaryta remontui.

Marija sako galinti atžalą vesti į netoliese esantį „Žilviną“, visgi tokios permainos mamai neatrodo tinkamiausia išeitis.

„Kažkuriais metais jau taip buvo ir pamenu, kaip sunkiai dukra prisitaikė prie svetimos aplinkos ir kitos auklėtojos, į darželį eidavo su ašaromis. Šiais metais sutarties nepasirašiau ir ieškosime kitų būdų, gal bandysime su seneliais tą mėnesį suktis“, – svarsto Marija.

Keisis vaikais

Į „Žilvičio“ darželį liepą iš „Kastyčio“ planuoja pereiti apie 80 vaikų.

Priimti naujokus besiruošiančios įstaigos direktorė Lina Budreikaitė teigia, jog vaikai tikrai lengvai turėtų tilpti po vienu stogu.

„Mes turime 11 grupių, tiek Savivaldybė mums leido palikti ir per vasarą. Įvertinus, kad mūsų pačių vaikų vasarai teliks gal 8–9 grupės, atėję iš kitur tikrai tilps“, – sako L. Budreikaitė.

O rugpjūtį remontą pradėjus „Žilvičiui“, iš jo 190-ies vaikų tą mėnesį vasaroti „Kastytyje“ tėvai užrašė 56.

„Jau turime praktikos, kai ateina gerokai mažiau vaikų, nei tėvai užrašo. Netgi yra buvę, kad pagal tėvelių prašymus į kitą darželį turėjo eiti 84 vaikai, o nuėjo tik 30.“

L. Budreikaitė

Direktorė neatmeta, jog vaikų „mainų“ mastas veikiausiai bus gerokai mažesnis.

„Jau turime praktikos, kai ateina gerokai mažiau vaikų, nei tėvai užrašo. Netgi yra buvę, kad pagal tėvelių prašymus į kitą darželį turėjo eiti 84 vaikai, o nuėjo tik 30“, – pamena direktorė.

Pasak L. Budreikaitės, žinią, kad įstaiga rugpjūtį nedirbs, tėvai sutiko ramiai.

„Vieni atostogas suplanavo, kiti sakė mėnesiui samdysiantys auklę. Niekas mums nepriekaištavo“, – tvirtina lopšelio-darželio vadovė.

Pažymų nebeprašys

Kosmetinį remontą liepą planuoja ir „Aušros“ darželis.

Per tą laiką neatostogaujančius jo auklėtinius priglaus „Dobilas“.

„Aušros“ direktorės Vilmos Samulionienės teigimu, į kaimyninį darželį planuoja pereiti tik dvi vaikų grupės iš esamų 11-os.

Jei atsiras daugiau tėvelių, norinčių liepą leisti vaikus į darželį, pasak direktorės, „Dobilas“ sutiktų priimti dar vieną grupę.

„Bet dauguma tėvų suplanavo tą mėnesį atostogas. Mūsų tėveliai buvo tikrai labai geranoriški. Buvau maloniai nustebinta, kad niekas nepyko, neišsakė piktų nusiskundimų. Anksčiau privalėjom paklusti Savivaldybės direktyvai ir reikalauti iš tėvelių pažymų, kada vasarą dirba ir kada atostogaus. Tai buvo labai sudėtinga, papildomas krūvis. Labai džiaugiamės, kad šįmet to nebereikėjo“, – kalbėjo V. Samulionienė.

 

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų