Darželiui ieško griovėjų

Darželiui ieško griovėjų

Jei Panevėžio savivaldybei pavyks surasti rangovą, dar iki metų pabaigos Trumpojoje g. 1 pradės riaumoti sunkioji technika, griaus dar sovietmečiu statytą buvusio vaikų lopšelio-darželio „Saulutė“ pastatą.

Taip rengiamasi būsimos automobilių stovėjimo aikštelės Smėlynės gatvėje statyboms.

Savivaldybės paskelbtas konkursas darželio griovėjams baigėsi penktadienį.

Atlikus visas viešųjų pirkimų procedūras, paaiškės, kiek už tokius darbus teks sumokėti iš miesto biudžeto. Kol kas Savivaldybė tam buvo numačiusi 30 tūkst. eurų.

Miesto infrastruktūros skyriaus vedėjo Daliaus Vadlugos teigimu, besidominčiųjų darželio griovimu būta ne vieno.

Konkurso laimėtojas buvusio darželio pastatą nugriauti ir sutvarkyti sklypą turėtų dar iki šių metų pabaigos.

Prieš griovimo darbus bus atjungiami inžineriniai tinklai, demontuojami vandentiekio ir kanalizacijos įvadai.

Šis pastatas ilgą laiką stovi tuščias ir masina nuotykių ieškotojus arba benamius – užkalti langai ir durys nuolat išplėšiami.

„Skubame ir dėl to. Sutvarkius nebebus problemos“, – sako D. Vadluga.

Vaiduokliu virtusį buvusio vaikų darželio pastatą dar šiais metais planuojama nušluoti nuo žemės. G. Kartano nuotr.

Smarkiai pabrango

Sutvarkius uždaryto darželio teritoriją, sklypas bus paruoštas automobilių aikštelei įrengti.

Jos projektas jau parengtas.

Šiemet buvo planuota pradėti jos statybos darbus, tačiau Savivaldybė motyvuoja, jog planus teko keisti smarkiai išaugus kainoms.

Anksčiau planuota aikštelę įrengti už maždaug 300 tūkst. eurų. Dabar, pasak D. Vadlugos, skaičiuojama, kad kaina greičiausiai viršytų ir milijoną eurų.

Beveik 6000 kv. m užimančioje daugiau nei prieš dešimtmetį uždaryto „Saulutės“ lopšelio-darželio teritorijoje suprojektuota įrengti 219 vietų automobiliams, iš kurių 8 būtų skirtos neįgaliesiems, 4 – elektromobiliams.

Aikštelėje numatytos žaliosios skiriamosios juostos, apsodintos želdiniais. Statant aikštelę būtų platinama ir įvaža iš Smėlynės gatvės į Trumpąją, o jų sankryžoje eismą planuojama reguliuoti išmaniuoju šviesoforu. Važiuojantiems Smėlynės gatve visada degtų žalia, o kitos spalvos įsijungtų automobiliui iš Trumposios gatvės priartėjus prie sankryžos.

Jau parengtas ties Smėlynės ir Trumposios gatvių sankirta numatytos automobilių stovėjimo aikštelės projektas. G. Kartano nuotr.

Planuojami du etapai

Pasak D. Vadlugos, aikštelės statybos darbai prasidės, kai jai bus skirtas finansavimas. Kol nepatvirtintas miesto kitų metų biudžetas, nėra aišku, ar tokiam objektui atsiras lėšų.

Jau keletą metų tokios infrastruktūros įrengimo Lietuvos automobilių kelių direkcija nebefinansuoja. Tad Savivaldybė ieško kitų finansavimo šaltinių.

Savivaldybė šį projektą yra suskirsčiusi į du etapus. Pirmuoju būtų tvarkoma dalis aikštelės arčiau Smėlynės gatvės. Antrasis etapas apimtų teritoriją, kur dabar tebestovi darželio pastatai. D. Vadluga neatmetė tikimybės, kad abu etapai gali būti vykdomi iš karto.

Pasirinko aikštelę

Daugiau nei prieš dešimtmetį uždarytam vaikų darželiui kurta ne viena vizija. Viena idėjų buvo į jo pastatą iš Smėlynės gatvės perkelti Panevėžio greitosios medicinos pagalbos stotį.

Dar 2013 metais Sveikatos apsaugos ir Finansų ministerijos sutarė, kad tam Panevėžys per trejus metus iš valstybės biudžeto gaus 4 mln. 429 tūkst. eurų. Tačiau vietoje žadėtųjų milijonų valstybė per metus atseikėdavo vos po 100 tūkst. eurų, o statybininkai, atlikę dalį darbų, bankrutavo. Galiausiai ir pati Savivaldybė dėl menko valstybės finansavimo nebematė galimybių išjudinti statybas.

Greitosios medicinos pagalbos stotis iškelta į rekonstruotas patalpas Sietyno gatvėje.

Vėliau atsirado verslininkai, darželyje ketinę įkurti dienos centrą seneliams, tačiau ir ši idėja liko neįgyvendinta.

Nors Smėlynės gatvėje prie Respublikinės Panevėžio ligoninės esanti automobilių stovėjimo aikštelė apmokestinta, tačiau stovėjimo vietų vis tiek trūksta. Be to, ligoninė yra numačiusi didžiulę plėtrą, tad ateityje lankytojų ir pacientų srautas dar labiau išaugs.

O ir miesto Savivaldybė vis sulaukia aplinkinių gyventojų skundų dėl jų kiemuose paliekamų automobilių.

Nauja, didelė automobilių stovėjimo aikštelė, kaip tikimasi, šią problemą išspręstų. Jai atsiradus, planuojama uždrausti statyti automobilius Smėlynės gatvėje, išskyrus dabar esančias stovėjimo vietas ligoninės pusėje. Ar naujoji aikštelė bus mokama, spręstų miesto Taryba.

 

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų