Iš vaikų lopšelio-darželio „Varpelis“ šią savaitę pabėgęs šešiametis rastas už pusantro kilometro nuo švietimo įstaigos, prie prekybos centro.

Iš darželio pabėgęs vaikas klaidžiojo po miestą

Iš darželio pabėgęs vaikas klaidžiojo po miestą

 

Suaugusiam žmogui pusantro kilometro nueiti užtenka keliolikos minučių, o šešiamečiui šis atstumas ir dar judriausiose, nepažįstamose miesto gatvėse gali baigtis labai liūdnai.

Į tokią kelionę išsiruošė berniukas, pirmadienį vienas iškulniavęs iš Panevėžio lopšelio-darželio „Varpelis“. Laimė, šaligatviu žingsniuojantį vaiką pastebėjo praeiviai. Jie pirmieji ir pranešė policijai apie mieste vieną klaidžiojantį išsigandusį mažametį.

Kokį košmarą turėtų išgyventi tėvai, sužinoję apie tokį atžalos dingimą iš lopšelio-darželio, atsakingo už mažųjų priežiūrą ir saugumą, klausimų turbūt niekam nekyla.

„Kas per klausimas, aišku, kaip tėvai priėmė tokį įvykį“, – praėjus kelioms dienoms po incidento kalbėjo lopšelio-darželio „Varpelis“ direktorės pareigas laikinai einanti Jolanta Obrikienė.

Anot jos, auklėtojai su savo grupės vaikais būnant lauke pirmadienį apie pietus vienas vaikas staiga pradingo.

Iš pradžių darbuotojai pagalvojo, kad mažylis tiesiog pasislėpė. Direktorės teigimu, berniukas mėgo slėpynes ir dažnai kalbėdavo apie pabėgimą.

„Buvo tokia situacija, buvo ir vaiko planas pabėgti, jis kalbėdavo, kad nori išeiti. Auklėtoja pamanė, kad ir vėl kažkur pasislėpė“, – pasakojo J. Obrikienė.

Netrukus paaiškėjo, jog situacija gerokai baisesnė. Direktorė tvirtina, jog apie dingusį vaiką iš karto pranešta atsakingoms tarnyboms bei tėvams.

Dėmesį atkreipė praeivė

„Vaikas buvo rastas, dabar jis toliau lanko mūsų darželį, apie pabėgimą nebekalba. Informuotas Panevėžio švietimo ir jaunimo reikalų skyrius, įvykis rimtai apsvarstytas ir mūsų įstaigoje“, – aiškino laikinoji lopšelio-darželio direktorė.

Anot jos, tai pirmas toks įvykis jos vadovaujamame darželyje ir tikimasi, kad paskutinis.

Šiek tiek kitaip šešiamečiui buvusią grėsmingą situaciją nupiešė į redakciją paskambinęs anonimas. Jo teigimu, nuo Sirupio gatvėje esančio vaikų darželio mažametis nupėdino iki pat prekybos centro „Rimi“ Klaipėdos gatvėje ir jo niekas kurį laiką net nepasigedo.

Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Komunikacijos grupės specialistas Tadas Martinaitis informavo, kad Bendrąjį pagalbos centrą pats pirmasis pagalbos prašymas pasiekė vis dėlto ne iš švietimo įstaigos – paskambino gatvės praeivė, prie prekybos centro radusi pasiklydusį vaiką. Pagal šį pranešimą atvykusiems pareigūnams pradėjus aiškintis, iš kur viešoje vietoje atsirado vienas mažametis, jo per pagalbos tarnybas ėmėsi ieškoti ir darželis „Varpelis“.

„Auklėtojos teigimu, vaiko pasigesta 12 val., o 13 val. pareigūnai jį su tėvais pristatė į darželį. Mažylis jokių sužalojimų nepatyrė, buvo sveikas, tik išsigandęs“, – teigė policijos atstovas.

Tyrimo nesiėmė

Panevėžio savivaldybės Švietimo ir jaunimo reikalų skyrius kol kas šio įvykio netiria. Švietimo specialistai motyvuoja neturintys tokio policijos nurodymo ir nesulaukę pretenzijų iš paties mažamečio tėvų.

„Apie dingimą žinome, pati įstaiga turi savo tvarkos aprašus ir pagal juos tinkamai reaguoja į įvykį: pranešė atsakingoms tarnyboms, surengė pasitarimą“, – aiškino Švietimo ir jaunimo reikalų skyriaus specialistė Ramunė Šileikienė.

Pastaruosius trejetą metų, anot jos, Savivaldybė kiekvienai ikimokyklinio ugdymo įstaigai skiria iš biudžeto po 6 tūkst. eurų, kad šios pritaikytų ugdymo sąlygas pagal higienos normas. Viena tokių priemonių yra darželių tvoros – jos saugo vaikus, tačiau kai kuriose įstaigose šie statiniai nebeatitinka reikalavimų. Savivaldybės duomenimis, vaikų lopšelyje -darželyje „Varpelyje“ tvoros aukštis – tinkamas.

Panevėžio darželiai pastaruosius metus gyveno gana ramiai ir paskutinių bėglių pasitaikė tik 2017-aisiais. Beveik prieš dvejus metus iš dviejų darželių pasprukti sugalvoję trys mažyliai sukėlė ant kojų pedagogus, policiją bei Savivaldybę. Pastarojoje imtasi tyrimo aiškinantis, kaip tuomet vos dvejų metukų sulaukęs berniukas vienas atsirado už darželio ribų. Jį žingsniuojantį šaligatviu sustabdė dėmesį į vaiką be suaugusiojo atkreipęs praeivis. Iš kito darželio pasprukusių dviejų penkiamečių draugių ieškota kone valandą. Per tą laiką mažosios sugebėjo vienos per pusę miesto nukulniuoti pas močiutę.
Iš akių darželinukus išleidusios darbuotojos tada atsipirko įspėjimais, o Savivaldybės Švietimo ir jaunimo reikalų skyrius suskubo ikimokyklinėms įstaigoms rengti nurodymus uždrausti auklėtojoms darbo metu šnekučiuotis.

Komentarai

 • Vaikas isejo pro niekada nerakinamus vartus.Dabar po ivykio juos rakinti pradejo.Siame darzelyje amzina problema su aukletojom,daug tevu pabega i kitus darzelius.Zaidimu lauke nera,vaikai laksto kur nori.Nuo sausio menesio nebuvo muzikinio lavinimo,nes Bubiniene ejo 30% direktores pareigu ir isijaute taip,kad net pamirso savo pagrindines pareigas.Ji turetu pinigus sugrazinti darzeliui,nes nedirbo savo darbo.Vaikai nuo sausio nei danavo,nei soko.Teikesi dirbti tik su paruosiamuju grupe,kad pries mokykla tevams kazka parodyti.Labai tikimes,kad tevai ranku nenuleis ir eis iki galo.Vaikas sveikas ir ne koks klajunas kaip ji straipsnyje aprase.Niekada nelakste is darzelio.Tevams stiprybes.Darzelis slepia tevu skundus.Buvo viena seimininke gudragalve,vaikai uz ja i grupe maista nesiodavo.Baisu kas ten darosi.

  • Atsakyti
 • Kuom direktore uzsiemusi,kad nebezino,kad berniukas darzelio nelanko ir nebezada grizti?Jei teigia,kad jis mego sleptis ir kalbeti apie ejima i namus TAI,KODEL DIREKTORE,AR AUKLETOJA NEINFORMAVO TEVU?Kodel atidziau vaiko nestebejo?Blefuoja akivaizdziai.

 • Lauk tokias aukletojas ,kaip kalinys vaikas planavo pabegima ,tai ka ten ji skiausdavo??

 • Retkarčiais tenka praeiti pro darželių teritorijas,todėl atkreipiau dėmesį į tai,kad auklėtojos plepa tarpusavyje arba įsmeigusios akis į mobiliuosius…tai čia nieko nuostabaus,kad pabėga vaikai…

 • Lankeme darzeli. Atejus pasiimti vaiko, tekdavo ieskoti aukletoju akimis,kad pasakyciau,kad vaika issivedu,nes galejau pasiimt ir eiti kur noriu,niekas neziuredavo.

 • Kažkoks siaubas – vaikas išeina iš darželio, nupėdina 1,5 km, apie jį policijai praneša praeiviai, darželis tik tada atsibunda, o švietimo skyrius nemato reikalo atlikt tyrimo ir nubaust direktorės !!! Ei, miesto vadovai, jums tikrai su galvom viskas gerai?

  • Atsakyti
 • Už ką auklėtojos gauna atlyginimus, jeigu nemoka vaikų užimti kad jiems nekiltų noras bėgti iš darželio. Tegu mažiau plepa ar telefonus maigo, o daugiau skiria dėmesio vaikams. Jokių švenčių nėra, viskas tas pats per tą patį eilė metu, nieko naujo nėra. Susidaro įspūdis jog ten vadovauja ne direktorė o auklėtojos. Jokios tvarkos. Baisu. Jau ne vienas vaikas yra išėjęs iš šio darželio į kitus. Nėra normalios valdžios, kas galėtų padaryti tvarka. Baisu.

 • Darželis normalus, Visiems pasitaiko . Svarbiausia – viskas laimingai. Tikiu, kad nesikartos, o ir matosi, kad šiaip labai jau dabar tvarkosi. O auklėtojos turėtų būti sąmoningos ir tinkamai atlikti savo darbą. Čia taip viskas buvo nejudinama…Darzelis tikrai tvarkosi ir į pastabas reaguoja. Neteiskit , jei nieko tiksliai nežinot. Lengviausia nubausti, o kam nuo to palengvės?

Rodyti visus komentarus (8)

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų