Darželiai šaukiasi remonto

Darželiai šaukiasi remonto

Panevėžio savivaldybė pranešė keliuose miesto vaikų darželiuose dar šiais metais pakeisianti langus ir duris. Tačiau patenkini ne visi: į sąrašą neįtrauktų ikimokyklinių įstaigų vadovai skundžiasi palikti už borto ir gaili vaikų, kuriems dar bent vieną žiemą teks praleisti remonto besišaukiančiose patalpose.

Iš Panevėžyje veikiančių 29 darželių 11 būklė itin prasta. Sovietmetį menantys pastatai nematę kapitalinio remonto, tad net ir naudojant daugiau šilumos bei elektros žiemos juose itin šaltos.

Savivaldybė iki 2018 metų žada pakeisti duris ir langus darželiuose „Žilvinas“, „Nykštukas“, „Taika“, „Vaivorykštė“, „Gintarėlis“, „Varpelis“, „Voveraitė“ bei darželio „Draugystė“ viename korpuse.

Savivaldybės projektų vadovas Tadas Stanikūnas pripažino, kad visų miesto darželių būklė panaši, tačiau šįkart laimė nusišypsojo tiems, kuriuos lanko daugiausiai mažamečių.

„Darbo grupė darželių atnaujinimo eiliškumą sudarė pagal ploto ir vaikų skaičiaus santykį. Kuo daugiau vaikų glaudžia darželis, tuo aukštesnėje pozicijoje jis atsidūrė. Kitas svarbus kriterijus – ikimokyklinę įstaigą lankantys specialių poreikių turintys vaikai“, – „Sekundei“ teigė T. Stanikūnas.

Langus pakeis per porą metų

Kad dalies miesto darželių būklė tiesiog nepavydėtina, pripažino Švietimo ir jaunimo reikalų skyriaus vyriausioji specialistė Zita Satkauskienė. Pasak jos, ikimokyklinių įstaigų vadovai ir vaikų tėvai ne kartą kreipėsi į Savivaldybę prašydami remonto, tačiau darbų pradžiai koją vis pakišdavo lėšų trūkumas.

„Darbo grupėje nusprendėme, kad negalima laukti, kol turėsime pinigų kapitaliniam darželių remontui, bus keičiami bent langai ir durys“, – kalbėjo Z. Satkauskienė.

Savivaldybė žada, kad per dvejus metus mieste nebeliks nė vieno darželio vėjo košiamais langais ir senomis durimis. Ikimokyklines įstaigas atnaujinti numatyta trimis etapais: pirmajame ir antrajame ketiname renovuoti po 4 darželius, trečiajame – 3.

Į pirmąjį etapą patekusius „Draugystės“, „Gintarėlio“, „Varpelio“ ir „Voveraitės“ darželius planuojama tvarkyti šią vasarą, į antrąjį etapą patekę „Žilvino“, „Nykštuko“, „Taikos“ ir „Vaivorykštės“ darželiai atsinaujinimo sulauks rudenį. Trečiojo etapo darželiams „Rugeliui“, „Diemedžiui“ bei „Draugystei“ teks pakentėti iki 2019-ųjų.

Pavargo laukti

Šiais metais renovacijos nesulauksiančio lopšelio-darželio „Rugelis“ direktorė Jūratė Lekštienė neslepia, kad nesandarios patalpos ne kartą tapo tėvų ir darbuotojų skundų priežastimi, tačiau jų balsas iki šiol nebuvo išgirstas.

„Sutinkame palaukti dar metus, bet ne ilgiau. Remontas ne mūsų užgaida, o būtinybė. Patalpoms jau daugiau nei keturiasdešimt metų“, – kalbėjo J. Lekštienė.

Darželio vadovė pripažino puikiai suprantanti, kad remonto reikia ne tik jų, bet ir kitoms Panevėžio įstaigoms, tačiau apgailestavo, kad aukštus švietimo standartus keliančio darželio globotiniai turi tenkintis ne pačiomis geriausiomis aplinkos sąlygomis.

Kiaurais senais langais tenkinasi ir dvidešimt aštuntus metus skaičiuojantis darželis „Diemedis“.

„Daugelis langų rėmų jau pradėję pūti. Rudenį ir žiemą, ypač iki šildymo įjungimo, pas mus labai vėsu“, – guodėsi direktorė Asta Radžiūnienė.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų