Distanciniu būdu valdomas robotas nušlifuoja vamzdžio vidų, tuomet į jį įtraukiama maždaug 100 m rankovė. Ji išpučiama ir ultravioletiniais spinduliais sukietinama. Ši technologija sutaupo ir lėšų, ir laiko. Alytausgidaas.lt TV nuotr.

Darbus priversti vykdyti ne tik pagrindinėje Alytaus gatvėje, tačiau ir po ja

Darbus priversti vykdyti ne tik pagrindinėje Alytaus gatvėje, tačiau ir po ja

Alytuje dar sovietmečiu kloti vamzdžiai – labai prastos būklės. Taip tvirtina miesto vandentiekininkai. Esą – tuo metu, kai vamzdžiai buvo montuojami,  apie kokybę buvo galvojama mažiausiai. Kadangi jie tapo nesandarūs, nuotekos ėmė skverbtis į gruntą ir deformavo vienos pusės Naujosios gatvės asfalto dangą.

Beveik per visą Alytaus miestą besidriekianti Naujoji gatvė turi šešias eismo juostas. Alytiškiai teiraujasi, kodėl dabar viena gatvės pusė atrodo beveik taip, kaip kelią tiesiant iš naujo. Paaiškėjo, kad „Dzūkijos vandenys” ėmėsi žiedų keitimo, o tuo pačiu – ir vamzdžių atnaujinimo darbų.

Nors gyventojai ir patiria nepatogumų, tačiau jų būtų dar daugiau, jei tokie  darbai būtų atliekami prieš kelis dešimtmečius. Būtų tekę išrausti visą gatvę.  Dabar gi distanciniu būdu valdomas robotas nušlifuoja vamzdžio vidų, tuomet į jį  įtraukiama maždaug 100 metrų rankovė. Galingas ventiliatorius ją išpučia, o šis prietaisas, taip pat valdomas distanciniu būdu, ultravioletiniais spinduliais sukietina plėvelę. Ji sukietėja ir priglunda prie senojo vamzdžio. Ši technologija sutaupo ir lėšų, ir laiko.

Ateityje galbūt bus galima pagalvoti ir apie pagrindinės miesto gatvės asfalto dangos atnaujinimą, mat šioje gatvės pusėje ji deformuota, o dėl  vamzdžių remonto darbų, kas keliasdešimt metrų atsiras asfalto lopinėliai. Kol kas asfaltas klojamas tik tose vietose, kur vyko kasinėjimai, o naujai ištiestoje gatvės pusėje kasinėjimo darbai nevyks.

Naujojoje gatvėje darbuojasi ne tik lietuvių, bet ir lenkų įmonė. Tikimasi, jog atnaujinti vamzdžiai  tarnaus pusę amžiaus. Remontas Naujojoje gatvėje atsieis maždaug 1 milijoną eurų, iš jų 80 procentų – europinių fondų lėšos.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų