Darbuotojams žada šventes namuose

Darbuotojams žada šventes namuose

 

Paskutinę minutę susiruošusieji į didžiuosius prekybos centrus ieškoti Kalėdų Senelio ar skanumynų vaišių stalui atsitrenks į uždarytas duris. Visi prekybos „banginiai“ tądien ilsėsis. Ne visi prekybos centrai pirkėjų lauks ir Naujųjų metų dieną. Bent jau du tvirtai paskelbė savo darbuotojams leisiantys sausio 1-ąją švęsti.

Kol didieji prekybos tinklai dėlioja šventinius darbo grafikus, vietinių mažųjų parduotuvėlių akcininkai trina rankas.

Didžiųjų prekybos tinklų požiūris į šventes išsiskyrė. Kol vieni svarsto, dirbti per Naujuosius ar ilsėtis, kiti jau tvirtai pareiškė, kad Kalėdos ir Naujieji turi būti sutinkami ne darbe.

„Lidl“ prekybos tinklo parduotuvės nedirbs nei pirmąją Kalėdų dieną, nei per Naujuosius. Tokį sprendimą šis prekybos tinklas priima jau trečius metus iš eilės.

Kūčių vakarą šio tinklo parduotuvės dirbs iki pusės septynių vakaro, o Naujųjų išvakarėse, paskutinę 2019 metų dieną – iki 20 valandos.

„Norfos“ prekybos tinklas taip pat skelbia nedirbsiantis pirmąją Kalėdų dieną ir per Naujuosius. Kūčių dieną bus dirbama dviem valandomis, o Naujųjų išvakarėse – viena valanda trumpiau.

O „Rimi“, nedirbsiantis pirmąją Kalėdų dieną, Naujųjų išvakarėse duris bus atvėręs tik iki 20 valandos. Pirmąją 2020-ųjų dieną vienos „Rimi“ parduotuvės dirbs, kitos – ilsėsis. O ir tos, kurių kasininkės tądien sės prie kasos aparatų, pirkėjų lauks gerokai vėliau nei įprastą darbo dieną ir darbą baigs anksčiau.

Svarsto dėl Naujųjų

„Iki“ prekybos tinklo komunikacijos vadovė Indrė Baltrušaitienė patvirtino, kad ir jų parduotuvės pirmąją Kalėdų dieną, gruodžio 25-ąją, nedirbs.

„Kitomis dienomis dirbsime trumpiau negu įprasta“, – teigė I. Baltrušaitienė.

Pavyzdžiui, per Kūčias bus dirbama iki 20 valandos, o antrąją Kalėdų dieną parduotuvės atsidarys 9 valandą ryto. Pasak I. Baltrušaitienės, Naujųjų išvakarėse daugelio parduotuvių darbo laikas trumpės iki 20 valandos. „Iki“ nusprendė dirbti ir sausio 1-ąją.

Pirmąją Kalėdų dieną pritrūkusieji dovanų ar vaišių neprisibels ir į „Maximą“.

Dėl darbo laiko kitomis dienomis, tarp jų ir sausio 1-ąją, pasak prekybos tinklo Komunikacijos ir korporatyvinių reikalų departamento direktorės Ernestos Dapkienės, dar sprendžiama.

„Analizuojame klientų srautus, vertiname jų norus ir poreikius šventiniu laikotarpiu“, – teigė E. Dapkienė.

Proga mažiesiems

Didiesiems prekybos tinklų darbuotojams švenčiant Kalėdas, užsidirbti tikisi netinkliniai prekybos centrai. Įmonės „Panevėžio bičiulis“ generalinis direktorius Nerijus Gvazdauskas patikino, kad jų parduotuvė dirbs visomis švenčių dienomis.

„Mes dirbame visada. Darbas pamaininis. Žmonės prieš pusmetį jau žino, kada kas dirbs, kada poilsio dienos“, – teigė direktorius.

N. Gvazdauskas neabejoja, kad pirkėjų sulauks ir per Kalėdas, ir Naujųjų dieną. Mat jei nematytų poreikio, parduotuvė nedirbtų.

„Šventės ir pirkėjams. Eina vieni pas kitus į svečius. Reikia ir dovanėlę kokią ar saldumyną nupirkti, kitas šiaip kažko pristigo“, – apsipirkimo rūpesčius atidedančiųjų paskutinei minutei laukia „Panevėžio bičiulio“ vadovas.

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų