P. Židonio nuotr.

Darbdaviams – gelbėjimosi ratas

Darbdaviams – gelbėjimosi ratas

Užimtumo tarnyba gerokai išplėtė kitąmet labiausiai būsiančių reikalingų profesijų sąrašą, leidžiantį paprasčiau įsidarbinti trečiųjų šalių piliečiams. Darbdaviai sako, kad kitos išeities, kaip tik įdarbinti imigrantus, šiuo metu nematantys – norinčių dirbti vietinių randa sunkiai.

Užimtumo tarnybos kasmet atliekama darbdavių apklausa rodo, kad kitais metais kas antra įmonė susidurs su kvalifikuotos darbo jėgos trūkumo iššūkiais. Pagal galiojančią tvarką, jei Lietuvoje ketinančio įsidarbinti užsieniečio profesija įtraukta į trūkstamų profesijų sąrašą, jo įdarbinimas yra paprastesnis, taigi sutrumpėja jo kelias iki darbo vietos.

Užimtumo tarnybos atstovė spaudai Milda Jankauskienė sako, kad sudarant labiausiai trūkstamų profesijų sąrašą vadovaujamasi keliais kriterijais ir į jį įtraukiamos tik kvalifikuotų darbuotojų profesijos.

Jos teigimu, šių metų trūkstamų profesijų sąraše nurodytos 96 profesijos, iš kurių 36 priklauso statybos sektoriui, 56 – pramonės, 1 – paslaugų, 3 – žemės ūkio, miškininkystės ir žuvininkystės sektoriams.

Į kitų metų trūkstamų profesijų sąrašą, kuris įsigalios nuo Naujųjų, įtraukta net 67 profesijomis daugiau nei šiemet – 163. Iš jų 93 priklauso pramonės sektoriui, 58 – statybos, 4 – paslaugų, 8 – žemės ūkio, miškininkystės ir žuvininkystės sektoriams.

Visą straipsnį skaitykite gruodžio 22 dienos (trečiadienio) „Sekundės“ laikraštyje.

Komentarai

  • vergaut neisim net nesidziaukit!

Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų