Dar vienu žingsniu priartėjo prie atsiskaitymų grynaisiais pinigais ribojimo

Dar vienu žingsniu priartėjo prie atsiskaitymų grynaisiais pinigais ribojimo

Antradienį Seimo plenariniame posėdyje svarstymo stadiją įveikė siūlymas griežčiau riboti asmenų tarpusavio mokėjimus grynaisiais pinigais. Projektu siekiama nuo šių metų lapkričio 1 d. nustatyti 3 tūkst. eurų ribą.

Atsiskaitymų grynaisiais pinigais ribojimo įstatymo projektą svarstymo stadijoje palaikė 60 parlamentarų, prieš balsavo 9, susilaikė 39 Seimo nariai.

„Atsiskaitymai, taip pat bet kokie kiti mokėjimai pagal sandorius gali būti atliekami grynaisiais pinigais, jeigu jie neviršija trijų tūkstančių eurų arba šią sumą atitinkančios sumos užsienio valiuta.

Bendra dalimis atliktų atsiskaitymų grynaisiais pinigais, taip pat bet kokių kitų mokėjimų pagal sandorį suma grynaisiais pinigais negali viršyti trijų tūkstančių eurų arba šią sumą atitinkančios sumos užsienio valiuta“, – rašoma įstatymo projekte.

Praėjusią savaitę Seimo Biudžeto ir finansų komitetas (BFK), atsižvelgdamas į tai, kad tiriant korupcines bylas neretai randamos itin didelės grynųjų pinigų sumos, apsisprendė siūlyti griežčiau riboti asmenų tarpusavio mokėjimus grynaisiais pinigais.

Komiteto pirmininkas Mykolas Majauskas pažymi, kad kitose Europos Sąjungos (ES) valstybėse jau taikomi griežti apribojimai mokėjimams grynaisiais pinigais. Ispanijoje nustatyta mokėjimų grynaisiais pinigais riba – 2 tūkst. 500 eurų; Rumunijoje – 2 tūkst. 260 eurų; Graikijoje – 500 eurų; Italijoje, Prancūzijoje bei Portugalijoje – 1 tūkst. eurų.

„Tai daroma, siekiant veiksmingai kovoti su šešėline ekonomika ir pinigų plovimu, užtikrinti skaidrius mokėjimus tarp asmenų ir sąžiningą konkurenciją“, – Eltai atsiųstame komentare teigia M. Majauskas.

E. Gentvilas: grynųjų pinigų turėjimas skatina neskaidrumą

Projektą palaikęs Liberalų sąjūdžio (LRLS) frakcijos seniūnas Eugenijus Gentvilas pažymėjo, kad, jo vertinimu, galimybė turėti dideles grynųjų pinigų sumas gali būti laikoma tam tikra paskata vykdyti neskaidrią ekonominę veiklą.

„Atsiskaitymai grynaisiais pinigais yra kelias į neskaidrumą. Tikrai nenoriu sakyti, kad visi žmonės, kurie atsiskaito grynaisiais pinigais ar turi grynųjų pinigų, yra kaip nors neskaidrūs. Tačiau tokių atsiskaitymų neribojimas yra paskata turėti grynuosius pinigus. Ir pripažinkime, nenormalu, kai žmogaus namuose atrandami 100 tūkst. eurų. Man tai neatrodo civilizuotos laisvos rinkos liberalios demokratijos požymis“, – Seimo narius tikino E. Gentvilas.

Siūlė nustatyti 10 tūkst. eurų ribą

Tuo metu grupė Seimo narių siūlė numatyti didesnę, 10 tūkst. eurų, ribą. Idėją pristatęs Darbo partijos frakcijos atstovas Andrius Mazuronis pabrėžė, kad nustatyta riba, kuri neprieštarautų numatytiems ribojimams iš užsienio įvežant ir privalomai deklaruojant grynuosius pinigus.

„Man atrodo, kad ta filosofija valstybėje, kad bet kas, kuris turi nors šiek tiek grynųjų kišenėje, automatiškai yra preziumuojamas kaip nusikaltėlis ir ne kažkas kitas turi įrodyti, kad jis yra nusikaltėlis, bet jis pats, turėdamas grynųjų, turi įrodinėti, kad tokiu nėra, man atrodo, yra absurdiška“, – kalbėjo A. Mazuronis.

ELTA primena, kad nuo šių metų jau įsigaliojo ir kitos įstatymo pataisos, apribojančios atsiskaitymus grynaisiais pinigais. 2022 m. sausio 1 d. įsigaliojo Darbo kodekso nuostata, numatanti, kad darbo užmokestis ir kitos su darbo santykiais susijusios išmokos, taip pat dienpinigiai ir komandiruotės išlaidų kompensacijos privalo būti mokamos pavedimu į darbuotojo mokėjimo sąskaitą, išskyrus jūrininkus, kuriems taikoma Lietuvos Respublikos prekybinės laivybos įstatymo nustatyta darbo užmokesčio mokėjimo tvarka.

Komentarai

  • Ar jūs nusuprantate kur link satanistai masonai visus veda ir dėl ko yra atsisakoma grynųjų pinigų? Tam , kad visiškai kontroliuoti kiekvieną žmonių žingsnį ir jei jis pasakys kažką , kas nepatiks sistemai, jam bus atjungta viskas
    Apr. Jn. 13: 16 Jis vertė visus, mažus ir didelius, turtuolius ir vargšus, laisvuosius ir vergus, pasidaryti ženklą ant dešinės rankos arba ant kaktos,
    17 kad nė vienas negalėtų nei pirkti, nei parduoti, jei neturės to ženklo ar žvėries vardo, ar jo vardo skaičiaus.
    18 Čia slypi išmintis! Kas turi išmanymą, teapskaičiuoja žvėries skaičių, nes tai žmogaus skaičius; jo skaičius yra šeši šimtai šešiasdešimt šeši.

Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų